Groblja autobusa i napušteni autobusi

Autor maky, Siječanj 06, 2008, 21:04:28

maky

Otvaranje ove teme predložio  mi je član ist, pošto je naišao na  2 stara  odbačena Van Hoola u predgrađu Splita. Predložio mi je da odem napraviti koju fotku, pa sam to i učinio. U ovu temu stavljajte sve stare odbačene autobuse na koje naiđete, a čije je vječno počivalište kakva livada ili  neko dvorište, sporedna cesta...

Evo za početak ta 2 Van Hoola koja su nekoć pripadala jednoj prijevozničkoj firmi iz Stobreča, a sada se nalaze u predgrađu Kamen. Za one koji ih žele pronaći,  idu do okretišta linije 6 i nastave dalje cestom, zatim se na drugoj nizbrdici počmu spuštati i naići će na njih. Jedan je više rastavljen od drugog i služi kako kakvo skladište rezervnih dijelova, građevinskog materijala...





























NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Vođen tim ist-ovim otkrićem,  počeo sam tražiti još starih i odbačenih autobusa po sporednim cestama u okolici Splita. Na Karepovcu sam naišao na još jednog  starog Van Hoola. Mislim da su njegovi dani odbrojani...







NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Na Sirobuji sam naišao na ove dvije stare rashodovane Dubrave. Pretpostavljam da su pripadale možda nekoj građ. firmi. Nažalost nemam bolju sliku od ove, poštovao sam oznaku na kapiji "Čuvaj se psa". Nastojat ću napraviti koju bolju sliku...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

man134

grozno za vidjeti,"pustili korjenje"

erobuss

Ima jedan ovakav Van Hool na ulazu u Međugorje, parkiran sa dva stara Neoplana. Već 2-3 mjeseca leži na istom mjestu.

Ovih dana ga 'upucam'  ;)

Tomek

Prije godinu i pol Portos i ja smo kod Velikog Trgovišća u polju ulovili ovog TAM-a 170A11 iz 1977.







Èeka se vozaè...



...a i putnici





Portosu je uspjelo poslikati pločicu da se nešto i vidi što meni nije:








Dino

Strava slike. Ako budem nasao vremena i volje otici cu do parkiralista tu u blizini di stoje parkirani neoplan i jos jedan sanos . Neoplanu fali prednja maska i stoji vec oko pola godine.

gaspa

Odlična tema !!! A tek kad se na proljeće dohvatimo onih pretvorenih u košnice... :D

5AR

Neoplan Transliner ispod Srdoča kod Rijeke.



maky

#9
Dobre slike petre, inače je ovo stari Jetliner, a ne Transliner,  samo mu je ugrađena novija maska...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Dino

Petre bio si brži od mene   ;)

5AR

Citat: Dino  u Siječanj 30, 2008, 15:03:20
Petre bio si brži od mene   ;)
A na toga si ti mislio?
E pa vidim sad datum (13.01.) i napisao si da ako budeš imao vremena i volje, a ostale forumaše ne treba ostavit na isčekivanju pa sam ti uštedio vrijeme. ;D

denis01000

#12
čudno je to kako te firme jednostavno odbace autobuse u livadu ili tako ih puste da stoje :(....dobro ovi što stoje su ok više manje nek stoje zaključani pa netko će doć ali one olupine poput Tama a170 iz 77'... kako se taj  autobus uspio nać tamo?tko ga je tako odbacio...zar nejdu u rezalište? ??? ???

kriticar

u Kninu sam naišao na ostatke ove Dubrave 9016





1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

navi