Špedicijaturist, Bugojno

Autor busfan, Lipanj 15, 2009, 13:38:14

busfan

Špedicijaturist d.o.o.
Bugojno, Šehitluci 1
tel. +387 30 251490







Imaju i staru MB303 sa dvokrilnim vratima i dobrog Citylinera 116(Hozic-Tours)
Znam za liniju Bugojno-Beograd, u kooperaciji sa Zenicatrans i Lastom

mirzony

Spedicija turist iz Bugojna ima veomalos vozni park.Imaju tri mercedesa stari po 30 god. koji su u veoma losem stanju.Imaju NEOPLANA SKYLINER-a koji zbog imovinsko pravnih odnosa lezi parkiran vec dvije god.Takodje imaju NEOPLANA spratnog koji je u radionici parkiran vec cetiri god.zbog kvarova na motoru i mjenjacu.Imaju cetiri ikarusa stari po 20 god.tama 190A110 takodje u kvaru vec duzi period,itd...
Setra na slici je 1984 godiste,takodje u raspadu :)
Sve u svemu ne daj Boze neke nesrece jer su busevi neispravni,gume celave.....

busfan

Ja mislim da je Setra i starija :-\  A Hozic, jel te dvije firme imaju neke veze?

mirzony

Nije starija,provjerio sam.Moj tata radi u Spericijaturistu pa tako da znam. Hozic je kupio dionce Spedicija turista i tad je pocela da tone.Lopovluci i melverzacije. Satra na slici je bila vlasnistvo Hozicturista a hozic ju je prodao Spediciji za nevjerovatnih 120.000,00 KM.Pranje novca nista drugo. Duzan je i Bogu i svijetu.

aaaaa

imaju ja mislim i zelenog Citylinera

mirzony

Imaju ali zbog imovinsko-pravnih odnosa je zapecacen vec 2 godine. Setra na slikama je takođe zapecacena prije par mjeseci i nalazi se na parkingu autobuske stanice u Bugojnu kao i zeleni neoplan city liner .

elvis

Prije par dana na ovoj liniji je bila S 215 HD od Hozić-turist,a jednom prije par mjeseci sam vidio ljubicasti Cityliner isto od Hozića,a cini mi se da si ti spominjao da je i neki Skyliner zapecacen...mozes li nam reci koji su sve busevi zapecaceni,te o cemu se konkretno radi,dakle sta je razlog sto stoje...i kakva je veza izmedju Hozića i Spedicijaturista ???

aaaaa

Citat: mirzony  u Rujan 01, 2009, 21:34:39
Nije starija,provjerio sam.Moj tata radi u Spericijaturistu pa tako da znam. Hozic je kupio dionce Spedicija turista i tad je pocela da tone.Lopovluci i melverzacije. Satra na slici je bila vlasnistvo Hozicturista a hozic ju je prodao Spediciji za nevjerovatnih 120.000,00 KM.Pranje novca nista drugo. Duzan je i Bogu i svijetu.

Ne znam bas da li ima 2 godine cini mi se da sam ga vidjao prosle godine u sarajevu ...ili meni vrijeme sporo prolazi :) :) :)

elvis

Evo sad se sjetih da sam nedavno nasao jednu sliku na netu ali nisam je objavio ovdje


Izvor: vlaky.net

amar

Autobus Parking Sarajevo 01.02.2010.



The_Dubster

to im otpala ratkapa sa druge osvine ???

amar

da, ma autobus katastrofalno izgleda ... raspad ..

busfan

Citat: aaaaa  u Prosinac 03, 2009, 22:27:31
imaju ja mislim i zelenog Citylinera
Sta je sa tog zelenog Cityja? On je od Hozica cini mi se. Prije je isao za Beograd, prelijep autobus. Cini mi se neki njemacki natpis sa strane

elvis

Busfan ev i ja cekam mirzony-a da nam kaze kakva mu je sudbina,mislim na City-a

A za te ratkape,njemu su otpale prije mnogo godina,sad ta prednja lijeva mu je od MB 0303,a zadnja je od Sanosa ako se ne varam,tuga kad vidis ovaj autobus :(

amar

bas tako, ja kad sam ga vidio, a juce je bio prvi put uzivo, sje... sam se skroz ... bed zivi sta se desava to autobusu :( ... al opet sam moro slikati