Kvarovi Prometovih autobusa

Autor maky, Studeni 23, 2007, 00:37:12

maky

Evo, prenijet ću neke slikama zabilježene kvarove Prometovih autobusa sa starog foruma. Bilo ih je još nešto, ali pobrisane  su, nadam se da ćemo ih ipak uskoro ugledati na novom forumu...

30.svibnja 2007:
E kako je maky danas bio leteći reporter, naišao sam i na ovoga... MB O405 g.b. 180:






Išli su na pokusnu vožnju, ali pokazalo se da ga nisu dobro pokrpali. Puklo je jedno crijevo od zraka, zato je ostao u ovakvom položaju...

01.kolovoz 2007:
Ne sjećam se kad sam ovo zadnji puta vidio, što je stvarno pohvalno, zapravo nevjerojatno. SG 220 u kvaru! :o Ali dobro, događa se i novijim autobusima... Vjerojatno nije neki veliki kvar jer ga nakon manje od sata već nije bilo na stanici...






BTW, pogledajte kvalitetu i neuništivost, i nakon gotovo 20 godina službe još radi ona hidraulika što drži poklopac, vjerojatno se nije mnogo ni otvarao jer zaista nije bilo potrebno ;D

10.studenog 2007:
Evo upravo je na uzbrdici Matice Hrvatske prije kojih 10-tak minuta izdahnuo g.b. 117. Vozac moze davati gas, motor radi, ali nece da krene uzbrdo, nece da potegne. Nista, sada ceka servis pa idem napravit koju sliku, ovo je trenutno stanje:




Nakon sat vremena došao je servisni kombi. Popravak je trajao ukupno 5 minuta.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Danas osta u kvaru na stanici ispod Kmana MAN SG220 g.b.688.

man134

bice kakav mali kvar mozda smo neka sitnica,dogadja se to i kod nas

ist

gb 187. na liniji broj 4 danas osta u kvaru kod Brodarice

maky

#4
Javio mi je prijatelj da je jučer Graf&Stift g.b. 105 ostao u kvaru nasred uzbrdice na vrhu Matice Hrvatske. Kad je došao servisni kombi popravljali su ga  30 minuta...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Danas u Solinu u kvaru osta DAF mislim g.b. 39.

markost


maky

Citat: markost  u Veljača 26, 2008, 21:25:52
A danas već vozi na 16-ski.  ;)
Neka, neka, to je neuništivo, još će oni živit na splitskim ulicama  :D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#8
Jučer je g.b. 170 - Mercedes Benz O345 G (prethodnik Conecta) ostao u kvaru po tko zna koji put na Sukoišanskoj na liniji 37. Nije mi jasno kako im se više da krpati tu rupu bez dna...  :-X
I naravno, onda ga  je zamijenio g.b. 119 koji je regularan na toj liniji.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Mislio sam se hoću li ovo staviti pod temu "Vozni park - komentari" ali je toliko ozbiljno da sam morao pod kvarove...

Dakle, danas na liniji 8 vozio g.b. 89 "Pašteta". Počela je kiša i onda je na vidjelo izašla bolna istina. Balans kočnica mu je katastrofalan! Pri kočenju mu blokiraju desni kotači na srednjoj osovini.  Pritom dolazi do prekomjernog trošenja gume i širenja smrada  u unutrašnjosti autobusa.
To je apsolutno nedopustivo. Ne želim ni pomisliti šta bi se dogodilo da autobus treba naglo zakočiti, jer znam da se nebi zaustavio. To pod hitno treba biti sređeno da ne dođe do većeg zla.

Žalim jadnog vozača koji je cijelo vrijeme morao voziti to čudo maksimalno usredotočen i kad je god moguće bez gasa. Kočnicu je stiskao lagano lagano da mu ne blokiraju kotači. Svaka čast na vožnji, ali tu netko drugi nije obavio svoj posao kako treba...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Danas g.b. 194, MAN SG 313, na liniji 1 iz smjera Solina prema Splitu ostao u kvaru na stanici prije Jugoplastike (onde blizu Mercedesovog salona).

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 92 je jutros izdahnuo kraj Uzora na liniji 3. Izbacio je vodu i to je bio kraj. Zamijenio ga je g.b. 120, a shole  sa zamjene je lagano sa 92 krenuo put garaže...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

G.b 140 MB 305 G Vetter osta danas u kvaru u Domovinskog rata kraj Tommya.

markost

Idem ja danas uz Vukovarsku kad se isprid mene pojavi MB 0305G g.b. 113 na liniji broj 6 makar je iza bija broj 18.On je jedva iša uzbrdo,ne znam jel uvatija 10 km/h.I tako on vozi redovnu liniju  ??? Mislim da nije posli još dugo izdrža.

maky

Ovo bi trebao biti kvar. g.b. 232 na liniji 9, stoji prazan kraj bivše Jugoplastike, shole unutra sjedi...
Slika je lošija jer je slikana kroz zadnje staklo autobusa koje je šporko zbog kiše ovih dana.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!