Školski prijevoz ZET-a

Autor Portos, Studeni 21, 2007, 22:02:42

kekobus

PREZENTACIJA ŠKOLSKIH!
U petak, 11. siječnja u 12,30 sati na Borongaju ZG gradonačelnik pusta u promet 26 autobusa za prijevoz školske djece, mozda stignu i preostala dva busa koja fale, midibusevi Viveo koji se rade u Mariboru.  :)

Ivan1983

Kolega najljepša hvala za informaciju,pošto sam sutra slobodan možda svratim na borongaj!!!!!

tamlover

UUUUUUU kaj nas sad čeka.....
Jedva čekam da Rega stave na npr 135  ;D ;D ;D
Totalno regionalno!!!
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

kriticar

#33
Prezentacija
na prezentaciji su bili Lion-s regio gbr 57,58,59,641,642 ,te classici 60,61,62,63,64,65,66,621,622,623,624,625,626,627,628,629 te lion-s classic~U gbr.10,11,614,615,616,.dakle ukupno 26 buseva a bio je i coach gbr.5 koji je doveo zetovce.
Važno je napraviti predstavu. bit ce kasnije i nesto slika
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

tamlover

Inače, već pola sata nakon predstavljanja dobar dio ovih autobusa viđen je na redovnim linijama.
Npr. na 108, 134, 177 a vjerujem i na još nekima.

Takvo će stanje ostati najvjerojatnije do kraja prve polovice godine. Naime, direktor ZET-a priznao je da se gradskim autobusima trenutno ne može održavati JGP i školski su jednostavno NUŽNI! Postoje problemi zbog kojih se do sljedećeg mjeseca ne može ni raspisati natječaj a ako to znamo onda čak ni lipanj nije izgledan za isporuku prvih primjeraka. Značajnije isporuke očekujem krajem godine i tek tada bi se promet mogao normalizirati.
Iako, imati školske autobuse koji će voziti samo učenike je glupost i preskupo za naš standard i proračun! Najskuplji je autobus koji stoji, pa tako očekujem da će se u budućnosti ovim autobusima riješiti prigradski promet.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

NL 313

Koje su sve škole navedene na displejima? Vidim K. Frankopana, Jordanovac (?!)...koje još?
NL 313 i NG 313 su najbolji zagrebački busevi
Ali zadarski novi citari su također među najboljima kod nas

tamlover

#36
NL na prošloj stranici imaš lijepi popis svih školskih linija s navedenim školama.
Pročitaj.
F.Galovića, Lučko, Brezovica, Dugave, D.Domjanića, Granešina, Retkovec, Bencekovića, Sesv.Kraljevec itd. uglavnom sve s popisa na prošloj stanici
Jordanovca nema na tom popisu i to je jedino kaj fali kolko sam primjetio.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

NL 313

Da, to sam i ja primijetio pa zato i pitao jesu li možda uveli neke nove?!
NL 313 i NG 313 su najbolji zagrebački busevi
Ali zadarski novi citari su također među najboljima kod nas

tamlover

#38
Ma joj, ko će ih znat.
Al nema nikakvih novih na displayevima kolko sam vidio. Najviše posla ima u Brezovici, Lučkom i Sesv.Kraljevcu, eventualno Dugavama. Evo na slikama fale dva midija koji iz Maribora stižu sljedećih dana a trebali bi bit za brezovičko područje. Tamo ponegdje navodno još uvijek ima makadamskih trasa pa ne znam kako će to sad izvest. Asfaltirat po zimi   ;D
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

kriticar

Evo mojih slika

tri podsusedska ,s lijeva 57,58,59

59 i dva Dubravska 641 i 642

slijeva 60-66 i 621-624 redom

Ovoga svi poznajete,Doveo je Zetovce

Lion's classic Ü s lijeva 10,11 614,615 i 616

vide se prednji krajevi s lijeva 624,625,626,627,628,629 te 10 i 11

tri Podsusedska 64,65,66 i pet Dubravskih 621-625

614,10 i 11 otpozada

816,615 i 614

629 i 628

627 i 626

626,625,624,623,622

625-621,te 66-63

622,621,66,65,64,63,62

pet novih podsusedskih (s lijeva 64-60) i  regio 642

61,60,642,641 i 59

641,59,58 i dio 57

te na kraju 57
pokušao sam slikati da se vidi što više reg.ali nisam u potpunosti uspio što zbog parkiranih auta što zbog tmurnog vremena.
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

STIB

Citat: kriticar  u Siječanj 11, 2008, 20:50:23
Evo mojih slika
(...)
pokušao sam slikati da se vidi što više reg.ali nisam u potpunosti uspio što zbog parkiranih auta što zbog tmurnog vremena.

