HITNO - Spasimo slike neaktivnih forumasa uploadane preko Photobucketa

Autor peron24, Lipanj 30, 2017, 16:57:08

mate

@amfan - USB se podrazumijeva ;)
@sniff - iskreno nemam pojma, moje sve od 2008.  i pocetka na Forumu je islo preko PB racuna, pa sad racunaj koliko je to slika...

Servis

Krenio sam skidati sa jednim programom čitavu kopiju websitea sa wayback machinea.

Kad skinem (a to će potrajati) pokušat ću smisliti što i kako dalje. Možda da uploadam taj čitavi snapshot/backup negdje pa da krenemo polako sređivati...

Postoje ekstenzije za firefox i chrome ako želite sami vidjeti prijašnje verzije neke stranice na kojoj ste trenutno, u svakom slučaju pomaže:

Firefox: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/wayback-machine_new/
Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/wayback-machine/fpnmgdkabkmnadcjpehmlllkndpkmiak

Dreamwalker

E-K sam riješio 1. stranicu od 8. Nemam sad vremena, tako da nastavljam sutra :) S tim da nisam skidao amfanove, matine, Tomekove, tomekkove shefove, sniffove, Teutonicove i  actrosove kao ni na A-Đ dijelu.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

sniff

Čazmatransovo je sve skinuto osim drugog dijela slika, a bogme Mate ja ne vidim ni jednu tvoju sliku. Vidiš, osam godina skoro svaki da ići slikati  bus123 po svakakvim vremenskim uvjetima, i sav trud preko noći nestane. Doduše, kopije linkova....  good_boy

Lion's Driver

Vako... Autopoduzeće sam prorašetao i skunio samo dobre slike svakog autobusa sta sam uhvatio... a kako visim u toj temi stalno i znam kad je sta doslo i otprilike na kojoj je stranici nadam se da nisam nesto izostavio... sutra cu opet proresetat APZ i ostale imotske prjevoznike (ex denibus, l.t. tours)  i malo Croatia busa.... i da najbitnije je da je spasena posljednja slika "Brajkanovog" n116 ex Maric... moram nac jos kad je tek dosa pa da se zabavimo oko nalazenja nedostataka  ;D

Bari

Moje starije od 4/2014 su na mojim starim PB računima, pa isto spašavajte koliko stignete, ja nažalost nemam vremena. Sve mlađe od toga je na mom hard disku i forumskom PB pa je relativno sigurno.
KREPAT MA NE MOLAT !

sniff

Črnja tours i Eurotursit express; svi koji nisu na AMFanovom photobucketu ili direktno na forumu thumbs

Lion's Driver

Ex D&K (DeniBus), Perla tours i Lendić spašeno šta se spasit dalo...svaka fina slika autobusa je na mob... valjda mob nece crknit  ;D

podgora

Ja se nadan da te slike koje spasavate da ce te ih objavit

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

sniff

Ja imam cca 2 soma povađenih s foruma, Brioni su sređeni također.

Lion's Driver


peron24

One slike koje jos nisu blokirane bit ce u roku od par dana pa zato navalimo. Danas sam spremio Krpanovu lanjsku reportazu iz Madjarske i Rumunjske a trebalo bi obratiti pozornost na tog forumasa. Zanima me da li kolege Maky i Tamlover i dalje prate forum i imaju li spremljene svoju stare slike? Dosad sam downloadao vecinu slika autora Stipe, Navi i Kuba. Kasnije ce pomoci i joker facebook jer je i tamo objavljeno jako puno starih slika koje su sada na forumu blokirane. Photobucket je napravio probleme milionima korisnika diljem svijeta, blokirao desetke milijardi slika i upropastio na tisuce kvalitetnih tematskih foruma. Prave posljedice cemo vidjeti tek u buducnosti.

Paško

Napisao sam već da sam spremio većinu Krpanovih slika, a tu reportažu sam stavio i na Wayback Machine. Maky uglavnom ne prati forum i nema pristup svojim starim slikama ako ih uopće i ima više, a tamlover je tu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

5AR

Da li su nekome slike blokirane a da ima pretplatu na tom Photobucket računu?

Paško

Slike će bit blokirane i na plaćenim računima jer Photobucket zahtijeva 40 dolara mjesečno za hotlinkanje na forume, što je daleko veća cijena od one za jedan osnovni plaćeni račun.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!