MAN Lion's City 2020

Autor Ivan, Rujan 22, 2020, 08:46:39

Ivan

G.b. 357 viđen upravo na raskrižju Av. Dubrovnik - V. Holjevca, valjda na putu iz AH za APD.

vrba

U 232 unutarnji displej ispisuje "Wagen Halt" kada netko stisne STOP tipku.

jakov5

Evo malo detaljnijih fotki novog MANa iznutra i izvana;

118/1 s prvim polaskom na liniji 132;
- 1) stajalište Desprimska 34
- 2-3) Brezovica - škola
4) putnički prostor
5) novi poništivač karata
6) MANov logo
7-8) putnički prostor
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

jakov5

9) unutarnji displej
10) klimatizacijski uređaj, tahograf, novi atron
11) Feststellbremse und ostale komande s bočne strane vozačkog prostora ;D
12) knjiga vozila
13) instrument tabla
14) cijela vozačka kabina u jednoj slici
15) 6 pomagala za "u slučaju opasnosti"
16) 239 na 132 izvana, s drugog boka
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

jakov5

17-18) naljepnice, sredstvo za dezinfekciju
19) još jedna slika "kokpita"
20) prostor za osobe sa invaliditetom
21) sjedaća mjesta za slijepe osobe
22) naljepnica kapacitetnosti autobusa
23) 239 na 132 sprijeda
24) 239 na 132 na Savskom mostu
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

Skankhunt42

Meni je na ovom autobusu najveca mana njegova tromost. Ne znam kako je kolegama ali taj manjak snage i saltanje na jako niskim okretajima stvarno frustrira. Inace ga volim voziti. Nov je i osim povremenih zutih lampica motora za sto bi reko da je "normalno" na MANu, dajem mu 4/5.

Bolji je dojam na mene ostavio Liburnijin Citaro kojeg smatram najboljim gradskim autobusom trenutno na trzistu.

MAN truck bus

Isti problem kao na zglobnoj verziji, samo za solo verziju imaju više mogućnosti za disponiranje koje Dubrava dobro iskorištava dok je Podsused omašio ceo fudbal.
U Dubravi su većinski disponirani na brdske linije gdje se na brdu uz pomoć senzora osjeti njihova snaga dok ih je Podsused fiksirao na 118 i 123 gdje nema nikakvih uzbrdica i ne može se osjetiti ta snaga.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

dominik,

Samo im treba isključiti Eco mod i mogu voziti po svuda. Krajnje jednostavno i ne iziskuje dodatne komplikacije sa disponiranjem.

MAN truck bus

Svakako, ali dok su na ovim podešavanjima trebalo bi ih disponirati tamo gdje se potencijal može iskoristiti, bar ja tako mislim. :)
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

NP-549

Kupiš solo bus od 360 konja pa ga zatvoriš. Kako regeneraciju uopće napravi ?  Stalno će im se palit greška regulacije motora

dominik,

#10
Citat: MAN truck bus  u Ožujak 13, 2021, 22:25:21
Svakako, ali dok su na ovim podešavanjima trebalo bi ih disponirati tamo gdje se potencijal može iskoristiti, bar ja tako mislim. :)
Naravno, slažem se u potpunosti.

Skankhunt42

I opet, kao i na svim ostalima, izuzev Citara kojem nesmiju zbog kontrole vrata, iskljucena privola. Dok se u europi ciljano narucuju privole za vrata kod nas se naruci, dostavi i onda se iskljuci. Po vama je to dobro ili ne?

MAN truck bus

@NP-549

Regeneracija se odradi tako da autobus mora raditi cca. 300min pod određenim brojem okretaja, a odradi se u radioni.

@Skankhunt42

Nisu na svima dozvole isključene, recimo na 2 Dubravska čak rade. Totalno je besmisleno kad već radi nagazni senzor da nisu uključili i mogućnost dozvole za 3. vrata.
Inače sve češće uočavam da je uključen senzor na 3. vratima u starijim APD Lion's Cityima.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Skankhunt42

U APP svi ugaseni. Ili nisam naletio na toga na kojem su zaboravili.

MAN19464

#14
Citat: MAN truck bus  u Ožujak 14, 2021, 08:53:53
Regeneracija se odradi tako da autobus mora raditi cca. 300min pod određenim brojem okretaja, a odradi se u radioni.

Zašto bi se odradila u radioni, ako može u vožnji?
Kolika je temperatura ispuha prilikom regeneracije?