Zetom u druge gradove i sela

Autor mansg313, Studeni 17, 2008, 16:26:01

mansg313

Evo za moj povratak jedan putopis sa linije 313 V.Gorica-Vukomerić naime kako bus izlazi van iz garaže u 13:15 tamo sam ga prićekao i išao sa njim do terminala kada smo došli odmah smo krenuli prma našem krajnjem odredištu Vukomeriću 2. najdaljoj Zetovoj liniji iz V.Gorice.Bus je bio mrcina gb 845

Kojem je motor generalno uređen ;D

Za 20 tak minuta smo došli do šumovitog predjela u kojem je gb 845 ulazio sa 60kmh i savladavao ih bez ikakvih problema

Malo uživanja u panorami u kojoj sam se vozio idućih 15 minuta









Evo znaka nakon kojeg čekamo bus linije 311

Lijevo ide 311 a 313 desno za Vukomerić

I nakon 10-tak minuta došao je 311 i gb 862

Skretanje za Vukomerić


Jedini auto sa kojim smo se mimoišli tjekom cijelog puta

I nakon 5 minuta došli smo do malog mjestašca sa svega 300 stanovnika





Najveća pilana na Vukomerićkim goricama

I za kraj gb 845 u Vukomeriću





Ivan1983

Hočemo još,hočemo još,hočemo još ;D ;D ;D

ipiljek

Izvrsna reportaža, to cijenim.Ipak je trebalo uzet vremena i otić skroz tako daleko od civilizacije. ;)
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

mansg313

#3
Linija:261 Dubec-Sesvete-Goranec,Dan:nedjelja 24.11.08,Polazak:12:20 iz Dupca 13:00 iz Goranca,Kramp u kojem sam išao do te vuko...:413
Evo jedna reportaža pošto je večina forumaša sa zapadnog dijela Metropole da malo vide kako to izgleda na istoku za početak mogu slobodno reči kramp 413

Ide kao i svi busevi osim 223 normalno do Sesveta pusti putnike van i ode na svoj peron na kojem stoji nekoliko minuta

Iz Sesveta smo krenuli odmah i uputili se prema kašinskoj cesti a ispred nas je bio 263 za Planinu Gornju i Citaro 669(to je onaj sa reklamom)

I mimoišli smo se sa drugim 263 koji je išao prema Dupcu
Mi skrečemo lijevo u Vugrovec dok je 263 produžio ravno



Do Vugrovca smo imali svega 8 putnika ali na ovoj stanici je nahrupila horda i bus je iskoro bio pun ;D

I na kraju smo došli do malog sela Goranec u podnožju Planine donje



Gdje se radi punom parom

Cesta je lijepša nego mnoge u velikim gradovima

I došli smo do okretišta gdje je prije  oko godine dana bilo takvo blato da su busevi često zapinjali(oprostite na granju ali slikano je sa drva)

Ovakvu kučicu zagreb može samo željeti






Shole

Svaka čast.  To su slike, a ne ono šta svaki dan vidimo.   BTW, koji br. je onaj krem na liniji 324?

mansg313

Citat: Shole  u Studeni 25, 2008, 20:06:40
Svaka čast.  To su slike, a ne ono šta svaki dan vidimo.   BTW, koji br. je onaj krem na liniji 324?
Hvala,hvala lijepo je za cuti koji onaj u Vukomericu 313 na tog mislis to je  Man SL 202 86 godina


narcis

Super reportaže, svaka čast. ;D

Btw je li ima reportaža prema Čučerju možda?
"AUTOTRANS" Brzo - Udobno - Sigurno

Ivan

Čučerje više nije (ne znam točno otkad, ali nije) "drugi grad ili selo", barem prema državnom registru naselja...

