Atron u ZET autobusima

Autor Majstor, Studeni 17, 2018, 23:07:17

421

Citat: Portos  u Studeni 20, 2018, 08:58:06
Točno. Stara verzija se ne proizvodi, za nju nema rezervnih dijelova, postojeći se uređaji krpaju koliko se može, ide se u nabavku novih uređaja kojima će se postepeno zamijeniti postojeći uređaji i čija će instalacija biti kompatibilna sa sadašnjim uređajima.
ad1 Vratimo li se u prošlost, jamačno ćete se prisjetiti da su SVI bus123 bus123 imali papirnato/plastične poništivače na prvim i stražnjim vratima, te plastične na srednjima, što znači da bi ih trebalo biti viška(!?)...

ad2 Softverski će biti slična i unaprijeđena, ali hardverski inkompatibilna > neće biti moguć plug-n-play, već nova instalacija.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Tomek

Jel zna netko kaj se događa sa gbr 49 i 50? Nisu nikad koliko znam izašli u promet!

MAN truck bus

49 ima novi ATRON zato ne ide van.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

548 također ima novi ATRON pa vozi već mjesec dana na liniji 221-3 radi testiranja...
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

jakov5

Citat: Tomek  u Siječanj 03, 2019, 20:48:44
Jel zna netko kaj se događa sa gbr 49 i 50? Nisu nikad koliko znam izašli u promet!

Jučer je 49 proletio s natpisom "Vožnja bez karte je najskuplja vožnja" Ilicom prema Črnomercu.
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

Citaro04

Prije nekoliko dana dok sam čekao autobus prema Črnomercu došao mi je jedan od novih Iveca, mislim da je 49, jer je imao novi atron. Ne znam broj linije, jer mi linija nije bila bitna.

MAN truck bus

#21
Kako si vidio da ima novi ATRON? Jesi ušao unutra? Jer da bi vidio da ima novi ATRON morao si uči unutra.  Ako si ušao unutra morao si barem krajičkom oka pogledati ili čuti izgovor linije i smjer. umnik2
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Citaro04

Nažalost nije radila vanjska najava linije, a smjer je bio Črnomerec linija je bila 11×, što se tiće vidljivosti atrona zbog čega misliš da se samo vidi s unutarnje strane?

jakov5

Citat: Citaro04  u Siječanj 03, 2019, 23:19:19
Nažalost nije radila vanjska najava linije, a smjer je bio Črnomerec linija je bila 11×, što se tiće vidljivosti atrona zbog čega misliš da se samo vidi s unutarnje strane?

@Kolega gdje ste vidjeli da je ATRON pozicioniran?
Na Črnomercu jedina linija 11x može biti 119, no u tome slučaju bilo bi ispisano ovako:
119 ČRNOMEREC
- Samoborska
Koliko sam dosad primjetio, recimo kod gbr. 47 vanjska najava se aktivira nakon zatvaranja prvih vrata na stanici.
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

Citaro04



Citat: jakov5  u Siječanj 03, 2019, 23:39:31
@Kolega gdje ste vidjeli da je ATRON pozicioniran?
Vanjska najava se aktivira nakon zatvaranja prvih vrata na stanici.
Novi atron je bio pozicioniran desno od komandne table. Vjerovatno zato nisam čuo najavu stanice kad sam već otišao iza dok su se vrata zatvorila. Nažalost nisam slikao, ali ukoliko opet susretnem taj autobus, zamolit ću vozača za dozvolu slikanja.


smogovci.bbb2

Citat: 421  u Siječanj 03, 2019, 21:51:05
548 također ima novi ATRON pa vozi već mjesec dana na liniji 221-3 radi testiranja...
Jedno pitanje 421. Vidio sam 548 u Travnom kod Mamutice i pisalo mu je na displayu GLAVNI KOLODVOR (što bi bilo ispravno). Mene zanima jel to ima veze sa novim Atronom pa će se moći mijenjati smjer na ulazu u Travno a ne na izlazu iz naselja odnosno u povratku kako je nažalost sad (piše TRAVNO iako od Mamutice već vozi prema Glavnom jer je linija kroz naselje kružna) ili mu je možda non-stop pisalo GLAVNI KOLODVOR buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

marin

49 u prometu (a mislim i 50) već barem 2 tjedna. Imaju nove Atrone, tj ekrane, ko tableti izgledaju. Totalna idiotarija po meni, nepregledno i bzvz. Da su bar unaprijedili malo one stare i aj bok. Ili da ostanu isti kad su već svi navikli. Jer da nešto dobiješ s tim novim nebi niš reko, ali ima sve iste funkcije malo modernizirane i ljepše posložene.

dominik,

Kako će unaprijediti stare ako za njih više nema podrške tj. više se ne proizvode, a i ovako su već odavno zastarjeli.

Citaro04

Mislim da je ovo atron u 548, jer sam 12.12. na liniji 268 slikao ovo, ali pored toga stoji i novi sustav naplate, koji još nije u funkciji. 49 ima drugačije ako se dobro sječam?

Volzhanin

#29
Tako je. To je u 548 i novi validatori uz to...u 49 je drugačiji...ekran komplet na dodir, nema ove old school tipke sa strane