Predstavljanje novih autobusa 30. srpnja 2020.

Autor Paško, Srpanj 30, 2020, 13:55:43

Paško

Bio sam prije koji sat na predstavljanju novih autobusa. Prije svega, za početak par "naručenih" fotografija #039 i njegovog kormilara. Oni koji trebaju znati znaju zašto. thumbs
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Budući da sam zauzet trećim poslom, neću previše pisati. Ionako kažu da slike govore više od tisuću riječi. Osim svih 18 novih autobusa, na Poljudu je bio i #194 da se pokaže u čemu smo se dosada vozili. Pa počnimo...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Na kraju nisam uspio slikati neki od Citara iznutra, ali nema veze, praktički se ne razlikuju od prošlogodišnjih. Zato evo Crossway LE detaljno. Što se tiče vrata, svima se otvaraju prema unutra tako da ako je bilo drugačije, više nije. ;)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#3
I dalje. Kao i na prethodnoj seriji iz 2012. (od koje se ova zapravo neznatno razlikuje), botuni za otvaranje vrata bit će prebačeni s desne strane na lijevu kraj volana, gdje su puno lakše dostupni.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#4
Pripreme za konferenciju...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Na konferenciji su govorili direktor Delić, gradonačelnik Krstulović Opara i načelnik sektora u Upravi za strateško planiranje i EU fondove u Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture Damir Šoštarić. Nisu rekli ništa što već ne znate, a njihove izjave zasigurno ćete čuti u medijima - najavljen je ticketing i njegova implementacija do kraja iduće godine, a naziru se i nove nabavke autobusa, među kojima će neki biti i električni. Gradonačelnik je pohvalio firmu zbog njezine spremnosti u korona krizi, a direktor je ponovno naglasio uspjeh u znatnom smanjenju broj zaposlenika.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Slijedio je krug Crosswayem oko Poljuda. Pazilo se na epidemiološku situaciju pa smo jedno vrijeme pričekali da svi uzvanici pronađu svoje maske. hi Ja sam ostao vani, ipak mi se sad otvorila prilika da malo ljepše fotografiram i neke ostale autobuse.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Nakon Crosswaya krug je napravio i Citaro #039.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Citari, za koje su svi ustvrdili da su ipak malo ljepši. 8) A posljednju fotografiju u ovom postu napravio sam iz...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

... #194. Ne znam je li mu motor stvarno bio u kvaru ili sam krivo čuo, ali nije ni bitno. Doveden je kako bi se pokazala razlika između onoga u čemu smo se mogli voziti donedavno i u čemu ćemo se voziti od sada nadalje. Iako jesam ljubitelj starih autobusa, ovi mi nikad nisu bili pretjerano dragi. Budimo iskreni, bili su zastarjeli još kad su kupljeni i vožnja u njima bila je daleko od najugodnije. Neće mi biti pretjerano tužno otpratiti ih u povijest.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Kako je bilo previše autobusa da bi ih sve odjednom odveli u garažu, vozači su to napravili u dvije ture. Iz garaže i natrag vozio ih je Prometov Opel.
Odlazak Citara. Naravno, fotografirao sam svaki. :) Popis registracija i VIN-ova složit ću kad budem imao malo više vremena.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Sedam Crosswaya i starac ostali su kratko pričekati vozače, a onda su i oni krenuli put garaže.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Možda mi je i najbolje od svih autobusa jutros "ispao" #194. Neka, ipak je ovo njegov zadnji izlazak na splitske ceste, a nove autobuse gledat ćemo još puno, puno godina. pivkan
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

I to je to. Citari će brzo na linije, a za Crosswaye ne znam. I za ovu nabavu vrijedi 1 za 1, ali krajnji rok za rashodovanje starih autobusa tek je listopad. U rashod će vjerojatno #305, #306, #201 i #202.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!