Autobusne stanice

Autor sokre, Rujan 17, 2012, 14:34:10

sokre

Otvaram ovu novu temu jer mislim da i to trebamo imati ...

A za premijeru, evo jedne koju bi trebalo ukinuti / izmjestiti ..

Sveta Klara




marin

Kad već ima tema za to onda i ja pišem da bi trebalo premjestiti stanicu u Poljanici po imenu Zeleni Brijeg...Razlog: Stanica je točno uz sivu, veliku betonsku ogradu pa sad ti izađi, vozači uglavnom staju na cesti jer je glupo da otvaraju vrata i da ti se pred nosom pojavi nešto više ot tebe šta ti brani da izađeš...ko je smislio stanicu svaka mu čast.

sokre

Travno, početna stanica linije 221.


sokre

Novi Retkovec, početna stanica linije 231 Borongaj - Novi Retkovec u ulici Platana.


sokre

Bapča, Velika Gorica - stajalište linija 309 i 321.

Status stanice - `privremen` .. Nadam se da će je uskoro urediti, i da u stažu `privremena` neće nadmašiti `privremen` terminal Savski most.


Inače, od kada su otvorili obilaznicu prema Domovinskom most, lokalnim cestama se više skoro nitko i ne vozi - samo ZET i lokano stanovništvo. I cesta od Šćitarjeva do Gorice je u odličnom stanju.


Ivan

Na Kožinčevom putu se pojavila nadstrešnica u smjeru Špansko/Podsused, u drugom smjeru, naravno, nije; ne znam da sam ikad vidio da netko ulazi na toj stanici, a ni izlaz nije baš neka masa ljudi, time je ova nadstrešnica odličan dodatak jednako beskorisnim nadstrešnicama na Samoborskoj u Jankomiru također prema Podsusedu. Nevjerojatno gdje ih sve stavljaju, nema uopće kriterija.

421

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/u-oreskovicevoj-nova-autobusna-stanica-odmah-do-lidla-920940
Dva suvisla komentara koja su sve rekla. Ja bih samo dodao da bi im bilo bolje primiti lopatu u ručice, kako bi pomogli gradonačelniku koji nije mogao pojesti sav snijeg. I ne shvaćam kako napraviti stajalište u zavoju?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

maxkuki

Sta će onda biti 3 stanice u 500m? ???

Sent from my WT19i using Tapatalk


Ivan

#8
Krivo, nije Lidl uopće blizu postojećim stanicama, razmak je punih 500 m i od Nežićeve i od Oreškovićeve, više nego adekvatno, i ovdje je cesta za Otok i Klaru, područje koje ima desetak tisuća stanovnika a samo tri solo busa voze na 133 s druge strane koja ni ne spaja Otok dobro, naravno da ljudi traže bolji prijevoz gdje god ga mogu dobiti.

Ovo bi bila sasvim logična stanica da je na nekoj GRADSKOJ liniji, šteta da se spora 268 dodatno narušava, no to je problem ZET-a koji ne uspijeva shvatiti da 330 treba biti glavna kao 172, a 268 pomoćna a možda i skraćena linija, s manje zaustavljanja trebalo bi manje goriva a možda i koji vozni red manje u prometu, no teško je to shvatiti pa se par desetljeća forsira ista pogrešna ideja.

Što se tiče stajališta u zavojima, u ovako blagom zavoju su i stajališta po Dugavama, okretište Jarun, Zagrebačka - Lj. Posavskog na početku V. Gorice, i da ne nabrajam sve druge primjere, uglavnom ne vidim ništa posebno.

MAN19464

 jakuševac ima 2 stanice u razmaku 120 m. Linija 307 i 308

flip

U svakom slučaju ne može biti gore od stanice Podbrežje... (osim što se barem tamo rijetko staje pa se ne gubi vrijeme)

Nogostup i rasvjeta su potrebni, ali ne znam što reći na ovo. Stanica u Sloboštini uopće nije tako daleko, istina je da su polasci rijetki, ali barem si siguran da tad kreće i što je također bitno, da će biti mjesta u busu!

Ivan

Stajalište Sloboština je preko 800 m dalje a do prvih kuća od V. Holjevca prema Otoku ima još barem dvjestotinjak metara, to i nije baš ideal dobrog gradskog prijevoza za kvartove s više tisuća stanovnika (pogotovo ako recimo Havidići s 53 stanovnika trebaju cijelu liniju zbog 1,2 km udaljenosti od postojećih linija), pogotovo ako pod nosom prolazi bus na V. Holjevca.

