Project: Save the 412, najstariji SU220

Autor 412, Srpanj 13, 2010, 17:27:02

412

danas je definitivno praznik   ;D!! gdje god se okreneš, barem jedan SU220 na gradskoj liniji







čini mi se da je 412 posljednji stari MAN koji, osim gumenog poda, ima originalne pločice sa zabranama i upozorenjima







suvremeni klizni prozor :)



412

Ruske

jooooooooooooj kako je dobar!!!!!!!!!!!

a vidi 3. red duplih klupa sa odvojenim rukohvatima iznad naslona
klizni prozori su IN!
a ovaj izrezbareni pod uffffffff, predobro...totalno neestetski, ali totalno old school
isto tako i gumeni pod...
i jos nisko postavljem vodoravni rukohvat na zadnjem staklu
jedino sta mu fali je klimava zadnja dupla klupa ispred straznjih vrata kakvu je imao 411 (ako se ne varam?)

Shole

Trebalo bi ga sačuvat.  ZET nije bio zainteresiran za posljednji njihov SG220 gar.br. 300,  možd abi se kod nas dalo nešto iskombinirat, iako sumnjam s obzirom na cjelokupnu situaciju

412

slažem se Shole!!! stvarno bi ga bilo šteta rashodovati, ipak je 30 godina u pogonu. toliko dugo nisu bili čak ni O317. a sad svi žalimo za njima. možda bi mogao postati turistički autobus, a onog na kat bi mogli prodat ;D ionako stalno vozi poluprazan!
412

mivano

Citat: 412  u Srpanj 13, 2010, 21:00:33
slažem se Shole!!! stvarno bi ga bilo šteta rashodovati, ipak je 30 godina u pogonu. toliko dugo nisu bili čak ni O317. a sad svi žalimo za njima. možda bi mogao postati turistički autobus, a onog na kat bi mogli prodat ;D ionako stalno vozi poluprazan!
da, izbit bubrege turistima  ;D
a da ga daju nama, mi ćemo ga obnovit  ???  ;D

Shole

Ne treba na njemu ništa obnavljat.  Limarija je sređena, motor ide kako ide, bolje ionako nije nikad išao, jedino ga mogu rashodovat da bez veze ne paćaju registraciju koja bi mogla bit recimo oko 10 000 kn.  Mislim da bismo mi kao fan-ovi bez problema skupili jednom u godini toliko novaca, s tim da sad postoje i one PP tablice na firmu pa ga registriraš na neku firmu.  Valjda bi se na ovom forumu i na još ponekom skupilo dovoljno ljudi da jednom godišnje naberemo 10000kn.

412

412

Shole

Mislim da je ideja na mjestu, pretpostavljam da bi se složila s tim i udruga vozača jer ima tamo oldtimer zaljubljnika koji bi rado išli i na smotre u Italiju.

Tema definitivno nije prikladna, otvorit ću nešto tipa "projekt očuvanja 412" pa ćemo se tamo dogovarat.

shef

#8
Inače postoje i tablice za starodobna vozila (-PV)
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

kico101

Citat: Shole  u Srpanj 14, 2010, 12:54:47
Mislim da je ideja na mjestu, pretpostavljam da bi se složila s tim i udruga vozača jer ima tamo oldtimer zaljubljnika koji bi rado išli i na smotre u Italiju.

Tema definitivno nije prikladna, otvorit ću nešto tipa "projekt očuvanja 412" pa ćemo se tamo dogovarat.
Trebalo je konzervirat jednog Sanosa S115, da je bilo političke volje. Ali, niti tada, a niti sada ( osobito u vrijeme KRIZE  >hammer<)
takve poteze ne treba očekivati. A poznato je da se u nas, po bilo kojem pitanju, teško dogovore više od 2 ( slovima DVA ) čovjeka.
Inače, ideja za pet. ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

voznik

Pa kod nas u Ljubljani su se pak odlučili, da sačuvaju jednog S115. Jednoga (151) su rezali zbog rezervnih dijelova, drugi (152) prodali su ga u Lesično, a kupac več ga prodaje za 1.000 € više, neko je opče dao za njega. Treči (onoso prvi u redu, zbog broja 150) sačuvan je za muzej.

Koliko sanos-a imate još u Rijeci?

Ruske

par zglobnih ako se ne varam...ako nije to vec otislo

shef

Citat: Ruske  u Srpanj 28, 2010, 01:59:38
par zglobnih ako se ne varam...ako nije to vec otislo

Šta je s tobom? Probudi se! Kakvi zglobni? Zadnji Sanos (od gradskih S115/200 naravno) je otišao još u ljeto 2007.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Ruske

haha, ocito sam spavao, cek, sta nema ni po garazama? isuse, sjecam se ih kao da je bilo jucer, kad su vozili ljude sa utakmica, 518, 532, itd...isuse, bas sam na drogama, sve mi se to cini kao nedavno

Boki651

Uf koja ideja, apsolutno sam za, al bar zasada, nećete imati koristi od jednog studenta. Bilo bi fenomenalno imati autobus.