Povijest Croatia busa - ex Zagrebački transporti

Autor gaspa, Prosinac 04, 2007, 11:07:08

NP-549

Mislim da se nije krenulo 2.1.92. nego nešto kasnije,  sredinom mjeseca. Lako moguće i nakon 15.1. kad je bilo priznanje

elcamino

Citat: NP-549  u Srpanj 03, 2020, 13:47:58
Lako moguće i nakon 15.1. kad je bilo priznanje

Tocno, krenulo se iza priznanja, mogu i provjeriti kada tocno.

Moze li mi netko reci gdje su na kraju zavrsili Neoplan Megalineri Croatia Busa?

Paško

#182
Ja sam se rodio poslije cijele priče s pločicama pa se ne prisjećam događaja nego članaka koje sam pročitao. ;) Oni kažu da je izdavanje novih pločica započelo u Zagrebu 2.1., ali je ubrzo stopirano zbog problema s računalnim sustavom. Nastavilo se, ovaj put i u ostalim gradovima, desetak dana kasnije. U nazivu slika pišu datumi članaka.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

tramvajac 92

Jedan je završio u  Svilna Transporti, sređen je i onda je na kraju prodan van, u Švedsku, kako kolege pišu. Drugi je u Slavonija busu, i 2017. je bio na prodaju. Više nije akivan.

NP-549

Mogao si dobit nove i prije 15.1. ali ne na stanici za tehnički nego si morao na MUP podignut pa onda s njima na tehnicki.

IgorKlasik

Zanimljivo.

Smijem samo pitati jer je volan od Ferrarija?

Hvala

elcamino


Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

IgorKlasik

Citat: amfan  u Srpanj 05, 2020, 16:31:13
To je Neoplanov grb  ::|
Zanimljivo, liči na Ferrari.
Mnogo ljudi mi je kazalo i pitalo što se toga tiće.
Jel možda bila kakva suradnja izmedju njih?

Zadarsko dite

Sumnjam kako je postojala ikakva suradnja izmedju Ferrarija i Neoplana.
Razlika u grbovima je u tome sto Neoplan ima samo propetog konja na zutoj podlozi a Ferrari na vrhu grba ima talijansku zastavu i ispod propetog konja ili natpis Ferrari ili slova S F ilitiga Scuderia Ferrari.
Slicno, ne i isto.......

Zadarsko dite

Isao sam provjeriti, propeti konj na zutoj porlozi je grb Stuttgarta a Neoplan je tamo oformljen, davno. Toliko o konjici.

NP-549

iz istog razloga i Porsche ima identičnog konja

Paško

Ovog smo već imali, ali ne u ovako dobroj kvaliteti (scan razglednice s busphoto.eu): Croatiatransov OM iz Avtomontaže ZG-161-89 u Posedarju oko 1965. godine - linija: Zadar-Zagreb(?)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smoky93

Zna li netko koje je ovo font slova u natpisu Zagrebački transporti ... Hvala