Mainz i Wiesbaden

Autor mainz, Prosinac 24, 2008, 15:50:53

Paško

Evo već dosta vremena pratim ovu temu i vrlo je lijepo vidjet sve ove autobuse.
Puno hvala mvgmainz-u na njegovim vrhunskim slikama. Ponekad je nekako tužno gledati sve ove odlično očuvane autobuse, jer čim pogledaš kako izgledaju polovni njemački autobusi u Splitu, pomisliš koliko smo mi zapravo zaostali u svemu tome. Pa mi imamo 0405 s istom unutrašnjosti kao jedan od ovih na slikama, a naš nema 75% tapecirunga (a ostalo je mjenjano), sav je prljav, loše popravljan i zbog toga se često kvari, itd., itd. A tek kakvo je naše društvo u kojem živimo. Koja šteta za te vrhunske autobuse.

A sad imam nešto pitanja:
1. Jeli onaj Vetter 0317 iz Wiesbadena još vozi ili je bio tamo izložen kao primjerak ili nešto slično? Jeli znaš kad je proizveden?
2. Stalno viđam ovog O305 F-ZZ 434 iz Frankfurta na slikama iz Njemačke. Pa taj je na svim mogućim oldtimer izložbama. Vidim kako još i stalno vozi. Jeli on uvijek ostao u VGF-u ili je ponovno kupljen od poduzeća kojem je prodan (već sam i to vidio)? Jeli on godište oko 1982.?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

mainz

Citat: Tomek  u Svibanj 03, 2011, 00:26:00
Sjajno, ono što je pak smješno je da u Hrvatskoj još dosta vršnjaka ovih autobusa vozi u redovitom prometu. Ako imaš još slika samo stavi ;)
Hvala. Lijepo je se snima voziti u hrvatskoj. Kod nas u njemačkoj su samo nove dosadne autobuse...
Ja požurim malo poslije škole da se mogu voziti sa starim tramvajama iz 1975 i 1984 kuči. I kad idem u grad gledam na vozni red kada vozi stari tramvaj. ;D
Jeli u hrvatskoj isto radi ljudima u kolica pište kada vozi stari autobus i tramvaj bez rampu za kolica?


Citat: peron24  u Svibanj 11, 2011, 17:36:55
Iz Wiesbadena su u Atp Šibenik 1995 stigla tri Mercedesa 0305 ŠI 883 AB, ŠI 973 AB, i ŠI 336 AC,imali su trilexice
Znam. Ali još se nisam puno stime uposlio. ;)


Citat: peron24  u Svibanj 11, 2011, 17:36:55
Usput veliko hvala za slike ovih prekrasnih oldtimera ;)
Hvala. :) Jeli ima neki grad u hrvatskoj isto oldtimera?


Citat: Avtomontažafan  u Svibanj 12, 2011, 22:21:00
Evo već dosta vremena pratim ovu temu i vrlo je lijepo vidjet sve ove autobuse.
Puno hvala mvgmainz-u na njegovim vrhunskim slikama. Ponekad je nekako tužno gledati sve ove odlično očuvane autobuse, jer čim pogledaš kako izgledaju polovni njemački autobusi u Splitu, pomisliš koliko smo mi zapravo zaostali u svemu tome. Pa mi imamo 0405 s istom unutrašnjosti kao jedan od ovih na slikama, a naš nema 75% tapecirunga (a ostalo je mjenjano), sav je prljav, loše popravljan i zbog toga se često kvari, itd., itd. A tek kakvo je naše društvo u kojem živimo. Koja šteta za te vrhunske autobuse.
Ja stavim vrlo rado moje slike u ovaj forum. ;)
Kod vas u hrvatskoj su te autobuse još uvijek žive i svaki dan u redovitom prometu. U njemačkoj ne prižive puno stare autobuse. Oni su bolje održavati, ali vidiš ih rijetko.


Citat: Avtomontažafan  u Svibanj 12, 2011, 22:21:00
A sad imam nešto pitanja:
1. Jeli onaj Vetter 0317 iz Wiesbadena još vozi ili je bio tamo izložen kao primjerak ili nešto slično? Jeli znaš kad je proizveden?
2. Stalno viđam ovog O305 F-ZZ 434 iz Frankfurta na slikama iz Njemačke. Pa taj je na svim mogućim oldtimer izložbama. Vidim kako još i stalno vozi. Jeli on uvijek ostao u VGF-u ili je ponovno kupljen od poduzeća kojem je prodan (već sam i to vidio)? Jeli on godište oko 1982.?

