Beograd - gradski prijevoz - GSP i dr.

Autor BGS1, Lipanj 06, 2008, 02:43:27

BGS1

Pored GSP-a, mnogo linija u Beogradu (i više nego GSP) održavaju Lasta i privatni prevoznici Arriva, LUI Travel, Presto, Tamnava Trans, Autokodeks, Ćurdić, Beobus i Grupa Privatni Autoprevoznici. Ovdje stavljajte novosti i slike o gradskom prijevozu u Beogradu.

-------------------------

Pozdrav, evo za pocetak fotke novih Ikarbusa IK218N, Beograd ih je nabavio 100, trenutno je isporuceno 50-tak a svih 100 ce biti na ulicama krajem 7.meseca... niskopodni su i imaju klimu.







evo i jednog starog Ikarbusa


U Beogradu saobraca relativno dosta vrsta autobusa, najvise ima Ikarbusa svih generacija, zatim Mercedes Conecto, MAN Lion's coach, i po neki stari Mercedes O405 i MAN niskopodni iz iste generacije (pocetak 90-tih). Oficijelna boja je bila crvena dugo godina, dok od pre par godina autobusi su zute boje sa plavom trakom.
ne znam koliko ste u toku sa gradskim saobracajem u Beogradu... pored drzavnog GSP-a saobraca i nekoliko privatnih prevoznika, ranije je to bio haos i rasulo, ali sada saobracaju samo veliki prevoznici, jedan od njih je i francuska Veolia.
Privatnici takodje voze Ikarbuse, ali i MAZ niskpodne, Cobru (made in Turkey) i Liaze (najruzniji autobusi u Beogradu), a jedan privatni prevoznik vozi i Mercedes Conecto na svojim linijama. Medjutim francuski prevoznik Veolia planira da svoje Ikarbuse (koje je nasledio od LUV-a koga su kupili) premesti u Pozarevac, a da na beogradske ulice uvede Mercedese Citaro (posto im novi niskopodni Conecte ne zadovoljava kriterijume, vec su ga imali na test voznji)

Kasnije cu postaviti jos fotki ako vas interesuju.

gaspa

Citat: BGS1  u Lipanj 06, 2008, 02:43:27
Oficijelna boja je bila crvena dugo godina, dok od pre par godina autobusi su zute boje sa plavom trakom.
Eh, sjećamo se mi i onih zelenih...
Samo ti stavi fotke!

BGS1

#2
I ja se secam zelenih, oni su bili aktuelni do tamo pocetka 90tih, vec 1989 pocela je da se uvodi crvena boja.

