Povijest Croatia busa - ex Zagrebački transporti

Autor gaspa, Prosinac 04, 2007, 11:07:08

dialogos

2 kom. D 1428 sa vratima na sredini, bez klime (naknadno ugradjene u doba PP Zadar) i bez vozacevih vrata, bez straznjeg stakla tvornicki je 1993. godine kupila Croatia Zadar Line. Bile su tvornicki bijele sa ljubicastim natpisom CZL. Poslije su zavrsile u Preseckom nakon propasti PP Zadar.

man750

Bilo ih je četiri D1428S i jedna D1428V. Neko je to vec napisao u ovom istom topicu.
Jednu D1428S su uspjeli slupati prije uspostave PP Zadar(Presecki)
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Tomek

Evo neki podaci koji su mi ustupljeni od nekih ljudi iz Croatia busa

gbr473 -- D1429V -- ZG570CM

Ovi autobusi su tokom rata ustupljeni HV-u
gbr423 -- ZG928GA
gbr463 -- ZG917FR
gbr467 -- ZG918FR
gbr466 -- ZG278HK
gbr438 -- ZG419JG
gbr380 -- ZG522IO -- vraćen u 9. mjesecu 1995. CBu
gbr379 -- ZG920KI -- vraćen u 9. mjesecu 1995. CBu
gbr362 -- ZG662HI -- Dubrava D1426 -- vraćena u 9. mjesecu 95. CB-u

Za ove za koje nije napisano ne znam kad su vraćene...

Inače, ja se sjećam jedne niske Dubrave D14xx koja je čini mi se imala gbr3xx i ostala je kao zadnja takva Dubrava u CBu te dugo vozila liniju Zagreb - Hum na Sutli. Jel zna netko koja bi to mogla biti?

conecto

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tomekk

Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Tomek

A prije Croatiaturista je najvjerojanije bio Eurosplit  :D
Svaka čast na fotki :)

tomekk

Citat: Tomek  u Veljača 28, 2010, 13:25:47
A prije Croatiaturista je najvjerojanije bio Eurosplit  :D
Svaka čast na fotki :)

e, da, jel ovaj bio opće bojan u boje Croatiabusa il je u bojama Croatiaturista došao u AP??
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Tomek


conecto

Citat: Tomek  u Veljača 28, 2010, 13:29:22
Ljubičast cijelo vrijeme ;)

Hey, Tomek, pa nije ovo ljubičasto - prije ružičasto ili ne tako trula višnja.
Ali svi Eurosplit, pa tako i njihov Volvo su zaista bili ljubičasti.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

maky

Ja neznam što da kažem, možda griješim u nečemu, ali...

Godine 2000. tamo oko Uskrsa sam se vraćao iz ZG-a za Split. Naravno, kako volim vožnju, CB-ova linija preko Zadra je bila logičan izbor (da bar postoji preko Rijeke  ;D ). Uglavnom, na kolodvoru u ZG-u me dočekao AV120, ali nije bio ove boje, kao ni CB-ove krem plave... Autobus je zbilja bio od Croatia Busa, ali bio je tamnoplave - modre boje (onakve kao što su sivo - plavi AV-i od autotransport šibenika) ili je to možda bila neka nijansa ljubičaste. Imao je na sebi neke kružiće u sličnoj nijansi boje... Dakako, blizu Zadra nam je puknula štucna pa smo počeli gubiti vodu. Nekako smo se dovukli do Liburnijine garaže (opet poslastica za busoljupce) i servisirali ga u kratkom roku.

Uglavnom, dali je to možda onaj CB-ov što je kasnije prodan Trans Toniju? Ako jest, kada je prebojan?
Dali je to možda ex Eurosplit?
Godinama nikako da otkrijem odgovor na ovo pitanje...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Shole

Ovo mi više liči na Samoborček nego na Eurosplit.

Eurosplit:

conecto

Bravo, Shole, pa gdje je ova slika bila dosad!?
I to je za mene ljubičasto ;)
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tomek

Samo pitaj. Eurobus AV120 prvi ikad proizvedeni u 3.mj.1993. je završio u Croatia busu i taj je bio sivo plave boje, upravo ovakav kakvog opisuješ. Negdje cca 2002. ili 2003. je prefarban da bi nedugo kasnije završio navodno u Francuzeviću(ex vozač Croatia busa, danas ima Neoplane).
Tamo se tom AV-u 120 nešto dogodilo i onda nisam siguran jel vraćen u CB ili je odmah direktno prodan Trans Toniu. Potom je prošle godine završio u Herc toursu da bi danas bio u vlasništvu Andreić građevinarstva, prevozi radnike i kako ga čuvaju bojim se ne bude dugo.

Tomek

Vidim da je tu nastala pomama za bojama i nijansama istih.
Jel to nekom ljubičasta, lila, pink ili sl. meni osobno nije važno, ja gledam činjenice, a to je da je negdje cca 1996. Croatiaturist kupio iz Splita jedan AV120. Budući da ne znamo da je još netko imao tamo AV120c i da je taj nestao onda je vrlo vjerojatno da je taj ex Eurosplit. Kad su ga kupili obojali su ga u Croatiaturistu u svoje boje u kakvima je i ovdje na slici.
Kasnije je završio u Croatia busu kad je isti kupio Croatiaturist da bi kupnjom CB-a od strane AP Varaždina završio u AP-u kao gbr616 gdje je i danas.

Samoborčekovi su svi novo kupovani dok je od tri Autoturistova jedan bio ex Enikon.

conecto

Ljubičasta je, brijem, nazvana po cvijetu ljubica ;) , a to bi bila ova Eurosplit boja
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...