Donacija

Autor Krpan, Veljača 10, 2008, 00:11:32

Krpan

Zna li netko da li je Autotrolej donirao ili manje vjerojatno prodao Čazmatrans Vukovar-u neke od ovih autobusa:

- 2 ili više kom. MB O317
- 1 ili više kom. Sanos S200
- više kom. Sanos S314 i S415
- barem 3 TAM 260A116M (sva tri sa okruglim svjetlima)
- barem 2 TAM 260A116P s "panoima" (jedan sa okruglim svjetlima i jedan sa kvadratnim 
  svjetlima)
- i možda koji TAM 260A116P bez "panoa" za linije (kvadratna svjetla)

I zna li tko koja tri Sanosa S415 je Autotrolej donirao Vupik-u 2007 ???


shef

Osim Sanosa koji su išli za Vupik lani i za koje znamo sigurno, informacija koju ja imam jest da je u VU išao 556 (TAM 260a116p - kvadratna svjetla + priprema za display). 260a116 sa visokim vjetrobranom Autotrolej nije imao. Moguće je, čak vrlo vjerojatno, da su neki o317 također išli, budući da su išli i za Osijek.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Krpan

Citat: shef  u Veljača 10, 2008, 06:27:41
Osim Sanosa koji su išli za Vupik lani i za koje znamo sigurno, informacija koju ja imam jest da je u VU išao 556 (TAM 260a116p - kvadratna svjetla + priprema za display). 260a116 sa visokim vjetrobranom Autotrolej nije imao. Moguće je, čak vrlo vjerojatno, da su neki o317 također išli, budući da su išli i za Osijek.

Ja bih rekao da su svi TAM-ovi s okruglim svjetlima iz Autotroleja, jer po onom popisu voznog parka s foruma taman više-manje nedostaje taj broj TAM-ova iz Rijeke. 

shef

Od P modela zadnje serije s okruglim svjetlima nedostaju tri - ex 545,546 i 547, jer je 544 bio ostao među zadnjima u Rijeci - bilo je njegovih slika na starom forumu; onda bi ti mogli biti ti nedostajući. Ako misliš na onakav tip kao što je na ht-busser.dk, onakve Autotrolej nije imao. E, sad, M modela je bilo 20, 10 sa drvenim sjedištima i 10 sa niskim tapeciranim i moguće je da je poneki i završio gore.

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Krpan

Citat: Kiki273  u Veljača 10, 2008, 11:29:49
Jel imaš možda kakvu fotku,Riječki fanovi autobusa bi ih zacjelo prepoznali  ;D

Imam fotki, ali izrađenih u formatu 10x15.

shef

Po potrebi šaljemo goluba pismonošu, ako je skener problem ;D ;D ;D
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Krpan

Evo jednu sam našao u arhivi



TAM s okruglim svjetlima, odostraga, prije obnove 2007.

shef

Ooooo, ovo nije loše.
Riječki kolege, da ovo nije neki 520-527???
Ruzina straga standard, kao i izgriženi TAM znak!
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

Ako dobro vidim, sjedišta su original (onaj tip gdje rukohvat prolazi kroz naslon za glavu).
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Krpan

Naprijed ima okrugla gabaritna svjetla. Prozorčić je možda zavaren, jer su na jednom zavarili tovarni prostor. Za sjedala ne znam, nisam ih baš zagledao



NP-549

Puno bi pomoglo da ima neka sličica iznutra. 
544-547  crne kopče rukohvata,  520-527  sive,  555-561  smeđe
544-547  mjesto za radio kod vozača ispod onog ormarića gore,  520-527  radio na sredini iznad grijanja

izvana:
520-527  žmigavac iste veličine ko far
544-547  manji žmigavac i far vćeg promjera nego kod prve serije

Krpan

Evo još dvije fotke buseva za koje mislim da su iz RI ???




shef

Za TAM sam poprilično siguran da nije, a za Sanos...???
Da je vidjeti izbliza vozilo, neke detalje...ovako, jako teško.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

kico101

TAM-ovi su imali kvadratna svjetla samo serija 555-561 ( neka me netko ispravi, ako sam u krivu ), a sjedala su bila tapecirane klupe. Ovaj na slici mi se čini da ima turistička sjedala ( mada to može biti ugrađeno kasnije ). Onaj Sanos mi se čini S314, a ako je ikad vozio u Troleju birao bih između 425-427 ili 429-432 ( 428 je čini mi se izgorio motor ).
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

432 leži u Munama u travi.