Presečki - rasprava

Autor Tomek, Studeni 21, 2007, 00:43:28

zlikowszky

Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Servis

Zna se razlog zašto ih prodaju?

tamlover

Primjetio sam da linije koje su prije vozili ti MAN-ovi (ZG/Črnomerac-Stubičke T.) sad voze isključivo AV 120, i dosta često jedan TAM.
Jel on to nezadovoljan s busevima? Zakaj ti busevi nisu nikad ofarbani u Presečkove boje? Totalna enigma. Ko zna kaj nam Zagorec još sprema...
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

Danas je jedan taj sivi vozio za Zagreb na redovnoj liniji. Ti busevi su u godinu dana dosta zgaženi, vozili su po cijeloj Hrvatskoj, ljetos su ostali bez ratkapa, te i djeluju malo zapuštenije.

Presečki budući da je zastuonik se planira osloniti na Isuzu i VDL autobuse tako da sve ostalo je na prodaju dok još vrijedi.

Inače, jučer u Krapini sam vidio jednu Setru S215UL u Presečkovom bojanju, što do sada nisam vidio, obje koje imaju nisu bile tako obojane.


Eurobus av120

ja mislim da su ti MAN busevi kupljeni s namjenom da obavljaju školski prijevoz, no kako je Presečki uglavnom izvisio u većini škola budući da su drugi jeftiniji te je autobuse slao svugdje... a i busevi su (meni osobno) katastrofalno neudobni...

inače, i mene je iznenadilo što je došlo do takve ajmo reć modernizacije u prijevozu baš na linijama Stubičke Toplice - Zagreb, do prije nekoliko mjeseci najčešći ću bili TAM-ovi a na nekim linijama uskakali su av120L, rijetko av120; sad je totalno drugačije av120L su sad redoviti busevi, tu i tamo dođe neki TAM, dok je i onaj ljubičasti av120 prilično česta pojava...

a čudno mi je i to da Eurobusi nisu na prodaju, očito su još u jako dobrom stanju i prilično korisni...

ivog

Eurobusi ostaju i idu na obnovu unutrašnjosti, a zašto se MAN-ovi prodaju, tko bi ih znao...

Meni neće nedostajat, jer ovak i onak u Krapinskom kraju su bili samo kad su kupljeni..

zlikowszky

Citat: Eurobus av120  u Prosinac 31, 2007, 19:27:31
...a čudno mi je i to da Eurobusi nisu na prodaju, očito su još u jako dobrom stanju i prilično korisni...

SVI vozači s kojima sam razgovarao, a koji su vozil AV120 hvale ga u svakom pogledu, tako da vjerojatno još duuuugo neće iz flote u prodaju ili rashod.
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

tamlover

Danas ponovo jedan od MAN-ova koji se prodaju na liniji iz ZG za St.Toplice.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Eurobus av120

MAN-ovi su svakodnevno prisutni na tim linijama, a što se prljavštine tiče, danas su svi bili jako prljavi, snijeg se počeo jako brzo topiti pa su ceste prljave a time i autobusi... vozio sam se prema ZG u eurobusu av120L, bio je toliko prljav da se kroz zadnje staklo nije vidjelo van...

zlikowszky

Jučer su se u Krapini okupili neki prijevoznici iz Hrvatske i Srbije gdje je Presečki predstavio turističke buseve VDL grupacije. Uglavnom Berkofi i Bove. Budući su VDL zastupnici, pucaju na tržište cijele jugoistočne Europe i najavljuju veliki lager rabljenih i novih VDL vozila u Krapini. Najbliži takvi lageri su u Nizozemskoj i Njemačkoj pa bi za jugoistočnu Europu ovaj lager bio oko 1000 km bliže.
Bumo vidli kaj bu dalje.
Nisam bio na toj prezentaciji, a za nju sam doznao iz današnjih novina.
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

goran1208

da bila je jučer te prezentacija.I kolko ja razgovaram sa vozačima i kolko sam u tijeku vele da bu presečki dopelal 8 ili 9 novi berkofa i bovi  koji buju polako mijenljali stey-ere

Tomek

Inače primjetih da stariji AV120L imaju par prozora koji se daju otvoriti, a noviji nemaju, ima li to neke veze sa klimom ili...?

Eurobus av120

mislim da to nema nikakve veze s klimom već su ti autobusi starije proizvodnje pa su tada na njih ugrađivali i te male prozorčiće... inače svi Eurobusi s tim malim prozorčićima isto tako nemaju EGS mjenjač sa elektronskom getribom, već onaj "stariji" princip gdje sve obavlja mehanika a mjenjači su velikih dimenzija...

Eurobus av120

#28
http://i148.photobucket.com/albums/s3/alanDfrst/Slika031.jpg

nevjerojatno, nisam ni sanjao da bi presečki mogao svoj bus obojati u ovakvom stilu... inače, bus mi lijepo izgleda, samo da je ova prednja maska malo ljepše riješena...

ivog

Hu, kaj ja to vidim novi stil farbanja..  :)

Ajde, ak se i ostali gradovi mogu reklamirati na busevima, onda se može i Krapina..