Razno

Autor elvis, Srpanj 29, 2010, 21:47:13

actros

Citat:U potrazi za 'nestalim Hrvatima' otišli smo do splitskog kolodvora: autobusi su puni, dica i žena plaču, ode ćaća u Njemačku...
...
http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/466124/u-potrazi-za-nestalim-hrvatima-otisli-smo-do-splitskog-kolodvora-autobusi-su-puni-dica-i-zena-placu-ode-caca-u-njemacku

Članak sam po sebi dosadan, zanimljivo kako novinar više puta ponavlja da idu prepuni autobusi a nije skužio da zapravo jedan autobus vozi 4 linije od 4 različita poduzeća, jer svi četvoro skupa nemogu napunit jedan bus... i tako cijele zime :/

mate

A ovako je to izgledalo iz kuta Slavonije u nedjelju na Zupanja - Dortmund, novinar 24sata je isao na put za Njemacku iz SB

Citat:Uživo iz busa 'nade': Slavonci traže bolji život u Njemačkoj... Reporter 24sata Franjo Lepan otkriva pravu istinu o egzodusu iz Hrvatske. Ukrcao se u autobus nade kojim Slavonci svaki dan doslovno bježe u Njemačku...

http://www.24sata.hr/news/uzivo-iz-busa-nade-slavonci-traze-bolji-zivot-u-njemackoj-509279

Inace, sada svi koji voze te Touringove linije imaju i tu tablu gdje se vide svi kooperanti s Touringom, u HR slucaju (ATR,CB,ČZM)... ČZM, CB i Touring voze ka Slavoniji (D - Zupanja, D - Vukovar/Ilok), a ATR i Touring ka Dalmaciji

shef

Ako netko od vas zna kako te kombinacije s linijama idu...?
Neki dan sam u Rijeci vidio ATR-ov City #1490 sa Autotransovom tabelom Split-Rijeka i dodatnom manjom također u ATR bojama Veza Muenchen, Augsburg, Stuttgart itd.
Veza na što?
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

5AR

Ide jedan iz Pule pa se u Rijeci preslaguju, npr za Muenchen, tako da ne ulaze oba u grad. Ako je to to.

Paško

Monty Python, Mućke, Blackadder... Britanci rade najbolje komedije:

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-4262476/Crystal-Palace-fans-vandalise-team-s-coach.html

Citat:Crystal Palace fans vandalise own team's coach after mistaking it for Middlesbrough's vehicle

Crystal Palace beat Middlesbrough 1-0 at Selhurst Park on Saturday
Before the game, Palace fans caused damage to their own team's bus
'Crystal Palace FC' was sprayed on the side in a case of mistaken identity
It is believed Palace fans thought the coach belonged to the opponents
Palace spokesman revealed the police have been informed about the incide


Read more: http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-4262476/Crystal-Palace-fans-vandalise-team-s-coach.html#ixzz4ZvkQPMxU
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smogovci.bbb2

https://www.vecernji.hr/sport/uzivo-tisuce-navijaca-docekuju-ronalda-i-modrica-nakon-povijesnog-uspjeha-1174382/galerija-255690?page=1

FOTO REUTERS

Ne znam jesam li u pravoj temi (pa molim za oprost  ;D ) zna li netko koji je ovo model autobusa na fotografiji
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Shole

Pitaj boga.  Vjerovatno neka španjolska nadogradnja tipa Sercar na  NL 313 Manu.   Čini mi se da nije troosovinac,  bit će onda NL313F  na običnoj A22 šasiji za izvoz

lussin

Održao se izbor za minibus godine, a u izboru su bili:
Iveco Daily Tourys (motor Iveco, 180 KS, 19 sjedala)
Car-Bus Spica (na Mercedes Sprinteru, motor Mercedes, 190 KS, 22 sjedala)
Integralia IN-VIP (na Mercedes Sprinteru, motor Mercedes, 190 KS, 15 sjedala)
Ferqui Nora (na Iveco Eurocargu, motor Iveco, 220 KS, 37 sjedala)
Indcar Next L7 (na Mercedes Ategu, motor Mercedes, 238 KS, 27 sjedala)
Temsa MD 7 (motor Cummins, 180 KS, 33 sjedala)
UNVI Voyager GT (na Mercedes Ategu, motor Mercedes, 211 KS, 30 sjedala)
Pobjedu je odnio Iveco Daily Tourys

lussin

Održava se Euro Coach Test 2017 a kandidati su:
Irizar i8
Neoplan Tourliner
Mercedes Tourismo RHD III
Iveco Bus Evadys
Scania Interlink
VDL Futura FDD 2

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Dreamwalker

Ne znam gdje bi stavio ovo pitanje, pa nek bude ovdje.

Smije li se, u slučaju loših vremenskih uvjeta, mijenjati trasa linije u odnosu na trasu u dozvoli? Konkretno zanima me u vezi linija za otoke koji imaju trajektnu vezu. Npr. smije li se ići preko Valbiske na Cres, ako je u prekidu trajektna linija Brestova - Porozina koja je upisana u dozvolu? Ili, smije li se ići na Korčulu preko Orebića, ako je trajektna linija iz Splita za Vela Luku koja je upisana u dozvolu u prekidu?
Pitanje je čisto teoretsko.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

NP-549

Naravno da se smije. Odstupanja od dozvole su dozvoljena u iznimnim slučajevima, a zatvorena cesta je sigurno jedan od tih slučajeva

elez

Naravno, sta mislis kuda prometuje bus Split-Zagreb kad je zatvorena Maslenica? Logično okolo, sporije je al do ZG se mora doc
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Garage

Evo jedno pitanje za znalce.
Naime, primijetio sam da u SAD-u Ameri voze, osim njihovih, nazovi autobusa, i europske Neoplane i Setre...
Sad, zašto u Americi busevi (kao i auti) moraju imati tako ojačanu konstrukciju, jake branike, po tri para retrovizora samo s jedne strane, a bome i s druge. Setre serija 4xx koje u EU imaju prekrasno vjetrobransko staklo u cijelosti, kod Amera su u dva dijela i baš se primijeti ta "daska" koja spaja lijevu i desnu stranu pa ne mogu imati brisače kao naši busevi nego su im brisači kao kod dubrovačkih MANova SU220...
Zašto imaju samo naprijed vrata i više ništa?

elez

A zasto imas problem sa uvozom i homologacijom vozila iz SAD-a? Ima jedan video objašnjenje razlika između Chevrolet Camara u njih i u EU. Razlika ima dosta i neke su stvarno značajne. Tako da odg na tvoje pitanje su njihovi zakoni, odredbe i smjernice za vozila  byeg
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...