ČZT Dalmacija - pogon Knin (ex Knin promet)

Autor peron24, Listopad 30, 2015, 12:27:42

Teutonic

#15
Po gradu i okolici voze 4 neoplana,jedan MAN,Čupićeva Setra,2 Isuzu Turquoise te par kombija (Fiat Ducato,Iveco Daily)
Autor:Bursone


sniff

Čudi me da Citylier N 1116 od ČZM dalmacije vozi za njih buljo. Nisu li ga malo podcijenili?

lussin

A zašto bi se u Knin slale samo rage? Neka i oni dobiju boljih autobusa

Teutonic

Hebi ga druže,neki ljudi Knin i okolicu i 20 godina kasnije smatraju (četničkom) zabiti,što ona nije  ;)

tramvajac 92

Čemu Citylineri na linijama od 30ak km? Da su dali Eurolinera bilo bi odlično.

sniff

#20
Citat: Teutonic  u Svibanj 08, 2016, 08:57:59
Hebi ga druže,neki ljudi Knin i okolicu i 20 godina kasnije smatraju (četničkom) zabiti,što ona nije  ;)

Npr. Koji?

Citat: tramvajac 92  u Svibanj 08, 2016, 09:38:30
Čemu Citylineri na linijama od 30ak km? Da su dali Eurolinera bilo bi odlično.

Bez veze N1116 i N116, prigradski bus za takve linije!(Transliner,Euroliner,UL-ke,Integro....)

Citat: lussinpicollo  u Svibanj 07, 2016, 23:57:14
A zašto bi se u Knin slale samo rage? Neka i oni dobiju boljih autobusa

Nisam spominjao starost buseva.Naravno,svugdje treba obnavljati VPove.

steyr1985

Čazmatrans Knin ili Knin promet  kao i Čazmatrans otok Hvar više ne postoje.  Oni su sada  Čazmatrans Dalmacija koji su organizirani kroz radne jedinice . Što se tiče ovih City-a  u Kninu to su vozila koja vrše prijevoz  djelatnika MORH-a iz Splita, Šibenika i Zadra u Knin tako da ih možete u Kninu svakodneno vidjeti.

sniff

Da,dobro je da ste prikupili podatke,no Translinera,Citylinera u ČZM Dalmaciju,a ost. u ČZM Novu,jer je to valjda kao Rj Zagreb,RJ Županja... ;)


Teutonic

Tema stoji kao podružnica Čazmatransa u sjevernoj Dalmaciji o kojoj je dosad bilo malo i ništa informacija,i ovako će ostati jer smo razgovor o tome jel tema ostaje ili ne završili i ne znam što nekima pojedincima tema smeta.

peron24

Bilo kuda Čazma svuda. Evo je bolan i u Kninu  ;)

Isuzu Turquoise gbr.277 za Plavno

MAN Lion's Coach na vanrednoj liniji

Iveco Daily br.491 za Kijevo i Vrliku

Euroliner br.824

Baš me zanima odakle je nabavljen ovaj Neoplan. Takvu sličnu shemu su imale Setre serije 100 koje je sredinom 90-tih nabavio Presečki i jedna od ATP-Šibenik


peron24

#27
Da, to je otprilike ta shema na koju sam mislio. Vjerovatno su od istog vlasnika.

Evo malo starijih autobusa:
Ovu Setru 215 HD nisam nikad dosad vidio, ZD-823-IL iz 1990

Stari Neoplan (1991) je prebačen iz Drniša

Cityliner za Kistanje i Đevrske, zanimljiva su mu ova plava vrata jer je ex Croatia Bus ...

...a pogotovo stražnja strana sa ovim horizontalnim svjetlima (1988)




sniff

Lijepe slike,a kad bi Galileo Galilei vidio ovo ,rekao bi:"E pur si move!"(ipak se kreće) ;D

mate

Citat: peron24  u Lipanj 08, 2016, 15:10:46
Da, to je otprilike ta shema na koju sam mislio. Vjerovatno su od istog vlasnika.

Evo malo starijih autobusa:
Ovu Setru 215 HD nisam nikad dosad vidio, ZD-823-IL
http://i1368.photobucket.com/albums/ag185/peron85/kninskipromet%20003_zpswbm9wacp.jpg

Prebacena iz ČZM Vukovar, ex.VU-970-AG