1. Proizveden je 1961. 1974 su ga prodali  vatrogascima u Wiesbaden. Bio je mobilni kontrolni centar. 1992 je ga ponovo pupio ESWE. Sredili su ga vježbenika do svibnja 2000 kao prije u radionicu.

2. Autobus klubove se vozaju sa nihovim autobusama na oldtimer izložbama. Taj klub iz frankfurt se puno voza u drugih gradove. I nekada isto na te izložbama. ;)
Taj autobus je uvijek ostao u VGF-u. Sada je kod kluba HSF Frankfurt. http://www.hsf-ffm.de/startseite.html



tramvajac 92

Citat: mvgmainz  u Svibanj 14, 2011, 17:44:24
Hvala. Lijepo je se snima voziti u hrvatskoj. Kod nas u njemačkoj su samo nove dosadne autobuse...
Ja požurim malo poslije škole da se mogu voziti sa starim tramvajama iz 1975 i 1984 kuči. I kad idem u grad gledam na vozni red kada vozi stari tramvaj. ;D
Jeli u hrvatskoj isto radi ljudima u kolica pište kada vozi stari autobus i tramvaj bez rampu za kolica?
Nema u Zagrebu  izloženog voznog reda tramvaja, samo prvi zadnji polazak i razmak (6-12 min).
Za staro vozilo moraš sam pogađati kad ga vidiš kad se vraća.

mainz

#33
Citat: mvgmainz  u Svibanj 02, 2011, 23:12:33
08.04.2011
U Speyer(D) je bio "3. Europäisches Historisches Omnibustreffen". Puno stare autobuse iz europe su došle.
30.04. a ne 08.04. ;D



Naš autobus. :D

mainz

08.11.2009



Danas.



Ja sam to danas izvadio. Nije bilo lako.

Prvi.




Drugi.




Ovo je moj.


Taj drugi je za jednog prijatelja.


Moram to sada pobraviti. Linije nema. Samo te čudne slove.
Ciljevi:
-prazno-
Schulbus
Sonderfahrt
Stadtrundfahrt (dojna strana je žuta)
Feudenheim (tu je odma kraj. to je netko izrezao.)

Paško

Šteta za Vettera.

Puno ovih njemačkih natpisa je došlo zajedno s autobusima i ovdje u nas. Zašto to u Njemačkoj nisu skidali? Neki i još danas voze s tim natpisima linija.

Iz kojeg je grada ovaj bio?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

mainz

Citat: Avtomontažafan  u Lipanj 07, 2011, 23:38:41
Puno ovih njemačkih natpisa je došlo zajedno s autobusima i ovdje u nas. Zašto to u Njemačkoj nisu skidali? Neki i još danas voze s tim natpisima linija.
Neke gradove to još koriste za druge autobuse. Ali puno gradove to pradaju skupa sa autobusom. To se može dalje koristiti. Puno gradove save novi papir.


Citat: Avtomontažafan  u Lipanj 07, 2011, 23:38:41
Iz kojeg je grada ovaj bio?
Bio je kod "Stadtwerke Münster" i onda kod "Werner Bensheim"(privatni). Grad Hochheim je kupio taj autobus i dao za neki klub mladih. Može se tamo susreti sa prijatelijma.

mainz

#37
Mainz, 16.06.2011



mainz

Mainz, 21.06.2011








Vozači su meni mahali. :)

mainz

Mainz, 07.08.2011

4 Mercedes Benz O 405 G :)

g.b. 638, 637, 635 i 636


636, 635, 637, 638 i 670 (MAN NG 312)


637


635


673 (MAN NG 312)


670(MAN), 638, 637, 635, 636 i 673(MAN)

mainz

#40




mainz

#41






mainz

#42
26.10.2011

637 - Mercedes Benz O 405 G

mainz

#43

Mercedes Benz Citaro G C2
Novi autobus. :)

mainz

#44
18.09.2011 - Luksemburg