Privatnici koji više nisu aktivni

Autor Ivan1983, Studeni 04, 2008, 22:24:24

Tomek

I da, da ne bi bilo zabune, nisu sve bile iste, godišta su od 1985.-1989. tako da nisu imale isti prednji kraj(neke okrugla svjetla, neke četvrtasta).
Neke su imale narančaste crte na bijeloj podlozi dok su druge bile smeđe.

Pozega

Dali netko zna sudbinu ove firme i njihovog busa.
1994 sam išao na maturalac u Španjolsku s ovom grdosijom.
Možda posluju pod drugim imenom?


Tomek

Sjajna fotka svaki čast!
Tvoj Skyliner koji je 1990. godište je kao i ostali autobusi nakon propasti Croatiaturista cca 2001/2002 završio u Croatia busu.

Na ovoj slici ga je slikao Zetovac, od onda je malo sređen tako da sad ima prozirna stražnja svjetla


mansg313

Šta to nije onaj Skyliner koji je stajao u lokvi ulja u kompleksu u Heinzlovoj te je detaljno očerupan i rashodovan nakon nekog vremena ???

elvis

Koje je buseve osim ovoga imao Croatiatourist?

tomekk

Citat: elvis  u Kolovoz 17, 2009, 15:13:08
Koje je buseve osim ovoga imao Croatiatourist?

Imali su i eurobuseve av120 od kojih su mislim 4 završili u Ap Varaždinu-551,552.553 i ak se ne varam 616, a jedan je završio kod presečkog, mislim da gb 30-35.
Isto tako, tu su još bile setre 2 setre 228 dt i jedna 315 hd koje su završile u Croatia busu
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Tomek

#21
Nije, ovaj Skyliner i dalje vozi!!
Što se tiče Croatiaturista tomekk je dobro napisao što se tiče voznog parka, no ona 4 novija Eurobusa koji su 2000./2001. god su bili zaplijenjeni i to je već bio početak kraja. 3 komada je onda nakon mjesec dana stajanja u žici uzeo AP VŽ(551-553), a 1 tadašnji Croatiatrans Zlatar(danas Presečki 30-35).
5 Eurobus koji je i puno stariji 94./95. god je prvo završio u Croatia busu da bi kasnije završio u AP VŽ-u i to je danas gbr616.

elvis

Interesuje me jos nesto,sta se desilo sa drugom 228 DT,jer ona se ne spominje u voznom parku CB-a,a i spominju se dva MB-a 0404,jel ima neko njihovu sliku iz mladjih dana,kako su izgledali?

Majstor

Druga starija S228DT završila je u Salinea-i u Tuzli / NAVODNO ZA DIJELOVE /
Bio je još i Neoplan sa Scania motorom/odvučen nekompletan u CBus /; stari MAN SR 362;4 Manova FRH 422 završili u Autoprevozu Mostar
Mislim da je to sve
Samo mi sudite pošteno !

Tomek

Joj da, zaboravio sam, imali su i 3 MB-a O404RHD koji su završili u Croatia busu. Jedan je nakon teškog sudara od Plitvica rashodovan, druga dva još uvijek voze.
U CB-u su završile dvije S228DT, ali je starija nakon nekog vremena nestala, jel ta završila u Salinei?
Jesi siguran da su MAN-ovi FRH422 bili od Croatiaturista? Znam da su prije no što su obojani u CB boju bili bijeli!

I još jedna interesantna stvar je Setra S315HD koja je danas u Croatia busu. To je 1. nova Setra S315HD koju je netko kupio u Hrvatskoj!!!

Pozega

Neslavan kraj nažalost.
Taj Skyliner je bio jedan od nalboljih buseva tada u Španjolskoj.
U to vrijeme(1994) ,Poljaci iČesi su dolazili Karosama kojima su visila vrata od motora sa strane,polutruli ,dimili da nisu vidjeli jedan drugoga.
Nadam se da CB neće tako završiti!
Hvala na iscrpnim informacijama.

Majstor

Bili su Manovi od Croatiaturista i to 2 kom FRH 402 sa AVS mjenjačem;E-gas i 2 kom FRH 422 sa manualnim ZF 8S180 i EDC-om
To je g.Klasan uvezao i bili su mrak
Da ta starija / Mbenz 380 ks motor i ZF 4S120GP mjenjač / je otišla u Salinea-u ona novija / Mb 503 KS i AVS mjenjač / je u C Busu prebojana i mjenjač je prerađen na manualno / dobra stara štanga /
Samo mi sudite pošteno !

man750

Citat: Pozega  u Kolovoz 18, 2009, 09:11:50
Neslavan kraj nažalost.
Taj Skyliner je bio jedan od nalboljih buseva tada u Španjolskoj.
U to vrijeme(1994) ,Poljaci iČesi su dolazili Karosama kojima su visila vrata od motora sa strane,polutruli ,dimili da nisu vidjeli jedan drugoga.
Nadam se da CB neće tako završiti!
Hvala na iscrpnim informacijama.
Cini mi se da sam ga prije koji dan vidio sa novim branicima u boji karoserije(kao kod novijih neoplana) i da je uredjen ponovo
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

man750

Citat: Tomek  u Kolovoz 16, 2009, 10:46:18
Evo par pitanja, nisu baš sva za ovu temu, ali da ne rasipam po svuda..

Jel netko zna dali je Autotransport Zadar krajem 80-ih imao 2 autobusa marke Bova Futura?
Zatim dali se netko sjeća prijevoznika:

OK tours Zagreb(radio sredinom 90-ih)
Vego tours(80-ih)
Cordia trade Zagreb(sredinom 90-ih)


Da nije mozda greskom upisan Zadar umjesto Šibenik?
jer imao ih je Autotransport Šibenik. Ali cini mi se da stigle pocetkom devedesetih, ali poslije 1991/2???
A Autotransport ZADAR je u drugoj polovici osamdesetih bio dio ZGT i nije egzistirao kao samostalna tvrtka, a poslije toga je bio CROATIA ZADAR - LINE
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Tomek

Ne, AT Šibenik Bove su druge(po broju šasije), u popisu mi piše A-T Zadar??