ex Korčula bus (ono što smo pisali na starom forumu)

Autor kriticar, Travanj 15, 2008, 14:56:16

kriticar

Citat: shef 13.07.2007Ako je nekom čudno što ovaj topic radi ovdje, eto odgovora:

"12.7.2007  
Autotrans kupio 'Korčulu'
Ovog je tjedna u Rijeci potpisan Ugovor između Autotransa i tvrtke Korčula bus, čime je Autotrans postojeći otočni vozni park obogatio s još 17 autobusa te tim činom, uz Libertas, postao najznačajniji prijevoznik Dubrovačko-neretvanske županije.

Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Autotransa Zvonko Krmpotić i vlasnik tvrtke Korčula bus Ivan Ravlić.

Ugovorom je preuzeto i dvadeset i troje djelatnika, a u razgovoru s predstavnicima grada Korčule, na čelu s gradonačelnikom Mirkom Duhovićem, dogovoreno je i preseljenje autobusnog kolodvora na novu lokaciju, prvenstveno s ciljem smanjivanja ljetnih gužvi, ali i mogučnošću za kvalitetnijim i modernijim poslovanjem.

(R-1)
"

Dakle, shopping po DN županiji se nastavlja...

Ostaje na vama, dragi kolege i prijatelji na jugu Jadrana, da vidite hoće li vozila biti prebojana i dobiti Autotransove garažne brojeve (glupo pitanje, vjerojatno hoće, samo ih treba popisati...)


Citat: man750 13.07.2007.znaci ATR sad ima još i tri scanie irizar,četiri neoplana N116,S411(sanos).To su busevi koji voze duže linije. Ostali voze u lokalu po Korčuli i Pelješcu, a bilo je dubrava(ex CB), manova SÜ 240(isto exCB),  te onaj irisbus koji je ulovio niksa


Citat: shef 13.07.2007.U onoj galeriji na phototrans.eu pojavljuju se još neki krševi tipa TAM190a11, minibusić TAM 80a60, čak i čini mi se Zastava Neretva, te već tada izgleda rashodovani niskopodni Neoplan. Budući da te slike datiraju u 2005, nadam se da su vječnim lovištima.
Jesu li?


Citat: man750 13.07.2007.
Citat: shefU onoj galeriji na phototrans.eu pojavljuju se još neki krševi tipa TAM190a11, minibusić; TAM 80a60, čak i čini mi se Zastava Neretva, te već tada izgleda rashodovani niskopodni Neoplan. Budući da te slike datiraju u 2005, nadam se da su vječnim lovištima.
Jesu li?
Ne znam, nadam se da jesu. Na Korculi nisam bio jedno pet godina.Mozda ce markost znati.
Usput nisam mogao pronaci te slike.
inace zaboravio sam MAN Lion's classic Ü. Rijetko dolaze u Dubrovnik, a Markost pise da ih je barem tri(moguce da su ih uzeli kao zamjenu za D1426 ili TAMove koje su još iz ZGT-CB)
Sto se tice TAM.ova Korcula bus je imao dva 190A11T jos dok je bio pogon AUtotransporta Zadar i neke 190A11P u lokalu, a u ZGT su dobili g.br 414 Bijeli TAM190A109T(ali ne kao oni sto su bili U ATR i slice na 190A11T) koji slici 190A110T od kojih su imali dva g.br. 423 i 424(ZGT).Nadam se da nijedan vise ne vozi.
iz CB sigurno vozi neoplan EX g.br 434, Mercedes O404 je prodat ex g.br 499, sanos S411 g.br. 496 trebalo bi jos da vozi,ali za O307 ex g.br 517 i 518 nisam siguran.poslije su kao Korcula bus kupili prvo Scaniju irizar,pa onda jos jednu ,ali povisenu.poslije toga pojavila su se tri neoplana citylinera,a oda jos jedna scanija koja je jedno vrijeme imala natpise Vojvodic promet.da li su u meduvremenu kupovali sto za lokalne linije ne znam ,ali lako je moguce da jesu.
Posvetiti cemo im malo vise paznje ubuduce.


Citat: shef 05.08.2007Vidio danas u Rijeci Dubravu 1429V, dupla okrugla svjetla, DU-xxx-BL, vjerojatno ex CB


Citat: tamlover 14.08.2007jesi sliko?
vjerojatno ne jer već bi slika bila tu. ako nisisad slika drugi put obavezno.


Citat: kriticar 18.08.2007.Sa veèine buseva su skinute naljepnice Korèula bus(izuzetak su dvije scanije u najmu Elite travel), ali za sada je samo 1280 viđen u boji ATR i sa ATR gbr.


Citat: petar 09.09.2007.U petak ujutro sam vidio jednu Scaniu na autoputu u pravcu Orehovica- Sv. Kuzam sa natpisom Korèula Bus.


