Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

garfield

Citat: Tomek  u Srpanj 12, 2020, 12:55:45
Mercedes Benz O305G gbr 718
Zanimljivo, nekoliko slika na kojima autobusi imaju ispravne "krpe" (trake) s odredištima, takve slike su rijetke. Koliko je bilo takvih buseva s ispravnim krpama u ZETu? Koliko dugo su se te krpe koristile, čini mi se vrlo kratko?
Par stranica ranije ima i Nikolina slika 464 na Britancu s krpom s crnom pozadinom - takva kombinacija je još rjeđa.

Citat: Tomek  u Srpanj 12, 2020, 12:59:06
MAN SL 200 gbr 62
Je li ovo iza njega gb 93, jedini SL202 s displejem iz Braunschweiga?

Tomek

Mogao bi biti gbr 93 ili jedan od zglobnjaka 212-220, kut snimanja je takav da je teško za otkriti.

421

Bijeli display aludira na 212-220...ali prednji kraj ne.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Tomek

Display im je bio potpuno jednak kao i prednji kraj.

conecto

Citat: amfan  u Srpanj 19, 2020, 02:25:46
TAM AS 3500 M ("Pitralon") na razglednici poslanoj 1968. godine - premutno da se vidi garažni broj kako treba, ali mogao biti 145. (busphoto.eu)

Neki su na izdvojenom svijetlom dijelu prednje maske imali reklamu "Pitralon", a neki "Franck".
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tomek

Iz Nikoline arhive!
MAN SL 200 gbr 453 na liniji 218 u drugoj polovici 90ih.

Ivan

Citat: garfield  u Srpanj 19, 2020, 10:53:37
Zanimljivo, nekoliko slika na kojima autobusi imaju ispravne "krpe" (trake) s odredištima, takve slike su rijetke. Koliko je bilo takvih buseva s ispravnim krpama u ZETu? Koliko dugo su se te krpe koristile, čini mi se vrlo kratko?
Par stranica ranije ima i Nikolina slika 464 na Britancu s krpom s crnom pozadinom - takva kombinacija je još rjeđa.
Je li ovo iza njega gb 93, jedini SL202 s displejem iz Braunschweiga?
U Dubravi je možda kako-tako funkcionalno bilo par komada i pred kraj eksploatacije, možda najviše kod O305G iz Freiburga, kod većine naravno ne. Imao sam s ispravno pokazanim smjerom nekoliko slika nakon 2005, samo to je većinom na pokvarenom disku pa tko zna hoću li ih ikad osposobiti.

Na zapadu sjećam se da su neki SG220 iz Krefelda imali krpe koje su radile oko 2000., ali to je bilo jako rijetko.

Složili su ih ispravno na SL202 koji su odmah išli u VG i unikatu 840, s obzirom da su stalno bili na 330 i nije se puno trebalo okretati, valjda se i nisu puno trošile i to je dobro izgledalo godinama.

Tomek

Iz Nikoline arhive!
15.3.1996. - uređuje se Glavni kolodvor (u sklopu izgradnje Importanne centra) te ovdje vidimo podsusedski Ikarus IK 160 B gbr 234. Dubravini Ikarusi 1996. više nisu bili u prometu.

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

#1074
Tih godina nakon što je Samobor preuzeo dio zapadnih linija je APP vozio 219 i 220 (i 222), sad ne znam točno koju u kojem periodu (222 najduže, još sigurno tijekom '98)

smogovci.bbb2

#1075
Do uređenja pothodnika to je bio peron lin 220. Nakon uređenja pomaknuta je na peron lin 221 a 221 na 268. Al se ne sjećam da li je tu bila 220 i dok se uređivao pothodnik (fotografija) buljo
219 je jedno vrijeme stajala tamo gdje je danas 281
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

t4

Ja se sjećam da je 219 stajala i u Koturaškoj ulici dok je vozio Eurobus ili kratki TAM od Avtomontaže. A stajala je tu i di danas stoji, znam da je jednom bio također TAM Avtomontaža, vozač ga je ugasio na stanici i nije ga mogao upaliti prilikom polaska pa smo ga gurali da upali. Sve je to bilo u 90ima, ali ne znam kad točno.
Lijepe su te stare slike <3

elcamino

Fora su te stare slike, uredni peroni i zgrade iako su bile 90e i teza besparica. Danas citav taj kompleks oko importannea, glavnog i paromlina izgleda uzasno. Pogledajte samo Diskontni trg na slici. Pa izgledao je kao apoteka.

smogovci.bbb2

#1078
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

elcamino

autobus.exe has stopped working 😁

Nisu jos, jos se dobro drze. Ne koristim ih vise kao prije, ali su mi dragi. Koji od njih ima najvise kilometara, trazio sam, ali ne mogu naci?