Autotrans PJ Brač

Autor ivog, Prosinac 18, 2007, 16:53:02

Tomek

Milijon i dvjesto ne bi smjelo biti puno, večina Eurobusa po Hrvatskoj šta voze imaju više od 2 milje km, a o Neoplanima CB-a da ne pričam.

Shole

Počeo sam pisat post jer sam mislio da će imat puno km, al onda kad sam povezao par stvari onda sam došao do tog da vjerovatno i nije tako jer na Braču sigurno ne radi puno, a Zagreb vozi samo po ljeti.  Ista stvar je bila i dok je bila u Crikvenici.
U Autotransu niti jedan autobus nema strašno puno KM jer ih voze non stop samo dok su novi,  a nakon 4,5 godina ih daju u poslovne jedinice koje ne prave tako puno kilometara dnevno.  Za Croatia Bus, Presečkog, ....... se zna da im busevi voze i Njemačku i Paris i turizam i kad imaju više od 10 godina.

conecto

#32
Taj 1035 očito je pretežno okolo na putu, a manje na bračkim lokalnim linijama, barem preko ljeta jer ja ga nisam uspio tamo vidjeti, tek 1051, a i njega uglavnom na večer u garaži, također ne na linijama, očito vozi na nekim drugačijim vožnjama (turizam, shuttle i sl.)  ???

Ovdje 1051 u supetarskoj garaži u društvu 1181 i 1228



Inače busevi na lokalnim linijama po Braču očito ne rade neku veliku kilometražu pošto prvi polasci počinju oko 6.00, a zadnji završavaju prije 19.00. To ne znači da im je lako jer su bračke ceste uske, brdovite i prepune serpentina, a usko im je u kad uđu u naselja osobito ljeti kad je sve puno parkiranih auta.
Ova brošura linije Supetar-Bol ujedno pokazuje kartu svih linija na Braču.




Evo kako to tamo zna izgledati - autobus prolazi na centimetre pored nepropisno parkiranog Caddya ZG-tablica (odmah pored znaka X). A za takvim parkiranjem u tom mjestu gdje je snimljeno zaista nema nikakve potrebe jer u blizini ima dovoljno parkinga koji se nigdje ne naplaćuje (vidi se znak za parking 50 m)... Slične probleme imaju i vozači kamiona koji dostavljaju robu, osobito stoga što ne dolaze baš malim kamionima (većinom Mercedes Atego), pretpostavljam iz razloga što dostava s kopna na otok manjim kamionima ne bi bila dovoljna ni isplativa.



Rikverc je na tom križanju svakodnevna pojava, ni iza nema mnogo mjesta, no brački vozači to izvrsno odrađuju...



Parkiranih auta nije pošteđena ni autobusna stanica pa se bunkeri jedva otvore. Vjerojatno iz tog razloga vozači najčešće dolaze knap ili kasne kako ne bi radili prometni zastoj dok čekaju vrijeme polaska.

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tomo

#33
1057 linija u 14:30h
1055 linija u 17:00h

conecto

#34
1181 - najbolji među busevima koji redovito voze bračke linije



A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#35
Ostatak na lokalnim linijama su uglavnom Setre serije 200

Setra 215 HD, gb 1055 - sudeći prema natpisu na stražnjem prozoru očito stalno vozi liniju Supetar-Bol





1242 - još jedna takva



A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Shole

Ta GT-jka 1181 je znala vozit i Rijeka-Split po ljeti dok je bila u PJ Delnice. Sad imaju 1052, 315 GT-HD

conecto

Citat: Shole  u Kolovoz 24, 2010, 11:09:02
Ta GT-jka 1181 je znala vozit i Rijeka-Split po ljeti dok je bila u PJ Delnice. Sad imaju 1052, 315 GT-HD

...i 1051 - ovdje na slici između 1228 i 1181 parkirani u garaži u Supetru

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#38
Setra S 215 HR s ravnim prednjim dijelom

Ova 1049 ima duple farove





1057 - sudeći po natpisima na zadnjem prozoru ipak ima dosta opreme...



A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Shole

Ova 1228 je sigurno na leasing pošto još nema Ri tablice  

conecto

#40
Jedino taj nesretni 1228 ima na sebi natpis "Brač"



A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tomek

1181 je prošle godine vozila i Bol-Zagreb.

conecto

Citat: Tomek  u Kolovoz 24, 2010, 13:58:16
1181 je prošle godine vozila i Bol-Zagreb.

Nisam ja mislio da on nikuda ne miče s Brača (uostalom ima ovdje njegovih slika kad je bio vani), nego da redovito vozi lokalne linije po Braču uz 200-tke, dok ova GT-HD nisam vidio da ih voze.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tomo

#43
I evo ti "bolski 1055" samo što nije u Bolu... Čeka na liniju u 17:00h


conecto

OK, ja nisam napisao da taj vozi stalno za Bol kao tvrdnju, već kao pretpostavku zbog onog natpisa natrag.
Sad znamo da nije tako.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...