Citat: kriticar10.09.2007.
Citat: petarU petak ujutro sam vidio jednu Scaniu na autoputu u pravcu Orehovica- Sv. Kuzam sa natpisom Korčula Bus.
Koliko sam čuo te scanije su prodate.Čim završi najam isporučuju se Auto Hrvatskoj.Inaće obje scanije su u najmu agencije ELITE.


Citat: petar 02.10.2007.Juèer u riječkoj garaži minibus sa surferom, g.br. se ne raspoznaje ali mislim da je 12xx reg je RI-107-OZ a autobus mislim da je Neoplan Metroliner, barem sliči na njega.


Citat: markost 06.10.2007.
Citat: shefVidio danas u Rijeci Dubravu 1429V, dupla okrugla svjetla, DU-xxx-BL, vjerojatno ex CB
Koliko je i ona smo puta bila pripiturana, a ima mislim 20 godina da vozi po Korčuli.



Citat: markost 12.10.2007.Danas na AK u Splitu scania irizar još uvik  pod Korčula bus g.b. 05. Nije imala nikakve tabele i otišla je bez putnika.  ???


Citat: petar 12.10.2007.Jedna je bila ovih dana u riječkoj garaži DU-300-?? i čuo sam da je vozila radnike u Klanu.
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

kriticar

Citat: shole 12.10.2007.Šta to znači onda da su ih ipak uzeli!?
Po garažnim brojevima ispada da je ATR od Korčula Busa preuzeo 15 autobusa 1273-1287.  Neko je spominjao da su imali 17 buseva.  Možda ove Scanie dobiju neki garažni broj poslije 1291. 
Dal je K.B. imao i nekih servisnih vozila?  Ako nije, sad vjerovatno ATR-ova PJ Korčula ima neki caddy, dailly ili nešto slično.  To je onda još jedan broj.
Dosta toga fali, a Korčula je tako daleko.  A oni koji su blizu nisu zainresirani


Citat: shef 13.10.2007.Pisalo je u tekstu iz Novog Lista da je preuzeto 17 autobusa, iako iskustvo kaže da novinari, naročito po pitanju autobusa, nisu uvijek precizni.
Negdje u na početku topica imaš postove od kolege man750 i moje gdje se spominju i neke kante koje se još uvijek nalaze u fotogaleriji na www.phototrans.eu -> Hrvatska -> Dubrovačko-neretvanska županija.

Tamo ti je i slika od Neoplana iz posta kolege petra i to u rashodu, a s garažnim brojem 000. E sada, pitanje je što je ostalo, a što je popiljeno.


Citat: man750 13.10.2007.
Citat: sholeŠta to znači onda da su ih ipak uzeli!?
Po garažnim brojevima ispada da je ATR od Korčula Busa preuzeo 15 autobusa 1273-1287.  Neko je spominjao da su imali 17 buseva.  Možda ove Scanie dobiju neki garažni broj poslije 1291. 
Dal je K.B. imao i nekih servisnih vozila?  Ako nije, sad vjerovatno ATR-ova PJ Korčula ima neki caddy, dailly ili nešto slično.  To je onda još jedan broj.
Dosta toga fali, a Korčula je tako daleko.  A oni koji su blizu nisu zainresirani
za informaciju Korcula i nije tako blizu.Od Dubrovnika da Orebica ima 120Km i jos trajekt do Dominca i onda jos par kilometara do Korcule.Po tome je tebi blize Zagreb i imas puno bolje veze pa ne ides cesto, a i bus ide popoicdne pa se vraca tek sutradan ujutro.
A Splicani isto tako imaju vezu popodne i povratak sutradan ujutro (brzobrodska), a autom im je 220Km da Orebica iako je Korcula zracnom linijom skoro na pola puta izmedu Dubrovnika i Splita.(nesto blize Splitu)
sada dolazi zima sa manje obaveza, pa se mozda i neko od forumasa zaleti do tamo.
inace Korcula bus je imao i jednog sanosa S511, (ex 496 Croatia bus)koga nisam vidao u zadnje vrijeme,Jos jednog neoplana N116 (DU181CB) koji je u vrijeme bojanja ostalih bio pokvaren u ATLASovoj garazi, po jednu dubravu D1428V (ex CB 470) i D1429V (ex CB 472) koje su u zadnih godinu dvije uglavnom vozile lokalne linije(vrlo rijetko dolazile u Dubrovnik)


Citat: petar 28.10.2007.Slikano prekjučer, Scania koja još uvijek ima bočno natpise Elite travel ali iza su počeli skidat a reg. je DU-612-BU



Juèer sam prošao pokraj garaže i vidio parkiranu ovu Scaniu, još jednu do nje (moguće onu koja je već u @ shemi) i Setru S 250 Special.


Citat: petar 31.10.2007.Ovo su zadnji spomeni na ovu firmu jer je druga Scania već ostala bez  "DU" tablica, slijede naljepnice i to je to.

1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N