stare Dubrave

Autor zlikowszky, Travanj 26, 2009, 14:10:28

PROFA

Sad nam se cini cmijesan,ali u to vrijeme je bio pojam! :)

man750

zeka steta da se ne vidi u potpunosti zadnji kraj tj. stakla koja su bila bijela zbog WC, ali i ovako je super . Hvala ti.
I to bas g.br.5B121 mislim prva u floti Autotransporta Zadar
Sedamdesetih,a do dolaska Autokaroserijinih (TAZ) O302 bili su nezamjenjivi na magistralnim linijama Autotransporta Zadar
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

PROFA

Imas pravo mada se ne sijecam ja MB 302 ali svi su rekli da je to prava  strojcina ,a sada svi prave sa puno tehnike i kosta skuplje a cesce se kvario to je!
A ovi DUBRAVA se sijecam kao mali dok sam sa skolom putovao na izlete ,nisam znao da su imale tada WC vec!=?

The_Dubster

U mom području (Breza i Vareš) Dubrave se još koriste, uglavnom za prevoz đaka i radnika na udaljenija mjesta, a pogodne su i zbog izdržljivosti, pogotovo zbog snijega. Koriste ih RMU Breza koji ima dvije-tri i "Autotrans" Vareš. evo vam slike jedne Dubrave u vlasništvu "Autotransa"


maky

Evo jedna sa sredine sedamdesetih. Fotku ustupio kolega troosovinac:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

troosovinac

na slici pok. dida i njegov kolega autobus je vlasništvo DALMACIJA CEMENTA koje je imalo u voznom parku oko 100 autobusa. uzimali su nove buseve kako bi koja serija izašla od SANOSA I DUBRAVE i po koji TAM.slika je snimljena na TJENTIŠTU.
bela lađa

conecto

Znači - s kolina na kolino!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Piramida

Citat: troosovinac  u Studeni 26, 2009, 09:56:44
na slici pok. dida i njegov kolega autobus je vlasništvo DALMACIJA CEMENTA koje je imalo u voznom parku oko 100 autobusa. uzimali su nove buseve kako bi koja serija izašla od SANOSA I DUBRAVE i po koji TAM.slika je snimljena na TJENTIŠTU.

100 autobusa ??? Pa koliko je onda radnika bilo u DC-a  :o

troosovinac

radnika je bilo oko 5tisuča.
bela lađa

troosovinac

bela lađa

man750

#25
Citat: manoplan  u Srpanj 04, 2010, 09:29:53
O Dubravama iz FAP-ovog prospekta...



Jel me netko  tražio? Zovem se Dubrava D100.


133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Tomek

Dubrava D11


I jedna stara Dubrava iz tadašnje Autokaroserije Zagreb

Tomek

Nevjerovatno, ali eto na Ratka Mladića i na forumu, naravno zbog autobusa, točnije rijetke TAZ Dubrave D2313
http://www.jutarnji.hr/ekskluzivno-u-jutarnjem-dosad-neobjavljene-fotografije-ratka-mladica/949396/

Shole

Stvarno rijetki model. Svaka čast Tomek.  Evo kako ustvari izgleda:


Berlingo