Evo jos fotki, podataka i zanimljivosti...
90-te godine su bile "pakao" sto se tice gradskog prevoza u Beogradu, rat, sankcije, nema goriva... poprilicno ruzna uspomena, jos uvek su mi u glavi secanja kada se gradski autobus ceka po sat vremena, kada su bile nesnosne guzve, tamo negde 1993 kada je bilo najgore na najfrekfentnijim linijama u Beogradu 95 i 16 saobracao je samo jedan zglobni autobus... secam se koliko sam puta video da autobus ostane bez goriva, da se pokvari... u to vreme su saobracili Ikarbusi i MAN-ovi kupljeni 80tih godina, kao i oni stari MAN-ovi (modeli pre ovih iz 80tih) (vi verovatno bolje znate modele).
Ikarbus, domaci gigant je povremeno izbacivao restilizovane modele, ali 1995 godine, Ikarbus pravi prototip prvog niskopodnog autobusa, koji je imao u to vreme dosta moderan dizajn (vrlo slican MAN niskopodnim autobusima iz 90tih mislim da je to model "220"). Serijska proizvodnja tog niskopodnog Ikarbusa nikad nije zazivela. Taj prototip je kupio GSP Beograd i vozio se na liniji 65... taj autobus i dan danas vozi ulicama Beograda, poslednji put sam ga video na liniji 26, cak sam se jednom i vozio u njemu iz ciste znatizelje da vidim kakav je... sasvim je solidan, vidi se da je dosta star, i da je malo tvrdji u voznji, ali mi je zao sto taj model Ikarbus nije proizvodio masovno...
Pocetkom prvog meseca 1998 u GSP-u izbija strajk, ali ne normalan strajk, vec strajk tako da ni jedan autobus nije izasao na ulice, i to je trajalo tako nekoliko dana. Gradske vlasti su pozvale sve privatne prevoznike da svojim autobusima voze putnike po gradu, ustvari prvih par dana su vozili autobusi za prevoz vojnih lica i policije, a posle i privatni prevoznici... tako da su tada bio haos neverovatan... privatni prevoznici nisu saobracali sa gradskim autobusima (u pocetku) vec sa turistickim autobusima, bilo je tu raznih Neoplana, Mercedesa, Scania, Setri, MAN-ova... te godine sam zavrsavao osnovnu skolu, i mislim da sam se navozao turistickim autobusima vise nego ikad. Imam fotke iz tog perioda, gledacu nekako da ih skeniram, pa da ih vidite. I to sa turistickim autobusima je trajalo tamo negde do kraja 1999-te... medjutim GSP je vec negde krajem zime 1998 obustavio strajk, pa su se gradski autobusi vratili na ulice Beograda, ali privatnicima se osladilo, i nisu hteli "nazad", zamislite sliku... pocetna stanica 2-3 gradska zglobna Ikarbusa, i jedan Neoplan N116 Cityliner :) U to vreme, ustvari tamo negde od 1994/1995 gradski prevoz je bio prakticno "besplatan", ja ne znam ko je u to vreme kupovao kartu za autobus, bilo je tu i tamo kontrolora, ali to je bilo sve stihijski i bez ikakve organizacije, da gradski prevoz treba da se placa, i da to nije "socijalna kategorija" shvatilo se kada je poceo strajk GSP-a zime 1998, posto privatnici su svoje usluge naplacivali, cena karte je bila 3 dinara u prvo vreme, 4.meseca 1998 povecana je na 4 dinara, kasnije na 5 dinara... iskreno uopste ne mogu da se setim koliko je tada to bilo u markama, ali se secam da sam isao samo privatnim autobusima, na GSP nisam ni pomisljao, jednostavno, u privatnim autobusima uvek ima mesta, retko se stoji posto privatnici kada napune autobus nisu primali nove putnike, uz to turisticki autobusi imaju klimu, a verovali ili ne, bilo je i onih koji su u autobusima pustali filmove na monitorima, tako da je feeling bio zaista kao da je turisticko putovanje. Medjutim krajem 1999-te grad zvanicno izdaje "naredjenje" da privatnici sa turistickim autobusima ne mogu vise da saobracaju po gradskim linijama, tako da ukoliko hoce idalje da rade moraju da nabave gradske autobuse... da je bilo neko drugo vreme to bi bila sasvim korektna odluka gradskih vlasti... medjutim ta odluka je dovela do toga da se celokupan zapadnoevropski otpad "sruci" u Beograd... privatnici su masovno kupovali zapadnoevropske krseve... dominirali su MAN i Mercedes modeli iz 80-tih, mada je tu bilo svega i svacega, nista ispod 10 godina starosti... grad je doneo odluku da privatni prevoznici svoje autobuse ofarbaju u plavo da bi se razlikovali od GSP-ovih, razlika je bila i ta sto se u privatnim autobusima placala karta, dok je GSP bio besplatan, tako da je u privatnicima bilo uvek mesta, retko kada je bila velika guzva, i bilo je mnogo bolje dati tih 5-6 dinara za kartu nego se gurati u matorom GSP-ovom Ikarbusu prepunom penzionera :)
Posle demokratkih promena 2000-te godine stvari pocinju da idu nabolje.
Nove vlasti su "shvatile" da gradski prevoz nikad nece biti bolji ako idalje bude bila socijalna kategorija... tj.besplatan... tako da je i GSP poceo da se placa. I to je bio pocetak onoga sto je dovelo da danas u Beogradu gradski prevoz bude kao i u svakoj drugoj Evropskoj metropoli.
2001 godine su pocele donacije, koje su eto dobro dosle za pocetak, bili su to uglavnom stari autobusi Sanosi iz Ljubljane, Iveco iz Italije... ali i Mercedesi O405 i MAN niskopodni autobusi 10-tak godina stari iz Nemacke koji su bili odlicni... fenomenalni, i pravo osvezenje u prevozu, tada su mi ti Mercedesi O405 i niskpodni MAN-ovi bili jako moderni, i najbolji autobusi koji su te 2001 godine saobracali na ulicama Beograda, Nemci su ih potpuno sredili i obojili u crvenu boju koja je tada bila aktuelna u Beogradu. Te O405-ice i niskopodni MAN-ovi idalje saobracaju u Beogradu, medjutim koriste se uglavnom kao dodatna vozila, nisu bas u toliko dobrom stanju, ipak su to busevi u godinama, i prvi moderni niskopodni autobusi na ulicama Beograda...
Leta 2002 godine GSP obnavlja jedan deo voznog parka... kupuje se od Ikarbusa kontigent od 200-nak novih Ikarbusa... u pitanju su bili restilizovani modeli, koji su se pokazali izuzetno izdrzljivi na teske uslove saobracaja u Beogradu.
Krajem zime 2003 Japanska vlada donira Beograd sa 100 novih MAN autobusa (SG313 kao zglob, i isti takav solo autobus), ti autobusi su u gradu postali poznati kao "Japanci" i to su prvi autobusi u novoj zutoj boji. Osvezenje na ulicama Beograda je bilo primetno. Novi autobusi su usli svima u srce, i danas svi saobracaju bez problema.
GSP Beograd kupuje posle ko zna koliko godina prvi put nove strane autobuse... to su bili Mercedes Conecto modeli. Nabavljeni su 2003 i 2005 godine. Znam da se Conceto u Rijeci nije dobro pokazao (bar tako kazu neki Rijecani koje znam) ali Conecto u Beogradu sasvim super rade.
2003 godine uveden je ITS, integrisani tarifni sistem, tako da su karte za GSP i privatne prevoznike postale identicne, tako da su se i mesecne markice mogle su da se od tada koriste i u privatnicima, tako da je prevoz postao integrisan... neko sa strane ne bi znao razliku izmedju GSP i privatnih prevoznika, osim ukoliko bi procitao da na privatnom autobusu pise naziv firme-prevoznika.
31.12.2005 isticao je ugovor privatnika i grada Beograda... naravno mogucnost produzenja je ostavljena, medjutim u novom konkursu grad je resio da uredi to, i da privatni autobusi ne budu ruglo u gradu... tako da pored raznih uslova autobusi su trebali da prodju "estetsku komisiju".
1.1.2006 konacno su sa ulica sklonjeni krsevi stari 20 godina, i na njihovo mesto su dosli novi autobusi u vlasnistvu privatnih prevoznika.
Privatni prevoznici su se grupisali, vise nema malih prevoznika, vec ceo grad drzi nekoliko firmi. Evo spiska firmi (nadam se da neku necu zaboraviti) i koje autobuse oni voze.
Lasta- zglobni Ikarbusi
Tamnava trans- MAZ niskpodni
Grupa Beobus- Liaz (najruzniji nov autobus koji postoji... o tome kasnije)
Banbus- Cobra (made in Turkey... ne izgleda lose, i jako je tih)
Curdcic- MAZ niskopodni i Mercedes Conecto
Veolia transport (kupili su LUV)- Ikarbusi
i jedan prevoznik vozi nove Sanose
...