tamlover

#9
Ako je Čučerje (a je) dio gradske četvrti Gornja Dubrava, tako je i Goranec (a i Kašina, Planina G. i D., Vugrovec, pa sve tamo do Jesenovca, Belovara, Moravča, Glavnice...) dio GRADSKE četvri Sesvete. Eto npr iako imam vikendicu u blizini "selendre" koju je mansg slikao, zapravo se poljoprivredom  ;D bavim u gradu Zagrebu, zahvaljujući tako glupavoj podjeli koja je Zagreb dovela maltene pred vrata Marije Bistrice a naprasno prekinula u Podsusedu ili Velikom Polju. Sesvete su zapravo isto što i Zaprešić ili V.Gorica samo što im je zemljopisni položaj (izostanak Save kao užasne barijere za većinu drugih) olakšao pripajanje Zagrebu a samo zahvaljujući Banderasovim glasačima nisu prošle nikakve ideje da se izdvoje iz grada (zajedno sa svojim toliko udaljenim selima).

Ali podržavam da se sva ta sela obrađuju u ovoj temi.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

narcis

Citat: Ivan  u Studeni 26, 2008, 21:31:50
Čučerje više nije (ne znam točno otkad, ali nije) "drugi grad ili selo", barem prema državnom registru naselja...

Dobro sad, je selo ili nije, uopće mi nije bitno, nego bih htjeo vidjeti reportažu sa te linije konkretno.
"AUTOTRANS" Brzo - Udobno - Sigurno

tamlover

Ok, ako je netko želi napraviti stavit će reportažu pod zagrebačku svakodnevicu ili pod linije razno.  ;)
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan

#12
Citat: tamlover  u Studeni 26, 2008, 22:40:53
Ako je Čučerje (a je) dio gradske četvrti Gornja Dubrava, tako je i Goranec (a i Kašina, Planina G. i D., Vugrovec, pa sve tamo do Jesenovca, Belovara, Moravča, Glavnice...) dio GRADSKE četvri Sesvete. Eto npr iako imam vikendicu u blizini "selendre" koju je mansg slikao, zapravo se poljoprivredom  ;D bavim u gradu Zagrebu, zahvaljujući tako glupavoj podjeli koja je Zagreb dovela maltene pred vrata Marije Bistrice a naprasno prekinula u Podsusedu ili Velikom Polju. Sesvete su zapravo isto što i Zaprešić ili V.Gorica samo što im je zemljopisni položaj (izostanak Save kao užasne barijere za većinu drugih) olakšao pripajanje Zagrebu a samo zahvaljujući Banderasovim glasačima nisu prošle nikakve ideje da se izdvoje iz grada (zajedno sa svojim toliko udaljenim selima).

Ali podržavam da se sva ta sela obrađuju u ovoj temi.
Krivo. Mnogi gradovi u Hrvatskoj imaju gradsko područje na kojima ima i drugih naselja, pa tako i Zagreb. Ali Čučerje je službeno dio mjesta zvanog Zagreb, ne samo dio područja Zagreba. Sesvete i Goranec nisu isti slučaj, oni su dijelovi administrativnog područja Grada Zagreba, ali nisu dio mjesta zvanog Zagreb, nego su samostalna mjesta, i njima npr. pošta ne dolazi sa adresom Zagreb, nisu u GUP-u Zagreba itd.

Bandić nema veze sa time jer su se Zaprešić i Gorica odvojili (a Sesvete ostale) još negdje '95.
P.S. dobro, možda malo ima, ali odvajanje (koje mi se čini sasvim razumno, al nema veze) su zagovarali, ako se ne varam, samo HSS i DC, a javno mnijenje je odavno bilo uvjerljivo za ostanak sa ZG, dakle nije da su postojali neki jaki porivi i pokreti prema samostalnosti koje je Bandić morao lomiti...

tamlover

Naravno da nije, njima je bolje u Zagrebu nego što je nama s njima u Zagrebu. Komplicirano  ::|

Ovo gore je ok, međutim to je stvarno Zagreb administrativno ili neadministrativno, jednako kao što su sela poput Podsuseda ili Ivanje Reke u Zagrebu.  ;D
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

mansg313

Isto tako bizaran slučaj na 165 Savski most.Klinča sela naime Stupnik spada pod Grad Samobor kao i Rakov Potok a Horvati spadaju pod Grad zagreb i zone se prebacuju 1-2-1-2-3 ::|nema nikakvog smisla