ZET turistički prijevoz

Autor lav0607, Kolovoz 20, 2013, 09:01:07

tramvajac 92

Vjerojatno neki privatnik. ZET kad nazoveš i pitaš za najam busa vele ti da imaju samo jedan bus koji bi mogli dati u najam, a da je (ironije li) baš taj dan zauzet.  ;)

lussin

Obično takve poslove dobije Autotrans, ali nije nemoguće da ti kao što je tramvajac rekao dođe neki privatnik

Ivan

Privatnici obično dobiju takve poslove, ZET ima više-manje fiksni cjenik koji je daleko skuplji a na kraju osim g.b.5 niti nema adekvatne autobuse za put duži od cca 150 km. ZET se uključi u takve poslove jedino ako netko to dobije kao gradsku pomoć ili ako je netko drugi lijen slati upite ostalim prijevoznicima pa uzme onog koji prvi mu padne na pamet.

MAN truck bus

#18
Zahvaljujem! Baš sama se ponadao vozit u nekom Crosswayu, ali ništa od toga. Hvala!

P.S. Država plaća. Organizato HVIDRA.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

Nikad ne reci NIKAD!
Željica ti se možda obistini.

Citat: Ivan  u Rujan 20, 2017, 16:43:08
Privatnici obično dobiju takve poslove, ZET ima više-manje fiksni cjenik koji je daleko skuplji a na kraju osim g.b.5 niti nema adekvatne autobuse za put duži od cca 150 km. ZET se uključi u takve poslove jedino ako netko to dobije kao gradsku pomoć ili ako je netko drugi lijen slati upite ostalim prijevoznicima pa uzme onog koji prvi mu padne na pamet.
Regio, Conecto 430, Crosswayi ili Turčini su xy puta bili u Vukovaru prije godišnjice i za godišnjicu.
Pak si na nečemu ??? kava
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Dreamwalker

Pa to kaj ih ZET koristi u krive svrhe, ne znači da su to adekvatni autobusi za takav put. Koriste ih i Autotrans, APP, Čazmatrans ponekad, Slavonija Bus, Samoborček, ali ne znači da su za to adekvatni. Postoji na forumu jedna priča o adekvatnosti u Autotransu gdje su glavni likovi bili tek kupljene Setre S 315 GT-HD. Kome se da, nek potraži.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

MAN truck bus

Pošto se ide na 2 dana, ne bi željeo baš Conecta 430. ;D
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

mate

Ako je to onaj prijevoz učenika 8.razreda OŠ na dvodnevnu terensku nastavu u Vukovar, u posjet Memorijalnom Centru i ostalim znamenitostima, sto je po planu i programu - bit će dilema izmedu 2 prijevoznika - Čazmatrans ili Autotrans...

MAN truck bus

Da o tome se radi. Tko zna možda mi se posreći pa bude baš ZET jer moja škola nema školski autobus i ostalo pa nam možda iznajme 643,644...
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

@Dreamwalker
Molim pojašnjenje: krive svrhe, adekvatni autobusi za takav put.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

mate

Citat: MAN truck bus  u Rujan 20, 2017, 18:51:23
Da o tome se radi. Tko zna možda mi se posreći pa bude baš ZET jer moja škola nema školski autobus i ostalo pa nam možda iznajme 643,644...

Nece ti biti ZET, posto narucitelji prijevoza - MZOS i HVIDRA osiguravaju prijevoz, te izbor ugl. bude na 2 prijevoznika koja sam napisao, ATR ili ČZM, a ucenike iz Slavonije zna voziti i APP

Majstor

Bio je natječaj za taj prijevoz i to je dobio Cazmatrans / bilo je žalbi / 
Samo mi sudite pošteno !

Dreamwalker

Citat: 421  u Rujan 20, 2017, 19:12:59
@Dreamwalker
Molim pojašnjenje: krive svrhe, adekvatni autobusi za takav put.
Vrlo jednostavno, Regio, Crossway, ili Conecto H nisu predviđeni za putovanja dulja od 100 kilometara u jednom smjeru. Isto tako i bilo koji prigradski bus. Gradski bus nije predviđen za vožnju po prigradu. To što naši prijevoznici, uključivo i ZET, koriste autobuse bez obzira na to, to je druga priča.
S putničke strane, ja osobno si ne bi poželio putovati 300 km u jednom smjeru u nečemu što je namjenjeno prigradu ili ima veći broj sjedala od neke standardne konfiguracije, a namijenjen je turizmu/međugradu. Vrlo je zamorno i nezdravo.
Sad će neki reći da je to prijevoz djece i da je njima svejedno jel udobno ili nije jer su djeca. To su djeca stara 13 - 14 godina, visoki većinom kao odrasle osobe, stoga po meni bilo kakvo prigradsko prometalo ne dolazi u obzir.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

sniff

Citat: MAN truck bus  u Rujan 20, 2017, 18:51:23
Da o tome se radi. Tko zna možda mi se posreći pa bude baš ZET jer moja škola nema školski autobus i ostalo pa nam možda iznajme 643,644...
Ne, čovjek ti je lijepo napisao. Prošle godine su vozili Čazmatrans(najviše), App (Slavonce, čak i iz Zagreba dosta), Autotrans, Vincek, a privatnika mislim da ni nije bilo.
Ne znam čemu tolika želja za ZETom i neudobnim prigradskim busevima, znaš i sam kolko vas je učenika osmog razreda, 60 i kusur. Nas je bilo 45, pa je došla Transova 1323. Slobodno očekuj Čazmatransovog Skylinera 35X ( 10.9. vozio Zagreb-Bjelovar, vozač kaže da samo tri puta godišnje bus vozi tu liniju, ostatak uglavnom - đaci.), ili ovog zadimljenog ex.Makarana, ex.Vukovarca iz 92.' bez g.br-a. Ugl, pošalji fotku za dva tjedna, pa bumo vidli.

Poslano sa mog Lenovo A7020a40 koristeći Tapatalk


lussin

Izbor autobusa svakako ovisi o broju putnika. Nama je prije dvije godine bila situacija da do zadnjeg tjedna nismo znali koliko nas ide a bilo je jedan više -> Bus od 49+1 i kombi kao BIS; jedan manje -> bus od 57+1 mjesta