Autopoduzeće Imotski - povijest

Autor Piramida, Studeni 26, 2009, 22:25:15

Paško

Članak o dolasku Mercedesa O404 iz listopada 1993. godine.

Pitanje za poznavatelje: Gdje je nestao četvrti O404? Broj u tekstu ne bi trebao biti greška i pojavljuje se u još jednom članku, a i čuo sam za ljubičasti O404 kojeg kasnije nije bilo. Kasnije su ostala samo tri. Kkoja je bila sudbina četvrtog, zna li tko?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

im

Ljubicasti je posta  bilo plavi poslje neke prometne inace im 640 f znam jer me vozio u skolu i vidila se jos ljubicasta boja na neki mjestima  pivkan

MAN464

#47
Koliko sam čuo sad neznam : ali uglavnom trebala su doći 4 mercedesa O404 ali su umjesto toga došla 3 Mercedesa O404 i jedna TAZ Dubrava. Inače ta ljubičasta je mislim trebala u originalu ići za Tursku, kasnije se mislim prevrnula pa je prefarbana.

EDIT : Vozač na slici i danas vozi Mercedesa Tourismo :) Pozdrav Jokiiii
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.

Paško

OK, izgleda da je tako i bilo, Dubrava umjesto četvrtog Mercedesa. Iako se u članku iz osmog mjeseca (prvi u ovom postu) spominju četiri O404, u članku iz studenog spominje se da je jedan od autobusa Dubrava. To je bila IM-643-F, registrirana skupa s tri Mercedesa. Neka smo i ovo riješili.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

MAN464

Svi slikani danas :) Neoplan i Temsa na ZG-ST-IM :) Manče na Liniji IM-ST :)
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.

MAN464

Još malo friških :)
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.

dado1

Eh vrijeme kad je Ap davalo mozda zadnje znakove života....sada ionako njihove autobuse slikamo samo po parkinzima u najčešće neispravnom stanju

MAN464

Bilo nekada vozača, ljudi, linija, vožnji, autobusa..... :) sada nam ostaje da se sjećamo, još malo pa jopet  klinac klinac klinac  hi
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.

Lion's Driver

 Opet? Hvatat autobuse po selima. U razgovoru s jednim vozačem... nema mjesta za vozit, bar nije bilo prošlu šk. godinu pa sam otišao u D. A baš sam mislio malo se opustit i vozit za nekadašnjeg giganta.

MAN464

Jedna druga firma bi trebala počet vozit linije (međugradske i međunarodne). Što se tiče autoherca nezz, jedan je bio dao otkaz u 6 mjesecu mislim, neznam jesu li koga našli.
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.

Lion's Driver

 Sad je kasno, ne isplati se baš vraćati iz njemačke za plaću na đačkom busu. Da sam još u IM zvao bi jer taj posao je komedija i više razbibriga nego briga. Nije njima loše, ovisi ko se kako postavi. Sa curama i momcima ne smijes bit stari gunđavi barba.  ;D

Druga firma, mozda kad flixu istwkne koncesija na linije i ako dobije natjecaj za te linije, svejedno kolodvora "nema", garaze nema imena AP nema

MAN464

#56
Ako te zanima mogu ti reći plaću, onako ok je plaća ali si cijeli dan vezan za to, a što se tiče linija sad druga je firma nije APZ a koje će linije biti Ich habe keine ahnung ?  hi

Kako misliš da će dobiti koncesije na flix linije?
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.

Lion's Driver

Plaća za đake je prijava i nekakve dnevnice koliko znam. Posao je zaj*bancija al da, cijeli dan moras isplanirat za te 3 voznje. Ne isplati se ni malo vraćat iz Njemačke za to pogotovo kada znam da su meni idealne linije zauzete i ne mogu busom doma.

Šta se linija tiče, nemojte me hvatat za riječ al mislim da su flixu dodjeljene na 5 godina a ne prodane. Možda i sam Palac nešto kuha i sprema po tom pitanju a možda je digao ruke od svega, naravno opet Imotski ispašta u svemu tome al ovaj put gadno. Ko god vozio vozio nije to naše Autopoduzeće Imotski  :-\

dado1

Evo jedna fotografija koja nazalost pripada samo u povijest...

Paško

Šteta za povijesnu firmu, da, ali za autobuse toliko i ne s obzirom da su baš ovaj s fotografije toliko uništili da ga ni u BiH nisu mogli srediti, a svi njegovi godišnjaci još bez problema voze po Hrvatskoj.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!