Dvozglobni autobusi

Autor suikar, Siječanj 11, 2008, 19:00:39

suikar


suikar

Evo nekoliko slika...

suikar

VOLVO doublearticulated buses

man134

kolko je ovo cudo dugo ?  strava :P

suikar

Dugacak je skoro 25 metara.Tocnije 24,785 mm.Zaista ih je lijepo vidjet na putevima... ;D

gaspa

Svojedobno je na probi u Zagrebu (ZET) bio jedan MAn-ov dvozglobac (iz serije 240 ili 280) - viđao sam ga sparkanog kod Zagrebačke banke na kolodvoru - dakle vjerojatno je isprobavan na linijama za Novi Zagreb - nažalost, nisam ga vidio u akciji a kamoli isprobao ga  >:( :'(
Čini se (zapravo je očigledno) da nije prošao.

ikar


kriticar

#7
Citat: gaspa  u Siječanj 13, 2008, 16:20:06
Svojedobno je na probi u Zagrebu (ZET) bio jedan MAn-ov dvozglobac (iz serije 240 ili 280) - viđao sam ga sparkanog kod Zagrebačke banke na kolodvoru - dakle vjerojatno je isprobavan na linijama za Novi Zagreb - nažalost, nisam ga vidio u akciji a kamoli isprobao ga  >:( :'(
Čini se (zapravo je očigledno) da nije prošao.
Taj autobus nije nikad ušao u serijsku proizvodnju. sve je ostalo na dva prototipa i mislim da mu je oznaka bila SGG 280H
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

suikar

Vjerojatno mislite na ovaj dvozglobac...

Tomek

Kopiram ovdje Portosov post sa starog foruma

Citat: admin board=ri thread=1156058914 post=1156070891Evo ga, isjeèak iz novina (kada budem bio kod tate na poslu pogledat æu malo po arhivi novina možda se nešto naðe).


I kod nas u Zg bio je na probi, daleke 1985.




suikar

Hvala na fotkama  ;D
Evo jos koja modernijeg dizajna.
Ovi,kao i gornji su autobusi VAN-HOOL-a

markost

Bija je i kod nas u Splitu na probi.

juricast

meni je otac govorija vozija je liniju split omiš i kraj vatrogasaca u omišu se nije  moga proć no taj autobus se nalazi u muzeju mvg