ČZT Dalmacija - pogon Knin (ex Knin promet)

Autor peron24, Listopad 30, 2015, 12:27:42

peron24

Transliner 316U gbr.494na liniji Knin-Radučić-Ivoševci-Radučić-Kistanje-Đevrske, pokraj njega je Transliner ZD-916-GU na liniji za Golubić i Strmicu

Iveco Daily gbr.491 na liniji Knin-Polača-Kijevo-Civljane-Cetina-Vrlika

Isuzu Turquoise gbr.276 na gradskoj liniji po Kninu


Još su viđeni i Cityliner ZD-404-HT, Isuzu Turquoise BJ-508-EV i jedan kombi Renault Master

Teutonic

#1
ČAZMATRANS-POGON KNIN

BROJ LINIJA:11

LINIJE:


KNIN-Polača-Kijevo-Cetina-VRLIKA
KNIN-Radučić-Ivoševci-Kistanje-ĐEVRSKE
KNIN-Radljevac-PLAVNO
KNIN-Golubić-STRMICA
KNIN-Mokro Polje-ERVENIK
KNIN-BOLNICA
KNIN-Bender-OTON
POTKONJE-Knin-TVIK-Kovačić-VRPOLJE
KNIN-Golubić-PLAVNO
KNIN-Stara Straža-Nonkovići-Rašue-BAJIĆI
KNIN-Kistanje-Đevrske-Bribirske Mostine-Benkovac-ZADAR (prometuje otkad je ukinuta željeznica)


Autor slika: Bu rsone (Skyscraper city forum) te Žarko Stupar (izvor-facebook)







Hvala puno Bu rsoneu na slikama,linije sakupili peron24 te Bu rsone.
Bu rsone je također rekao da možda dođe u Knin za 15 dana te da će slikati vozni red te neke buseve ako ih vidi,hvala mu puno.

Ako je pogrešno otvaranje nove teme slobodno obrišite.

zlikowszky

Citat: Teutonic  u Travanj 14, 2016, 20:54:36

KNIN-Kistanje-Đevrske-Bribirske Mostine-Benkovac-ZADAR (prometuje otkad je ukinuta željeznica)

Ma koja je sad pak željeznica ukinuta?????
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Teutonic

#3
Pa čuo sam da je ukinuta pruga Knin-Zadar,i prometuje autobus umjesto,iako je moguće da su odustali od toga.

sniff

Sry na o-0
Sjećam se kad smo u proljeće 2015. čekali u Zadru  bus123 za Biograd,malo sam prošetao do željezničkog - zatvoren,nema nikoga,a što je sad....

Teutonic

#5
Mislim također i da Knin ima dovoljno linija koje ga povezuju sa okolicom-ali jedna stvar mi je čudna-nema nijedne linije da ide prema Biskupiji,na Kosovu polju živi oko 2000 stanovnika a nema linije tu,bar nismo pronašli nijednu,znači linija bi išla KNIN-Orlić-Biskupija-Riđane-ZVJERINAC,dok glavnom cestom kroz polje ide ATPova linija za Knin.
Ja za sve ovo stanje gore krivim ono što se desilo u doba Oluje,no ima i dobrih strana a to je da ima sve više povratnika pa time i sve više putnika  good_boy

shef

Ja bih za sada ovu temu ključao, a sve o prijevozu u Kninu i okolici bi trebalo pisati pod Čazmatrans Nova/Promet čiji je Knin poslovna jedinica i eventualno Čazmatrans Dalmacija.
U slučaju da bude kakvih novih saznanja ili povjesnih fotografija otključavamo.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

zlikowszky

Citat: Teutonic  u Travanj 14, 2016, 22:22:48
Pa čuo sam da je ukinuta pruga Knin-Zadar,i prometuje autobus umjesto,iako je moguće da su odustali od toga.
Pruga Knin-Zadar nije ukinuta, već je privremeno obustavljen putnički promet a odvija se sporadično samo teretni. Pruga je u remontu i nije ukinuta niti pruga niti željeznica. Točno je da busevi voze HaŽeove polaske.
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Teutonic

Ne znam,zadnje vijesti o tome su bile iz 2014.
No nebitno,ionako je to samo jedna od mnogih linija PJ Knin.

steyr1985

Linija od HŽ-a  Knin Zadar se i dalje obavlja ali autobusnim prijevozim.  Znači to nije linija od Čazmatransa nego je od HŽ-a. Naručitelj prijevoza je  HŽ i kupi putnike samo na Željezničkim stanicama. Prije dvije godine za HŽ je obavljao Čazmatrans ali sada obavlja Čupić iz Drniša pošto je dao povoljniju ponudu na natječaju.

Teutonic

Knin 2010. (izvor-Željeznice.net,autor Pfaff)

Teutonic

Vozni red u kojemu vidimo kako su polasci veoma rijetki:


Nešto autobusa:



Hvala puno Burseoneu na slikama buseva te voznog reda  ;D

shef

Ova Setra od Čupića na gornjoj slici lijevo mi se ne čini poznata...može li se povećati da vidimo tablicu?
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Teutonic

Rege su ŠI-922 GA.
Cijeli fotoalbum i sve drugo od Bursonea pogledajte tu:
https://www.flickr.com/photos/bu_rsone/with/26703319972/

Teutonic