Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

C2

Istina, govorim prema iskustvima u Zagrebu. Ima bisera koji će stat na senzor i blokirat vrata da se ne mogu zatvorit kako bi ovi iz vana mogli uletit unutra. Sigurno će bit onih koji će bez veze stiskat i zbunjivat vozače pa vozač neće biti siguran ima li izlaza pa onda omogući otvaranje vrata. Također ima putnika koji stišću to tipkalo kako bi otvorili vrata onima koji čekaju na stanici. Još ako ove tipke iz vana niste isključili ima mudraca koji bi mogli i to koristit za ulazak. Smatram da je vrlo teško vozačima u potpunosti spriječiti ovakve pojave.   

Diermeech

I ja sam isto iz ZG, i nikada mi se to nije desilo ( to jest nisam vidio ništo slično) a svaki dan se vozim u citarima na 234 i 268 još od kad su došli u apd.
Vidim da ljudi stišću vrata al vozač ne otvara :D

elez

Jel se deaktiviranjem stanicne kočnice vrata odma zatvaraju, tj. jel moguce tipkanjem botuna zadrzati ih otovrenima ili se zatvaraju odma ako nikog nema na senzoru?
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

man323

Dok god svijetli TÜR AUF putnik ih može tipkom otvarati. A kada vozač ugasi dozvolu onda se tek vrata zatvore kada senzor dopusti; ako se tijekom zatvaranja jedna ili više osoba nađe blizu senzora, onda će se vrata ponovno otvoriti.

RegioBus

Citat: man313  u Veljača 01, 2017, 22:27:35
Dok god svijetli TÜR AUF putnik ih može tipkom otvarati. A kada vozač ugasi dozvolu onda se tek vrata zatvore kada senzor dopusti; ako se tijekom zatvaranja jedna ili više osoba nađe blizu senzora, onda će se vrata ponovno otvoriti.
A upravo ti senzori postavljaju veliki problem jer u Splitu su ogromne gužve u autobusima i onda ljudi često na vratima stoje a neki neće ni skužit da je tu senzor i vrata se neće zatvorit. Takva je situacija bila prošli tjedan ujutro na liniji 20 kad je vozio #307 i bilo je pumo učenika u njemu i dosta njih stajalo na vratima, a nisu skužili da ima senzor dok im neki nisu rekli.

Neko

Citat: RegioBus  u Veljača 01, 2017, 22:37:05
A upravo ti senzori postavljaju veliki problem jer u Splitu su ogromne gužve u autobusima i onda ljudi često na vratima stoje a neki neće ni skužit da je tu senzor i vrata se neće zatvorit. Takva je situacija bila prošli tjedan ujutro na liniji 20 kad je vozio #307 i bilo je pumo učenika u njemu i dosta njih stajalo na vratima, a nisu skužili da ima senzor dok im neki nisu rekli.

Da, (ne)kultura putnika se ne mijenja preko noći, ali kako su se motoristi navikli na kacige (95% njih vjerojatno) tako će valjda i naši sugrađani evoluirat u moderne putnike koji znaju što je senzor na vratima busa.

Diermeech

A kako da očekujete od putnika da zna za taj senzor ako nigdje ne piše da to postoji u busu? Njima taj citaro izgleda poput svakog drugog pa ne znaju za senzor vrata.

Kolega garažer

Citat: C2  u Veljača 01, 2017, 20:45:39
Još ako ove tipke iz vana niste isključili ima mudraca koji bi mogli i to koristit za ulazak.
Vanjska tipka nije isključena to znam jer sam jučer na 307 otvorio vrata izvana 
PROMET Split

C2

Za 308 sam vidio da je došao iz firme gdje je bio ulaz na sva vrata pa se je to sigurno koristilo.

man323

U Njemačkoj se botuni izvanka nikada ne gase, niti kad je u pitanju princip ulaza na prednja a izlaz na sva ostala vrata.

C2

Dok dio prijevoznika koji primjenjuju prednji ulaz pri nabavci u konfiguraciji traže da im se iz vana ne ugradi tipkalo to jest samo s unutarnje strane.

man323

Djelomično točno. Autotrolej je naručio Conecte G sa vanjskim tipkalima ali u konfiguraciji su ih isključili.

XDonald


elez

Citat: Diermeech  u Veljača 02, 2017, 06:59:29
A kako da očekujete od putnika da zna za taj senzor ako nigdje ne piše da to postoji u busu? Njima taj citaro izgleda poput svakog drugog pa ne znaju za senzor vrata.

Svi busevi od 2007. imaju senzore na vratima koji ne dopuštaju zatvaranje dok se neko nalazi u blizini. Dosad su ljudi vec navikli i kad se par puta vrata nece zatvore onda se maknu koliko mogu (uvjerio se sam, stalno sam u prepunjenim busevima)
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

roko

Ja mislim da se oni maknu onako jer misle da ce se tako zatvorit a ne da znaju za senzore.