Povijest (stare fotografije, podatci itd.)

Autor markost, Ožujak 12, 2008, 18:19:12

bojcicivan7

Zašto ja vidim da ima 39 postova po rednom broju a samo vidim tri slike..ova današnja i dvije iste iz Slobodne Dalmacije.Gdje si ostale fotografije,naime napravio sam print screen da se vidi da ostalog nema kao fotografije već je samo evidentirano od 1 do 39 i naravno pišu naslovi ali slika nema.
connery

bojcicivan7

#961
Hvala, istina nisam vidjeo svoje postove osim ove danas nove a kriv je bio Firefox odnosno adonovi koji sprijećavaju..praćenje,stranice itd.Bilo mi je čudno kako vidim samo tri objave a drugo samo pod brojevima od 1-39.Vidim samo prve tri slike ostalo ne.Ugasio sam adonove i sve se ljepo vratilo..hvala na savjetu..nije internet za nas starce ... 8-8
connery

bojcicivan7

Kaštel Sućurac 2016,autobus Prometa na relaciji Split - Sućurac (broj 2).Kad sam je ugledao iz daljine mislio sam da se vrijeme vratilo na početak 90-tih.Onako veteranski ma morao sam ga slikat pa ga saćekao ovdje na uglu...pogodak  >hammer<
connery

bojcicivan7

connery

RegioBus

#964
#138 - pretpostavljam da ga već imamo ali od viška glava ne boli


#28


ne piše izvor

Paško

Nedavna povijest, ali isto zanimljivo za vidjeti - na stanici 17ice kraj gradilišta Trstenik 5 nalazi se stari stup s prostorom za vozni red koji je zadnji put mijenjan prije 12 godina.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

RV

#966
Ova slika nije iz 2018., već iz davnih dana. (Nisam mogao naći topic za ovo pa sam odlučio post ovdje.)
Ovo sam ja prije nekih 10ak godina, kada je #122 vozao Šoltanskim ulicama :)



Od malih nogu Prometovac  rofl

Šteta što je ovaj bus otišao u rashod, volio bih napraviti današnju verziju ove slika, hahaha.

netko

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

RV

Citat: netko  u Travanj 25, 2018, 00:49:50
A do #122 je parkiran #123??
E to ne znam. Bilo je to davno, jedino ako neko ovde zna vozni park Šolte iz tih vremena, ali ne vjerujem da je ikoga tada baš interesirao garažni broj autobusa, vjerojatno su svi samo želili otić doma sa trajektne luke šta prije :D


lussin

#970
SU 220 537



Izvor: FB Avtomontaža Ljubljana, objavio Oliver Johe

Paško

Oliver Johe je ne samo objavljivač, nego i autor. Slike su nastale 1981. godine i stvarno su odlične. Predlažem da svaki dan objavimo po jednu.

Evo nam #550:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

Nekad na Šolti prometovali normalni solo busevi do kupnje #234 i #235. Najviše me zanima prolazak kroz Srednje i Donje selo.
I detalj vezan za #550. Već nakon dvije godine nema maglenke.
😉
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

Mislim da oni maglenke nikad nisu ni imali. Ali da, bili su stari dvije godine, a već su se vidjeli tragovi upotrebe.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

STress

Citat: amfan  u Travanj 27, 2018, 00:28:57
Slike su nastale 1981. godine...

Mislin da je ova ipak malo starija. Na slici se vidi da je Ribareva (danas Zagrebačka) u jednosmjernom režimu prometa, šta znači da je Riva još uvik bila otvorena za promet. A 1981. je bila zatvorena - koliko se sićan, zabrana je stupila na snagu 01. 01. 1981.