Mislim da bi se poštivanje voznog reda i kapacitet mogli drastično poboljšati da se krene s ozbiljnim promjenama na 268 i 330 koje bi na kraju vjerojatno donijele i smanjenje operativnih troškova ili bi barem bilo na nuli ali uz osjetno poboljšanje usluge, no izgleda da nikog nije briga pa sve ide po starom.

421

#12
Stajalište Otok/Nežićeva udaljeno je 893 m od stajališta Oreškovićeva (Smjer A) ili 829 m Oreškovićeva -Otok /Nežićeva (smjer B).Povećavanjem broja stajališta usporava se vožnja, povećava se potrošnja goriva (i zagađivanje zraka) te smanjuje učinkovitost JP. Tipičan primjer je uspostava (mrtva) stajališta Podbrežje udaljenog 178 m od stajališta Otok/Nežićeva.Slično je i na liniji 222: Utrina /Zapruđe 197m.
Citat: MAN19464  u Veljača 14, 2014, 12:26:38
Jakuševac ima 2 stanice u razmaku 120 m. Linija 307 i 308
Jakuševec škola  > Jakuševec centar   = 60 m
Jakuševec centar > Jakuševec groblje  = 40 m

Izvjesno jest da će  se stajalište(a) graditi jer su jučer viđeni mjernici na terenskom zadatku izmjere dotične lokacije temeljem čl.8 Odluke o prijevozu putnika u javnom prometu  od 26. rujna 2013.
Stajalište u smjeru A (ispred Lidla) ne bi bio problem, dok bi ono u smjeru B bio malo teži slučaj i poveća investicija jer je nepoznat vlasnik zemljišta, ne postoji baš nikakva infrastruktura, a jedino mjesto izgradnje bilo bi poslije semafora što pak znači preprogramiranje semafora, izgradnju stajališta i pristupne staze i iscrtavanje zebre. No postoje i problemi oko uključivanja busa u promet jer je V.Holjevca poprilično opterećena cesta.
Citat: Ivan  u Veljača 14, 2014, 12:15:27
Krivo, nije Lidl uopće blizu postojećim stanicama, razmak je punih 500 m i od Nežićeve i od Oreškovićeve, više nego adekvatno, i ovdje je cesta za Otok i Klaru, područje koje ima desetak tisuća stanovnika a samo tri solo busa voze na 133 s druge strane koja ni ne spaja Otok dobro, naravno da ljudi traže bolji prijevoz gdje god ga mogu dobiti.
Sumnjam da bi stanovništvo Otoka i Klare obilnije popunilo autobus linije 268 uspostavom novog stajališta a linijom se najviše koriste djelatnici navedenih firmi u članku i stanovnici naselja koji žive uz rub V.Holjevca.
Citat: Ivan  u Veljača 14, 2014, 12:15:27
Što se tiče stajališta u zavojima, u ovako blagom zavoju su i stajališta po Dugavama, okretište Jarun, Zagrebačka - Lj. PosavskogZagrebačka - Lj. Posavskog na početku V. Gorice, i da ne nabrajam sve druge primjere, uglavnom ne vidim ništa posebno.
Nabrajanjem ovih primjera omašio si ceo fudbal (osim Zagrebačka - Lj. Posavskog). Ja govorim o desnim zavojima pri kojem u manevru izlaska iz stajališta moraš  prvo gledati desni retrovizor pa tek onda lijevi kako bi sigurno izašao iz stajališta što spada u domenu vozačke vještine savladavanja inženjerskih promašaja koji su stajališta projektirali pri čemu bi se trebali voditi Pravilnikom o autobusnim stajalištima http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2007_11_119_3453.html

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

marin

A što onda reći na stanicu Vrapčanska, smjer Špansko? Pa to je valjda najgora stanica kaj postoji, prvo je onaj glupi semafor za skretanje prema podvožnjaku, i kad bus skreće onda svi auti idu za njim u stanicu, tek nakon desetak sekundi automobili počnu zaobilazit bus jer tad skuže da ulazi u stanicu, dalje, stanica je pod kutem manjim od 90, dakle jako oštar zavoj, te se još cesta spušta prema podvožnjaku i tu su jaki često znala zezat vrata na Citarima, kako na kojem doduše, ali na nekima svaki krug više puta, a da ne pričam da kad padne snijeg da se nemreš zaustavit bez ručne i izbacivanja brzine. Sve u svemu ja ne znm za lošije izvedenu stanicu na APP linijama. I da, jel se to meni čini il je netko napisao da se pojavila nadstrešnica na K. putu u smjeru špansko? Pa ta nadstrešnica je tu već par godina. Pišem s moba pa..

citaro

Užasna je i stanica I.B.Mažuranić, smjer Črnomerec. Nije u zavoju, ali bome je zahtjevno sa stanice prijeći skroz u lijevu traku, pogotovo kad su tamo često gužve...