Vozni park kroz povijest

Autor brzi, Kolovoz 14, 2008, 18:51:01

brzi

kako sam naslov kaže... vozni park kroz povijest... može li netko još pripomoći što je sve se kotrljalo cestom u voznom parku Promet Makarske? Ali i Jadrantransa i AP Sinja...
Koliko je meni poznato Makarani su imali ; TAM 260A119(bijeli sa crtama), 190A110(jedan danas kod privatnika u Splitu), Setre S213 i 215H(ex Atlas i Jadrantrans), TAZ Dubrave(ex Jadrantrans, danas u Čazmatransu), Neoplan Spaceliner(danas u Čazmatransu), Sanos S315...

kriticar

.... mercedese o303 sastavljane u TAZu(u vlastitoj boji,i u boji Atlasa te kasnije i one iz Vrgorca), također i ranije O302 (nisam siguran dali zagrebačke ili  skopske, a možda i jedne i druge) sanose S515(povišene)(mislim da su i oni u Čazmatransu). Imali su tamove 260A119T i TK.
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

5AR

Skyliner sada u Čazmatrans Vukovar VU-542-AL


damir fido

Neki dan sam gledao stari Jugoslovenski film iz 1972 "Pjegava djevojka i na 0:54:50 se pojavljuje 0302 sa MA registracijom pa pretpostavljam da je od Prometa.Ima jos zanimljivih kadrova iz doline Neretve sa tadasnjim voznim parkom.Slike nisam uspio bolje pa ako neko moze zamijenite.Inace ja sam pisao reg tablice kao dijete i po mojoj evidenciji tada je u Prometu bilo Sanosa S-14  S-314  Tamova 170 A 11 a ja se ponajvise sjecam 0302.E kakav je to zvuk motora bio,oštar a ugladjen.Imam zapisanih i 0303 sve sa klima uredjajima.Evo 2 slike,naravno sa bijelim volanom.Da je bar ovaj glumac sjedio bilo bi bolje.





Paško

Ne mora bit od PM ako ima MA registracije. Prije nisu postojale ni IM registracije, sve je to bilo MA
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

miky

Imocani su htli svoje tablice i kad su ih dobili sad imaju I-ipak M-akarska...

NP-549

#6
Stari Neoplan




Paško

#7
Citat: NP-549  u Lipanj 28, 2015, 19:59:10


Ovaj bus je baš pio pojava na cesti sa svojim neobičnim izgledom. Spacelinera je inače bilo jako malo, a pogotovo ovih starijih. Ovaj je iz 1984. godine, a kasnije je završio u Čazmatransu Zadar kao #275 - odjavljen u kolovozu 2010. godine. Promet Makarska mu nije bio prvi vlasnik u HR - prije njih je od 1996. bio u F-Toursu i imao tablice ST-807-FL.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Fotografija iz nedavnog članka Slobodne Dalmacije:
Sanos S515 koji je kasnije završio u Čazmatransu na splitskom autobusnom kolodvoru 07.01.2003.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

podgora

#9

Izvor portal mega media

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Done

Dali netko može prepoznati o kojem se prijevozniku radi?

podgora

Citat: 5AR  u Travanj 25, 2011, 23:45:39
Skyliner sada u Čazmatrans Vukovar VU-542-AL


Jeli ziv ovaj ljubičasti

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Dreamwalker

To provjeriš na forumu u, pazi sad, manje od 5 klikova. Vremenski je čak i brže nego postavljat ovakva pitanja na forum. Dok natipkaš pitanje, već 3 puta provjeriš.
Ajde ti lijepo provjeri jel živ pa mi na privatnu poruku javi jel živ.  :)
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

peron24

Skyliner sa slike (VU-542-AL) ne samo da je živ sa svojih 25 ljeta na leđima nego je i živahan. Ponekad navrati i do skoro 600 km udaljenog Šibenika na sezonskoj liniji, i to preko vikenda kad se šalju katni autobusi.

Dreamwalker

Skyliner je prošle godine prebačen u Čazmatrans Novu te nosi tablice ZG-4399-FU. Čazmatrans Vukovar nema nijednog N 122 već ima 3 N 1122 :)
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421