Nabavke novih autobusa (3)

Autor gorgoroth, Rujan 20, 2019, 20:41:40

Akropola

U petak 27.12.2019. objavljeno je predhodno savjetovanje za nabavku 32 autobusa koje traje do 07.01.2020.
GRUPA 1 Prigradski solo autobusi koji kao pogonsko gorivo koriste dizel gorivo     7.062.500,00 HRK bez PDV-a  5 komada
GRUPA 2 Gradski niskopodni zglobni autobusi koji kao pogonsko gorivo koriste dizel gorivo   18.261.250,00 HRK bez PDV-a 7 komada
GRUPA 3 Gradsko-prigradski niskopodni solo autobusi koji kao pogonsko gorivo koriste stlačeni prirodni plin   21.617.500,00 HRK bez PDV-a  10 komada
GRUPA 4 Gradsko-prigradski minibusi koji kao pogonsko gorivo koriste dizel gorivo     6.352.000,00 HRK bez PDV-a  10 komada

Dokumentacija o nabavi fali zbog ograničenja od 8 privitaka po postu

NP-549

Za grupu 3 mislim da će bit low-entry jer piše da mora bit niskopodno od prvih do drugih vrata, dok za grupu 2 piše da mora cijeli bit niskopodan.

Grupa 4,  klasično kupovanje gluposti s kojima će bit cirkusa ko i sa Kapenama

tramvajac 92

Samo što su ovi dizel, pa neće biti autonomije od 15 minuta od pumpe.

NP-549

Doć će neko tursko smeće od Otokara ili Otoyola.  Piše 1. vrata ispred prednje osovine.  Znači da nije klasični minibus tipa Spinter, Daily, Master ...

lussin

Prva vrata ispred prve osovine, druga iza druge, ručni mjenjač i dužina mi vuku na Otokar Navigo C. Jao za vozače većih gabarita  ;D

shef

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

NP-549

Naravno da ne može.  U tenderu piše max širina 2.300, a Tarzan je 2.450

NP-549

Zašto ne uzet nešto ovakvo neko kupuju bus sa 3 stepenice ?  Za na Strmicu, Pulac i Grad Grobnik je ovaj OK, a za ostalo još midija ko 829, 830.

Photo by: Cone / autobusi.net

Boky719

Citat: NP-549  u Prosinac 29, 2019, 19:36:38
Zašto ne uzet nešto ovakvo neko kupuju bus sa 3 stepenice ?  Za na Strmicu, Pulac i Grad Grobnik je ovaj OK, a za ostalo još midija ko 829, 830.

Photo by: Cone / autobusi.net
Ja se slazem sa tobom

Pozdrav svima


trolej_trola

Autotrolej treba kupiti "Otokar Centro" yahoo. Znaci ako takav autobus nabave ja neznam šta će s njim ili s busom sličnijih karakteristika  >hammer< >hammer< Što se tiče Kapena ja mislim da su ogroman promašaj em sto su nepraktični klimavi... Ako već kupuju minibuseve neka kupe minibus koji odgovara našim potrebama. Cijela priča oko minibusa mi smrdi na Otokar i to onaj bijeli šta je bilo na probi.

lussin

#70
Bez brige, neće doći ni jedan što si naveo. Inače, zbog novog D15 motora mislim da po prvi put Lion's Intercity ima šansu, makar ne znam nudi li se sa LED dnevnim svjetlima

kico101

#71
Citat: NP-549  u Prosinac 29, 2019, 19:30:34
Naravno da ne može.  U tenderu piše max širina 2.300, a Tarzan je 2.450
Mislim da ovo ograničenje ide prije svega zbog Strmice ( ulica Vrlije ) gdje je svaki cm bitan. Ali opet su mogli uzet pola užih ( dužine oko 7,5 m ), pola širih ( dužine 8,5-9 m ).

I naravno, zglobni nisu nikako mogli sa 4 vrata, a da ne kažem da bi bilo prestrašno uzeti nekakav GL sa možda 5 vrata.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Akropola

ZET je takvog odbio očito kupimo isti otpad.

Akropola

Jučer objavljeno rezultati predhodnog savjetovanje za 32 autobusa

tramvajac 92

Nova nabavka:
5 prigradskih solo - dizel
7 gradskih niskopodnih zglobnih - dizel
10 gradsko-prigradskih niskopodnih solo - stlačeni prirodni plin,
10 gradsko-prigradskih minibusa - dizel