Autobusni vremeplov

Autor gaspa, Svibanj 12, 2008, 12:40:31

NP-549

Evo jedan vremeplov.  Đurđica nažalost odavno pokojna, isto ko i masa stojadina, jugića i simki na rivi, i u 1:09 u lijevom uglu jedan bus.  Ja bi rekao MAN 750 ili 890.  Zadnja vrata mi se čine uska


man750

Kad covjek koji je stavio toliko starih slika, ne prepoznaje O317 ,kako će ostali?
A manove 750 osim u Zagrebu i Dubrovniku (Avtomontaza) i Puli(Ikarus) nisam vidio ni u jednom Hrvatskom gradu.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

shef

Ima dana kad mi ide i na flickr.com nađem ove dvije slike iz Pule:



i




Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

5AR

#33
Citat: Berlingo  u Prosinac 02, 2009, 00:31:50
Nema se tu sta kome zamjeriti. Taj O317 je jako daleko. Ja sam to gledao bar 10 puta i opet nisam bio siguran vidim li iza u kutevima stakla.Nisam htio lanuti. A tebi Shefe svaka cast. Ovo budi uspomene jer sam se ranih 70-ih vozio u u Zagrebu ovakvima, kad me otac kao klinca vodio u Bjelovar.Pa cak i taj kamion pokraj njega, ruku bi stavio u vatru da je to tip 2232.
Ne stavljaj ruke u vatru jer ako počinje sa 22 onda mora bit troosovinac.

shef

Kad već izlazimo iz teme službeni naziv je SK serija. Bilo je vrlo mnogo raznih modela, ali kao što 5ar kaže negdje do 19t ukupne mase bili su dvoosovinci, sa 20 ili više tona 3-osovinci, a sa više od 30t nerijetko 4-osovinci.
Sistem označavanja je zadržan do danas, bez obzira što nose zvučna imena Actros ili Axor, ali uvijek je tu brojčana oznaka, npr 1850 znači da vozilo ima ukupnu dozvoljenu masu 18 tona, a motor od približno 500 KS.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

navi


Kotor početkom 70ih.

Zadar početkom 20.st.

netko

#36
Kadrovi iz Nu2.
Čiji bi bio ovo TAM(Vukovar)

A ovi TAM imaš nešto u stilu app(Kumrovec).
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

conecto

Ovaj TAM 260 A 180 bi mogao biti BJ-504-AE koji je kasnije vozio
u ČZT PJ Dugo Selo
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Berlingo

Po tvrdnjama osobe sa slike ovo je negdje na putu kroz Austriju. Ta mi osoba govori, a proslo je more godina, da je to bilo 1969, i koliko se sjeca to je bus od ATR-a. Ja sam proucavao i cini mi se da su tablice RI 35-70. Steta da se bus malo vidi.


Shole

Ovo je neki specijalni Sanos kojeg još nisam vidio (ako je uopće Sanos).  Po prednjoj maski definitivno jest Sanos mada bi to onda bio među prvima jer A13 je drugačiji, a za S12/14 neznam točno kad su počeli (prvi Riječki su iz 1972.).  Ima i onu poznatu rupu za cipelu vozača ispod vratiju, ali najviše me buni krov bez ikakvih otvora i zadnje staklo koje nemogu uopće odgonetnut kako izgleda.  Molio bi jake snage Dubrovnika da se uključe u raspravu

man750

Meni vise slici na jednog od Putnikovih fiata, ali me zbunjuje onaj crveni dio krova. Samo Sanos definitivno nije. A Sanose A12/A14 moglo se vidjeti vec i 1968 , prije toga je bio A13
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Shole

Sad je po maski sve jasno, al onako "iz profila" je stvano ličio na Sanosa (osim krova)

man750

Citat: Berlingo  u Svibanj 28, 2010, 15:38:40
Po tvrdnjama osobe sa slike ovo je negdje na putu kroz Austriju. Ta mi osoba govori, a proslo je more godina, da je to bilo 1969, i koliko se sjeca to je bus od ATR-a. Ja sam proucavao i cini mi se da su tablice RI 35-70. Steta da se bus malo vidi.
http://i49.tinypic.com/2hwmx6b.jpg

Ti OM Titani sklapani u Avtomontazi imaju uglavnim reg RI-75-xx i g.br od 200 navise
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

MILCHO

Koji je ovo bus iza tramvaja?

Veća slika: http://farm3.static.flickr.com/2677/4145719693_82f3acdfee_o.jpg
IZVOR: MATC2009 www.flickr.com

Slika je iz Sarajeva negdje iz 1960-tih, a bus mislim da je GRAS-ov odnosno tada GSP-ov

man750

Citat: shef  u Prosinac 01, 2009, 16:18:37
Ima dana kad mi ide i na flickr.com nađem ove dvije slike iz Pule:



i




Ne znam kako mi je promakao ovaj post ,ali vidim da niko nije napisao koji autobusi su na slici.
Na gornjoj slici je u prvom planu magirus deutz 230r12 karoseriran po Avtomontazi Ljubljana, zatim tam AS3500E karoseriran u Novom Sadu ,zatim man750 karoseriran u Ikarus Zemun  te na kraju man220SU karoseriran u Avtomontazi.
Druga slika je slika Mana 750 ili IK-7 kako ga je oznacavao karoserist ikarus Zemun
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -