Anketa: najizgledniji scenarij za razvoj situacije u Velikoj Gorici?

Autor Ivan, Listopad 03, 2015, 01:37:11

smogovci.bbb2

Je. Tako je ponudio ZET, samo te 3 linije bi ostao voziti ali i dalje uz mjesečnu subvenciju VG-e koja bi se uvećala u odnosu na postojeću. Mislim da ZET odlazi iz VG jer sumnjam da će drugi ulaziti na cijelo područje VG bez ove tri najjače linije
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN19464

Da, zet je zainteresiran samo za gradske linije, a za lokal imaju vremena do nove godine da se snađu, tako sam ja shvatio.

lovac27


AČKAR O JAVNOM PRIJEVOZU Odlučni smo u tome da neće biti poskupljenja karata!
Novim modelom predviđene su i kružne linije po gradu i bolja povezanost sa željezničkim kolodvorom

Autor: Kronike Velike Gorice - 8. srpnja 2021



Danas je u Gradskoj upravi održana prezentacija Studije javnog lokalnog linijskog prijevoza putnika grada Velike Gorice.
Studiju je pripremio stručni tim Zavoda za gradski promet Fakulteta prometnih znanosti.

Radni je to materijal na temelju kojeg, kako ističe gradonačelnik Ačkar, do jeseni namjeravaju pripremiti novi model i organizaciju javnog prijevoza na području našeg grada, te isto predstaviti  sugrađanima.

– Odlučni smo u tome da neće biti poskupljenja karata, a uštede planiramo ostvariti korištenjem ekonomičnijih vozila, te boljom organizacijom linija i polazaka. Novim modelom predviđene su i kružne linije po gradu i bolja povezanost sa željezničkim kolodvorom –
Izvor:Kronike VG

lovac27

Goricu najesen čeka reorganizacija javnog prijevoza: Kružne linije, ekonomična vozila i iste cijene karata
08.07.2021. / Maja Peranić
Danas je održana prezentacija Studije javnog lokalnog linijskog prijevoza putnika grada Velike Gorice koju je pripremio stručni tim Zavoda za gradski promet Fakulteta prometnih znanosti, izvijestili su iz Grada.

-Radni je to materijal na temelju kojeg ćemo do jeseni pripremiti novi model i organizaciju javnog prijevoza na području našeg grada, te sve to predstaviti našim sugrađanima. Odlučni smo u tome da neće biti poskupljenja karata, a uštede planiramo ostvariti korištenjem ekonomičnijih vozila, te boljom organizacijom linija i polazaka. Novim modelom predviđene su i kružne linije po gradu i bolja povezanost sa željezničkim kolodvorom-istaknuo je gradonačelnik Krešimir Ačkar.

MAN19464


Majstor

Samo mi sudite pošteno !

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Cacciamalija ima dovoljno, ali na papiru. U zadnje vrijeme vidim samo 94, 96 i 605 u prometu, ostali svi očito u Benussiju, ali bez uspjeha. Nadam se da će u skorije vrijeme osposobiti sve Fenikse, ne razumijem kako im sad može biti problem uvođenje validatora kad očito mogu nabaviti nove, a ne trebaju reciklirati stare.

Što se tiče VG, ne znam otkud ZETu 8+1 kombiji koje vidim da navode kao najjeftinije za korištenje. Izgleda kao da će to VG područje preuzeti Slavonija bus, a glavne linije da će ipak ostati pod ZETom.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN19464

To bi značilo da do jeseni moramo znati tko je prijevoznik, a nema još natječaja.
Koliko vidim sve ove linije što su išle u zg tipa 307,308,310,311,315, sve bi po novom vozile u vg a ne u zg.
Zet se u ovo ne uklapa i koliko sam shvatio zet se povlači iz VG lokalnih linija ( samo neznam jel od jeseni ili nove godine ), to znači da se ukida garaža u Velikoj Gorici, jel Zetu ta garaža netreba, ako nema lokalnih linija.
Jesu li odbrojani dani garaže vg od jeseni i nakon 27 godina od gašenja garaže Samobor došao red na garažu Velika Gorica.
Kakvo je vaše mišljenje?

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Melisa Kodžoman

Citat: MAN19464  u Srpanj 13, 2021, 13:22:05
Koliko vidim sve ove linije što su išle u zg tipa 307,308,310,311,315, sve bi po novom vozile u vg a ne u zg.
Jedino 310 (i 313, ali ona ionako više ide prema VG nego ZG) od navedenih jer sve ostale imaju svoje "parove" do gorice - 321, 309, 322... 315 se ni ne mora ukinuti, može se skratiti do Hrašća, ili produžiti 133.

MAN19464

Mislio sam na nacrt koji vidimo na vg danas a izradio je prometni fakultet. Sve te linije idu u vg po tome. Čak se uvodi kruzna koja će povezati  Mičevec i Veliku Mlaku.

smogovci.bbb2

Izvor: https://www.24sata.hr/news/gradonacelnik-tomasevic-o-mjesec-dana-njegovog-mandata-773433

...Puno odluka se nije donosilo nakon smrti Bandića, i sve one su nas dočekale u ovih mjesec dana, tako da je puno energije išlo na "gašenje požara" - rekao je Tomašević navevši kako je jedan od tih problema bio ZET-ov prijevoz između Zagreba i Velike Gorice.
- Postigli smo dogovor kojim ćemo Gorici dati period od tri mjeseca po sadašnjim uvjetima. No, nakon ta tri mjeseca će se subvencija Velike Gorice povećati na iznos prema kojem ZET neće kumulirati gubitke - poručio je...


Evo MAN19464, ako ćeš sad biti pametniji
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Citat: MAN19464  u Srpanj 13, 2021, 14:16:19
Mislio sam na nacrt koji vidimo na vg danas a izradio je prometni fakultet. Sve te linije idu u vg po tome. Čak se uvodi kruzna koja će povezati  Mičevec i Veliku Mlaku.
Goricu najesen čeka reorganizacija javnog prijevoza: Kružne linije, ekonomična vozila i iste cijene karata
08.07.2021. / Maja Peranić
Danas je održana prezentacija Studije javnog lokalnog linijskog prijevoza putnika grada Velike Gorice koju je pripremio stručni tim Zavoda za gradski promet Fakulteta prometnih znanosti, izvijestili su iz Grada.

-Radni je to materijal na temelju kojeg ćemo do jeseni pripremiti novi model i organizaciju javnog prijevoza na području našeg grada, te sve to predstaviti našim sugrađanima. Odlučni smo u tome da neće biti poskupljenja karata, a uštede planiramo ostvariti korištenjem ekonomičnijih vozila, te boljom organizacijom linija i polazaka. Novim modelom predviđene su i kružne linije po gradu i bolja povezanost sa željezničkim kolodvorom-istaknuo je gradonačelnik Krešimir Ačkar.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN19464