Panturist - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 00:39:00

Ambassador

Citat:Zbog demografske krize mladi u Baranji ne mogu na posao: Autobusnim tvrtkama ne isplati se voziti gotovo prazne busove

Rubrika Vaš glas posjetila je Čeminac, u kojem je autobusna tvrtka Panturist tijekom školskih praznika ukinula velik broj linija koje voze na relaciji Beli Manastir-Osijek. Iako plaćaju mjesečnu kartu, građanima nije osiguran prijevoz do posla, a maturanti teško uspijevaju otići na pripreme za državnu maturu. U Panturistu tvrde kako je smanjenje prometnih linija izravna posljedica negativnih demografskih kretanja.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/vas-glas-zbog-premalo-autobusnih-linija-mladi-u-baranji-ne-mogu-na-posao---502984.html

Inače, reduciran je broj svih Panturistovih linija u Slavoniji, ne samo u Baranji.
"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" Ivo Andrić

NP-549

Pa nigdje se ne isplate županijske linije. I općine i gradovi oko Rijeke koji imaju kud i kamo više putnika od lokalnih slvonskih linija, subvencioniraju županijske linije po prijeđenom kilometru.  To je jednostavno zaostali relikt iz komunizma kad je rijetko tko išao autom na posao, busevi su bili krcati a prijevozničke tvrtke (i pogotovo vozači) trljale ruke.  To se mora subvencionirat ukoliko želiš da linije voze i tu nema rasprave

max_11

#242
Na pad broja putnika odgovara se smanjenjem kapaciteta autobusa i nekih polazaka, a ne ukidanjem 90 % polazaka za vrijeme š.p.
Makar bi rekao da se povećao kapacitet, npr. OS-ZG, što vidimo u nabavci VDL/3, tako da na međužupanijskim linijama očito nema smanjenja prihoda.

Dreamwalker

Ne možeš očekivat stagnaciju ili rast broja putnika s područja s kojeg je otišlo valjda 75 000 ljudi. Nema priljeva u gradsku/županijsku/općinsku blagajnu, nema dovoljno subvencija, nema ni autobusa. To je osnovni problem.
Što se tiče VDLova, oni mogu biti troosovinci, ali ne moraju imati standardan broj sjedala. Recimo 894 u kojoj sam se vozio ima 15 metara (ekvivalent 519 HD), ali ima 57 sjedala (kao jedna 517 HD). Za ostale ne znam, ali vjerujem da isto imaju manje sjedala od standarda za tu dužinu. Irizarke su isto nešto duže pa nemaju puno sjedala, isto kao i Citylineri koji su bili u IC Bus shemi. To nije mjerilo.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

MAN truck bus

Danas sam doznao da me Panaturist vozi za Vukovar 31.1 i 1.2. Zanima me koji bi autobus mogao očekivati. Pretpostavljam Setru S417GT HD pošto ide 64 putnika. Hvala! hi


Sent from my iPod touch using Tapatalk
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

lussin

#245
Ako vas ide 64 ne bi baš računao na Arriva Express autobuse, prije će to biti neki klasični Panturist. Budući da ideš iz Zagreba nemoj ostati iznenađen ni nekim Autotransovim autobusom

tramvajac 92

Možda im uvale Regija/3.  ;D

mate

Niste tolika elita da dobijete S431 DT, tako da ocekujte cak i neku S319UL ili Regia/3 kako kolega pise kava

lussin

Regio nije ni loš za takve stvari ako ima iole poštene siceve. Naravno da nije za očekivati kožne siceve i 5* setup

MAN truck bus

Ja mislim da bi možda mogla bit VDL Futura 148.460 ona ima 65 ili 69 sjedala. :(


Sent from my iPad using Tapatalk
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

lussin


MAN truck bus

Dobro jutro!
Obavještavam vas da me vozi VDL Bova Futura 148.460 ili 480. Javim se kad stanemo sa slikama.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Scarface

Već neko vrijeme autobusni kolodvor Zagreb na svojoj web stranici ima status polazaka i dolazaka koji se svako malo ažurira. I pratim zadnjih par tjedana liniju ZG-Munchen i obratno. I od 3 polaska dnevno samo 1 voze busevi Panturista. To bude Man Lions Coach u 7:00. Polazak u 15 i 23h voze Croatia bus.

Donedavno su tu liniju držale isključivo Setre 431 od kojih su 2 prešle u app, ali gdje druge dvije voze to ne znamo. Moram priznati da mi nije jasno da ne mogu uzeti buseve od ATR-a ili APP-a pa slati na tu liniju nego rentati buseve CBa koji su  u većini slučajeva dosta lošiji. Čak vidim danas na faceu da su se neki ljudi žalili na to. 

Dreamwalker

Ajmo redom razjasniti stvari.

To su prvo vozile Setre S 431 DT koje su zamijenjene MANovima, o čemu je mislim čak bilo riječi na forumu. 2 su završile u APPu, a 2 voze za Panturist. Nekad voze za OS - ZG, a nekad njihovu liniju Vukovar - Stuttgart. Polazak u 15:00 iz Zagreba je vjerojatno prodan (tako sam čuo) Croatia Busu jer to zadnja dva mjeseca vozi isključivo CB sa svojim autobusima i tablama (to sam vidio). Druga dva polaska su pripala Autotransovoj PJ Zagreb s još nekim linijama te to vozi PJ Zagreb. Tu zna uletjeti CB koji put, ali ne uvijek. U većini to voze ATR ili PNT autobusi.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Scarface

Hvala za info, sad su mi stvari ipak malo jasnije.

Samo iz perspektive putnika je to loše za putnike koji su navikli na arrivin standard koji je na toj liniji bio jako visok, neovisno radi li se o Setrama ili Manovima koji su također vrlo kvalitetni i udobni busevi. I ja osobno sam vidio da CB vozi polazak u 15h sa svojom tablom, samo mi nije jasno zašto još uvijek na svim stranicama (akz, autotrans, getbYbus) se navodi Autotrans/PAnturist kao prijevoznik kojem se ta karta i plaća te se tako putnike dovodi u zabludu. Kad tad će im se to obiti od glavu  russian_roulette