verovatno sam nekog prevoznika preskocio... ali mislim da je to to najbitnije.
A sto se Liaza tice, u pitanju je ruski proizvod... mislim da je to trenutno najjeftiniji nov autobus, i najruzniji u svakom slucaju, ali kazu da je jako izdrzljiv, mada deluje nezno...

2006-e godine Ikarbus je proizveo novi niskopodni autobus IK218 na Volvo sasiji, to je uvod u ono sto je Ikarbus sada. To je bio prethodnik aktuelnog IK218N modela. 2 IK218 pocela su da saobracaju na linijama u Beogradu, i to na 16 i 26 da bi se testirali, i da bi Ikarbus "video" da li je dorastao serijskoj proizvodnji modernog evropskog niskpodnog autobusa.
4.og meseca 2007-e godine uvode se express minibus linije. Uvedeno je 8 express linija koje su povezivale razlicite delove grada... ovo je pravo osvezenje u prevozu. Naravno za njih ne vazi mesecna markica i karte za gradski autobus, vec se karte kupuju u autobusu. Express mini bus linije drze 2 prevoznika Domiko i Citybus
Domiko koristi Ikarbus niskopodni minibus, nov model, jako simpatican, izgleda kao umanjeni gradski autobus, i naravno ima klimu, pored njega koriste i Iveco minibuse.
Citybus koristi Mercedes Sprinter (klimatizovan kombi-mini bus). Karta u express minibusima je 70 din , dok je karta u gradskom autobusu 40 din (1 eur=81 din), nazalost karte vaze samo jednu voznju, ne postoji karta koja vazi 60 min bez obzira na promenu autobusa, celodnevna karta i sl, ali doci ce i to uskoro (nadam se ;)


2007 godine Ikarbus potpisuje stratesko partnerstvo sa Bredamenarini bus iz Italije, to oznacava novu eru u Ikarbusu... verovatno znate kakav dizajn imaju Bredamenarini autobusi (po meni najlepsi), i na sajmu komercijalnih vozila u Beogradu prezentovan je Ikarbus IK218 Avancity prvi gradski autobus nastao u saradnji sa Bredamenarinibus. Mogu slobodno reci da je to jedan od najlepsih niskopodnih autobusa koje sam video... italijanski dizajn a domaci proizvod :)

