Opća diskusija

Autor TAM, Lipanj 02, 2014, 22:41:25

minimoto

Lp
Otvori Adjusment i stavi transparent - Opaque na 100%
Pozdrav

Vk01

Pozz za sve zanima me jel ovdje ima tko da zna praviti mape za omsi. Napravio sam mapu ali naravno došao je onaj najteži dio sada pravljenje Hofa i to sve to ne znam molio bi da se jave osobe koje imaju iskustva s time. Hvala i onima koji bi video zaljepili ovdje s youtuba znam da ima video ali i dalje ne kužim jer stvar je malo složena kdo mene...

voznik


Lion's Driver

Pomoc... posto mi se OMSI sam od sebe deinstalira i unistio svu statistiku, unistio sve postavke trebala bi mi informacija. Cije su ono postavke od ovih youtubera za OMSI sugo kruzile po Y. T. Koliko se ja sjecam Routers je postavio svoje al sad ih ne mogu nac. Ili je to bio neki drugi.
Savrseno je radio sad opet sve kopaj i trazi  glavauzid

MAN SL222

Routeres ima link od svojih postavki u opisu videa. Ovdje bi trebale biti njegove postavke: http://www.mediafire.com/file/5xa4x9op1dwcf44/OMSI_2_Routeres.oop/file

Lion's Driver

Pronasao sam kopajuc po massangeru sad sljedi ponovno testiranje. Nije mi jasno sto se dogodilo da se uspio sam deinstalirat a ikona na desktopu ostala

Svejedno hvala  perfeto

josipgrgin

Najbolje je kad sve dovedete na misto buseve,mape i ostale postavke kopirajte omsi folder na neki drugi disk tako da imate backup a najbolje igrat omsi kad niste spojeni na internet.offline i valjda nece bit problema ,a i ovi windows 10 isto zadaje probleme u omsiju, ali sta mozemo.

Lion's Driver

Sto se offline tice to bi triba kopat u samom steamu jer ako ga tamo ne prebacim na offline nece htjet bez interneta radi steama. mozda internet odlobodi malo RAM memorije sto je omsiju bitno...a evo sve do danas sam igrao tako je glatko radio... samo. bi malo zasta kad ucitava objekte, i to se dogodi. stavim routersove postavke radi dobro al ne ko prije... nesto sam ja jos kemija al triba sam spremit te postavke... budala se nisam sjetio da bi vrlo lako moga imat problem  glavauzid

Lion's Driver

#443
Ovako...

Tko ima problema problema s niskim FPS neka pokuša riješiti sa "patch4gb"
Evo link:
https://ntcore.com/?page_id=371

Dakle, kada se instalira, OMSI koristi 4 GB RAMa a ne kao do tada 2 GB!
Patch djeluje samo na 8 i 8+ GB RAMa i na 64 bitnom sustavu

Ništa ne košta, a evo meni pomoglo. Koristim poprilično dobre i visoke postavke a na Hamburgu koji je stvarno zahtjevna mapa, vrti FPS od 20-25 gdje je najkompliciranije do 50-55  u nekim srednjim uvjetima, lakih uvjeta u Hamburgu nema.

Naravno, malo trzne kad učitaje nove objekte i površinu ali to radi puno brže i ne gube se teksture

Pokušajte pa javite. 

Evo vam moje postavke:
Laptop Asus TUF gamming fx 505 - slabija izvedba sa 8GB RAM












josipgrgin

#444
Sve sam ovo bio napravio ali isto malo trepce igrica pa sam stavio pc 2006 i dobro je ,malo zapne ali nista strasno. pivkan

Lion's Driver

Sve to stoji al ako se stave postavke di mapa neće imat nikakve efekte, ako će koristit slabe i mutne teksture, ako je malo prometa i ai autobusa jednostavno nije zanimljivo. Ja kad sam nikidan doša na Auf dem Sande pa vidio da je voda samo plavi kanal bez valova a brodovi u zraku samo sam ugasio. Radije neću igrat  OMSI nego ga igrati nerealna. Ako je u centru gužva red je da je gužva.  ;D Uz ovaj patch i ja tražim još neke sitne preinake u postavkama.

Recimo jučer mi je unatoč patchu na 109 FPS bio cca 13-15 na Hauptbahnhofu i onom odmorištu.

Pazi, 109 i 6 djelomično imaju istu rutu kroz stari dio grada, na 109 FPS 15 a na 6 je FPS 25-30 za isti dio  glavauzid

I obavezno prije igranja OMSIja resetiram laptop i ponovo potvrdim postavke

josipgrgin

Dobar savjet
tako cu i ja nastojat ucinit ali svakako bit ce bolje i manje ce zapinjat.

Lion's Driver

Pokušaj... izgubi se 5 min vremena... Ja sam maloprije bacio krug na 109 na Hauptbahnhofu vrti FPS oko 20. Tako da jos njuškam malo šta bi moglo bit a da ne smanjujem AI i grafičke postavke.
Ovaj put sam koristio Mercedesov trovrati solo Citaro umjesto Volva hibrida, možda malo i složenost busa igra ulogu, iako mi Mercedes djeluje kompliciraniji. Oni stari 0405 i 0405G uvjerljivo najmanje smanjuju FPS, noćna vožnja također. Bar kod mene.  umnik2

Vk01

Možda ću vama ispasti glupav i to sve, ali pola mapa je napravljeno bez veze gledma spandau koliko ima pločica titlesa a da nikada se ne koriste niste ni prošli, ja evo sada gledam napravio sam jednu Hrvatsku mapu prigradsko/gradska i išao sam di mi ide prigradska linija da stavljam jednu pločicu znaci samo pločice di ide cesta  i okolo nadodo malo detalja i super izgleda i sve mapa i u večim mjestima nema fps dropova savršeno radi. Tako da dosta i sam koncept izrade mapa igra ulogu te također i retrovizori igraju ulogu pogotovo noću ima u skriptama da se izmjeni par brojeva da vam se retrovizori znaći zamrznu kada ne gledate u njih ja koristim to i pokazalo se savršenom opcijom

Lion's Driver

Nisam nikad šetao po mapama nako leteći ko dronom, sve ove prave playive mape... addoni imaju brdo detalja brdo tekstura i sitnih objekata koji pomalo grizu FPS... recimo kad igram Projekt Szczecin 4.0.0 kako god stavio postavke radi ful... bez ikakvi smetnji. Aachen mi trokira i sa patchom 4GB, onaj Metropolie Ruhr kao da nije dovršen vozni red, Hamburg HafenCity modern na 6 i 111 radi extra na 109 FPS padne di je komplicirano na 12.

Retrovizori su mi uvijek ful jer mi je pravo mrsko za svaki pogled micat kameru, onako mi je uvijek na cosku i vidljiv u svaki tren kao i pravi... inace mi nije zanimljivo...

Berlin x10 nisam odavno igrao a imam ga...