Mercedes-Benz Citaro

Autor man323, Veljača 09, 2016, 21:01:37

Marko NS

Dosao je malo u ne zgodnom trenutku bas kad moram da idem zato samo malo slika inace bi bilo dosta detaljnije :)
Prelepi eCitaro je drugi elektricni autobus u kojem sam imao priliku da se vozim i moram da kazem da je razlika prevelika , ovaj se ne cuje absolutno ni u toku voznje, ni u toku kocenja ili kad se koristi rekupertacija.
Prvo vozilo sa side guard assistom u kojem sam se vozio i po meni znaci dosta u gradskoj voznji i olaksava dosta voznju.
Veliko hvala vozacu koji je dozvolio da slikam , nadam se da ce i u Novom Sadu da pobedi ovaj model i ako ima cenu negde oko 580.000€  . Samo sto nama ili ne daju ili niko ne trazi da testira ovako vozilo po nekoliko meseci:D
Mercedes Benz eCitaro.
Prevoznik: EvoBus Austria, IVB, Austrija.




I nesto malo unutrasnjosti gde se vidi skoro ista instrument tabla kao i u obicnom Citaru C2 :)

Marko NS

Konacno je dosao i prelepi eCitaro u zglobnojoj verziji na Test :)
Kao prvo veliko hvala ljubaznom vozacu koji je cekao da ga uslikam, posto ne vozi po redu voznje. Kao i solo ovaj Autobus je nesto jako posebno i tiho , klima je glasnija od samog elektro motora. Udobnost Fenomenalna kao i kod Dizel varijante, side guard assist radi odlicno nije ni jednom pogresio. Bilo bi lepo kad bi Mercedes u Novom Sadu pobedio. Izvinjavam se sto je u zadnjoj slici znak u kadru nije moglo bolje posto je morao da ide :)
Mercedes Benz eCitaro.
Prevoznik:IVB/EvoBus, Nemacka.






smogovci.bbb2

Ima hladnjak isto ko i dizelaš a na struju je, ne kontam ???
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

lussin

Iza rešetke se vide tri ventilatora, možda su tamo premjestili klimu da gore stanu baterije

Metro

#64
Baterije su modularne i koliko vidim idu u krov, tako da mogu%u0107e da je to klima.

tomo

I ovaj ce za Italiju... sto je Acamir ili ACaMIR::: Nisam do kraja desifrirao.... je li to gradski u Napulju ili?

shef

Agenzia Campana Mobilita' Infrastruttura e Reti

Cijela regija Campania, ali po bojanju gotovo sigurno grad Napulj
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

slavisa1

Mercedes-Benz Citaro C1 Facelift