Ako sam dobro vidio, nije nastavljen dobar običaj da garažni brojevi imaju neke veze s registracijom. Meni je to (bilo) jako simpatično, a može biti i korisno (npr. kad se na nekoj slici vidi samo jedno, a ne i drugo).
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

kriticar

Citat: STIB  u Siječanj 12, 2008, 13:54:59
Citat: kriticar  u Siječanj 11, 2008, 20:50:23
Evo mojih slika
(...)
pokušao sam slikati da se vidi što više reg.ali nisam u potpunosti uspio što zbog parkiranih auta što zbog tmurnog vremena.
Ako sam dobro vidio, nije nastavljen dobar običaj da garažni brojevi imaju neke veze s registracijom. Meni je to (bilo) jako simpatično, a može biti i korisno (npr. kad se na nekoj slici vidi samo jedno, a ne i drugo).
Stib ti si u pravu,ali ovo me podsjeća da davna vremena kada su stizali manovi 750 i 890 i djeljeni među garažama tako da su u nizu bile Dubravske pa Podsusedske reg ili obratno. bilo je i seljenja između garaža.Doduše nije bilo ovakvih predstava.
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

NL 313

Citat: ZETOd danas u školu novim suvremenim autobusima!
Učenike zagrebačkih osnovnih škola, njih oko 3100, od danas do njihovih škola udaljenih više od tri, odnosno pet kilometara vozit će novi suvremeni autobusi. Projekt je to vrijedan 47,600.000 kuna što je, prema riječima gradonačelnika Milana Bandića koji je u petak, 11. siječnja, s Borongaja simbolično pustio u promet 26 autobusa, mnogo novca poreznih obveznika ali djeca i njihova budućnost nemaju cijenu.

Autobusi zadovoljavaju posebne propise o sigurnosti djece, regulirane Pravilnikom o prijevozu učenika, a kako je najavio član Uprave Zagrebačkog holdinga i direktor podružnice ZET Ivan Tolić do kraja siječnja u promet će biti puštena i dva midibusa za prijevoz školske djece.

Prepoznatljivi plavi autobusi djelomično obojani u žuto, svakodnevno će do 15 osnovnih škola prevoziti učenike gradskih četvrti Sesvete, Novi Zagreb istok i zapad, Peščenica-Žitnjak, Gornja i Donja Dubrava te Maksimir. Prvi su se do škole na Žitnjaku prevezli učenici OŠ Dobriša Cesarić i OŠ Dr. Vinko Žganec, a najviše su ih oduševila tapecirana sjedala i glazba u autobusima. Obećali su i da će autobuse čuvati, kako bi koristili i ostalim učenicima.

ZET - jamac sigurnosti
Podsjetimo, odlukom Gradskog poglavarstva Grada Zagreba, ZET je od ove školske godine preuzeo prijevoz školske djece od privatnih prijevoznika. Pri odluci o izboru prijevoznika presudna je bila sigurnost djece što, prema riječima pomoćnice pročelnika Gradskog ureda za kulturu, obrazovanje i šport  Božice Šimleše, ZET jamči ne samo nabavom autobusa, već i gotovo svakodnevnom kontrolom njihove ispravnosti, te stručno osposobljenim vozačima čije se zdravstveno stanje također kontrolira. 

Novi su autobusi, sukladno Pravilniku o prijevozu učenika, opremljeni sigurnosnim pojasevima, ABS sustavom i sigurnosnom sklopkom za smanjenje opasnosti od požara nakon zaustavljanja vozila. Prednja i stražnja strana autobusa obojana je žuto, a  posebno su označeni i izlazi u slučaju nužde.

Ukupno je nabavljeno 16 MAN Lion´s Classic, pet MAN Lion´s Regio i pet MAN Lion´s City autobusa, a do kraja siječnja u prometu bi trebala biti i dva midi autobusa Marbas B4 Viveo.

Prema riječima I. Tolića, ZET i ovim projektom pozitivno doprinosi zagrebačkom statusu metropole i opravdava atribute svestranog, suvremenog i vodećeg gradskog prijevoznika u regiji. U tom smjeru razvijat će se i nadalje, zadržavajući sigurnost putnika, udobnost vožnje i dobru prometnu povezanost kao imperativ.

Ima i 2-3 slike, pa evo http://www.zet.hr/vijesti/novosti/od-danas-u-skolu-novim-suvremenim-autobusima.aspx
NL 313 i NG 313 su najbolji zagrebački busevi
Ali zadarski novi citari su također među najboljima kod nas

kriticar

a gdje su im city-ji?
kad se oni očekuju?
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

Tomek

Ovo su svi autobusi plus još dva Marbusa Vivea. Ovih pet bijelih koji su pokazani na Borongaju je kupljeno od MAN Importera tako da oni ostaju.