2008 godine GSP je objavio da je kupio 100 novih niskopodnih autobusa sa klimom, u pitanju su naravno Ikarbus IK218N modeli... jedva sam cekao da ih vidim na ulicama grada... tako da su sada pravi ukras Beogradu. Vec ih ima 70-tak, a svih 100 ce biti isporuceni do kraja 7-og meseca.
A sledece sto ocekujemo na ulicama Beograda su Ikarbus IK218 avancity.
Veolia transport uzima nov niskopodni Mercedes Conecto za testiranje, testiran je na svim linijama u Beogradu koje drzi Veolia, ali nije ih zadovoljio, tako da ocekujem Citaro uskoro na test voznji, nadam se da nece uzeti nesto drugo... u svakom slucaju Veolia planira 100 novih autobusa, a Ikarbuse bi rasporedili u Pozarevac.

BGS1

#3
Fotke

Ikarbus IK218 Avancity na premijeri na Beogradskom sajmu komercijalnih vozila (nadam se da je to sledece sto ce se naci na ulicama Beograda)







MAZ 103 niskopodni



Prvi Ikarbus IK218 koji je krenuo da saobraca 2006 godine, kao probni model, da bi se videlo moze li Ikarbus da serijski proizvodi takav autobus ili ne (sadasnji IK218N i IK218 avancity su koncepcijski jako slicni ovom, ali su redizajnirani)



Ikarbusi iz 2002 godine




MAN-ovi iz2003 godine







Mercedes Conecto iz 2005 godine







Pocetna stanica Zeleni Venac sa koje krecu linije ka Zemunu i zapadnim prigradskim naseljima, kao i prema Vidikovcu i Petlovom Brdu i juznim delovima Beograda pre par godina


Ikarbus shuttle bus za vreme Eurosonga


Ikarbus IK218N




mogla je da bude dobra fotka da mi nije uleteo ovaj sa Fabiom :(



stipe15

WOW :o,impresivan vozni park!

suikar

Je li ovaj IK-218N sa reklamom COCKTA G.br.1352?

tamlover

...i bilo je lepo i navek TAM bu....

mb0404


aaaaa

Ovi niskopodni zaista izgledaju ekstra i dizajnom čak i premasuju neke evropske proizvođače. Ikarbus (ja mislim 206) ali ona starija verzija sa ležećim motorom na sredini mislim da je poprilično promašen. Zbog toga se vjerovatno vise i ne proizvodi. Naime imaju jako dobar prenos sto im je plus ali jako je bučan što znači da unutrašnja zvučna izolacija nije urađena kako treba. Takođe pogon na srednjoj osovini komplikuje situaciju. Na prikolici je jedan par tockova koji pri skretanju "ne prati" pogonske točkove nego odstupa vise od 40 cm.Osim toga imaju veoma jak retarder koji na mokrom kolovozu takođe pravi problem jer prikolica doslovno "gura" vozilo i često se zna desiti da se zglob "slomije" (vozači zglobnih autobusa znaju šta to znači) : Osim ovoga mislim da bi se inženjeri dizajneri trebali pozabaviti sa dizajnom instrument table koja kod 206 zaostaje 20 godina iz 218 koji ima fenomenalnu instrumet tablu...Prednost ovih vozila je što imaju jako dobar prenos i brdski mjenjač  koji nadomješćuju nedostatak konjskih snaga motora (260 KS)

Suboticanin

Zglobni autobus sa ležećim motorom nije IK-206,nego IK-201 (MAN),IK-202 (Raba) i IK-203 (MB).

aaaaa

Citat: Suboticanin  u Ožujak 06, 2009, 17:10:33
Zglobni autobus sa ležećim motorom nije IK-206,nego IK-201 (MAN),IK-202 (Raba) i IK-203 (MB).

Pardon biće da je IK 201 to je to ....

Aleks_Beograd

GB #790,MAN SL283


GB#1342,IK 218N



Aleks_Beograd

IK 103,firme Presto na liniji 81


Neunistiva RABA

MILCHO

GSP-ov MAN SU220, prikazan na dnevniku TV Slovenije 28.08.1992.

MILCHO

Prije par dana u Beogradu u promet puštena 24 nova trolejbusa Belkommunmash. Nažalost, već  je na  nekoliko trola pričinjena šteta (Isparana sjedišta itd...)

www.trolleymotion.com