Automatska naplata karata

Autor markost, Veljača 06, 2009, 16:35:57


netko

Citat: markost  u Veljača 06, 2009, 16:35:57
"Promet " napokon uvodi elektronsku naplatu karata od 4. miseca

http://www.radiodalmacija.hr/Vijesti/tabid/3497/articleType/ArticleView/articleId/34782/Uskoro-elektronska-naplata-voznje-busom-i-u-Splitu.aspx
Ja danas čitam u novinama da se automatska naplata prvo uvodi u prigradske autobuse,a tek onda u grad Split(gradske autobuse).Što bi to trebalo značit?
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

onlymercedes

u dva regia na liniji 35 kojom idem na posa u zadnje vrime vec su ugradjeni neki mali monitori i jos nekakav uredjaj....

netko

Citat: netko  u Veljača 14, 2009, 19:56:50
Ja danas čitam u novinama da se automatska naplata prvo uvodi u prigradske autobuse,a tek onda u grad Split(gradske autobuse).Što bi to trebalo značit?
Istina i u Trogir dolazi automatska naplata mada ja to nisam uopće očekivao niti malo.Za sada su oni neki stalci stavljeni samo u g.b.213 i g.b.245.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

JA!!!

#4
Citat: netko  u Veljača 17, 2009, 19:19:24
Citat: netko  u Veljača 14, 2009, 19:56:50
Ja danas čitam u novinama da se automatska naplata prvo uvodi u prigradske autobuse,a tek onda u grad Split(gradske autobuse).Što bi to trebalo značit?
Istina i u Trogir dolazi automatska naplata mada ja to nisam uopće očekivao niti malo.Za sada su oni neki stalci stavljeni samo u g.b.213 i g.b.245.
Stalci su postavljeni i u g.b. 247 i 201. Ko zna oće li se ta automatska naplata stavljat i u stare autobuse
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta i privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije.

netko

G.b.247.Ovako to čudo izgleda.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Koliko vidim, ista instalacija ko i za PEL...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

JA!!!

Stalci za automatsku naplatu ipak idu u sve autobuse. Danas san vidija da su ih dobili i g.b 164 i 166 a ubrzo će vjerojatno i drugi
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta i privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije.

netko

#8
Citat: JA!!!  u Veljača 23, 2009, 17:22:37
Stalci za automatsku naplatu ipak idu u sve autobuse. Danas san vidija da su ih dobili i g.b 164 i 166 a ubrzo će vjerojatno i drugi
Točno i g.b.133 dobio je stalak.
No međutim njih je u stare autobuse puno teže stavljati.Oni moraju ići na stalku koji ide sve iz poda i onda još u samom vrhu moraju biti ispravljane nekako one dvije ploče.Na novim autobusima samo su ih lijepo zakačili za one šipke koje su kraj vozača.

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

Što je sa automatskom naplatom?
Bilo je rečeno da će se uvesti od 4.mjeseca,ali nema još ničega.Stalci su stavljeni samo u prigradske autobuse,a u gradske nisu.
Izgleda da će automatska naplata još malo pričekati. ??? :)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Tlimfocit


maky

Evo iz g.b. 231:


Na mjestu gdje je nekoć bio poništivač, sada je instalacija za automatsku naplatu. Vozač u ruci drži pečat i "udara" karte. Već je bilo problema, jer je ovo sad problematično razdoblje, ne može se u pola autobusa uvest, a u pola ne uvest, nego se mora  usvih, da bi sustav profunkcionirao. Zato vozači moraju nosit pečate u ovim autobusima iz kojih su izvađeni poništivači, a ima ekipe kojoj to ne paše, pa onda radije voze stare autobuse koji još imaju poništivače...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Zaboravio sam reć i da na g.b. 232 jučer nisu radili displayi. Vozio je liniju 3 sa tabelama, a vidio sam da su i iz njega izvađeni poništivači i stavljene instalacije za novu naplatu. E sad, siguran sam da je taj cijeli sustav povezan sa displayima, kao što u Zagrebu ima ATRON, koji sam okreće smjer vožnje na displayu (ne treba vozač stiskati tipku F1). Pitanje jest, koju su žicu naši majstori prekinuli i imaju li pojma kako to sve vratit?!  ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

troosovinac

nije da im ne paše vozit nove s pečatom nego stari autobusi zadnji dolaze na red sa ugradnjom tiketinga i ja sam u ponediljak vozia stari bus jer se u moj ugrađivala instalacija za tiketing,a ovaj mjesec 40 novih buseva imaju GTP.moraju vozit stare dok se to ne sredi.
bela lađa

troosovinac

e da je samo to na jednom su radio pregorili. je povezano je s displejem i na krovu ima gps.
bela lađa