AP Varaždin - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 13:59:47

Tomek

Pišite sve što znate o AP-u ovdje

manoplan

Prema mojim saznanjima većinski vlasnik AP Grupe postao je odvjetnik Ivan Tilošanec (vlasnk tvrtke Zovko-Zagreb).Kakve planove sa AP-om ima taj gospodin,možemo samo nagađati... ???
Tvrtka Zovko-Zagreb posjeduje lanac benzinskih crpki diljem Hrvatske.

erobuss

Citat: manoplan  u Prosinac 12, 2007, 19:42:37
Prema mojim saznanjima većinski vlasnik AP Grupe postao je odvjetnik Ivan Tilošanec (vlasnk tvrtke Zovko-Zagreb).Kakve planove sa AP-om ima taj gospodin,možemo samo nagađati... ???
Tvrtka Zovko-Zagreb posjeduje lanac benzinskih crpki diljem Hrvatske.

Vlasnik Zovko Grupe je Ivica Zovko iz Žepča (www.zovko.com), a ovaj odvjetnik mu vodi poslove.  ;)

Servis

Zovko ciji sin se folirao i snimao kako vozi brabusa laznog i kako ide 320(naravno, krivo graviranih)? Blago onda AP-u.
http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak/art-2006,7,5,brzina_Zovko,34107.jl

erobuss

#4
ZAGREB - Tvrtka Zovko-Zagreb postala je prekjučer većinski vlasnik javnog dioničkog društva Autobusni promet Varaždin, obavijestio je jučer Zagrebačku burzu odvjetnik Ivan Tilošinec uime tvrtke Zovko-Zagreb. Ta je tvrtka stekla 69.630 dionica što čini 56,6 posto u temeljnom kapitalu dioničkog društva. Stjecatelj Zovko-Zagreb je u obvezi objavljivanja ponude za preuzimanje i izjavljuje da će u propisanom zakonskom roku objaviti ponudu za preuzimanje u skladu sa Zakonom o preuzimanju dioničkih društava. Zovko Zagreb bavi se poslovima veleprodaje i maloprodaje nafte i naftnih derivata, transportom čvrstih i tekućih tereta, trgovinom i ugostiteljstvom, a vozni park ima 30-ak tegljača.

Poslovni.hr


Tko je Ivica Zovko?


Ivica Zovko svoj je poslovni uspon počeo 1978. autoprijevozničkom djelatnošću. Uključio se 1982. u međunarodni promet kao davalac usluga prijevoza a 8. siječnja 1990. registrirao je svoje prvo poduzeće PP Stella i iste godine kupio pet autocisterni te se počeo baviti prijevozom nafte i naftnih derivata. Godinu dana poslije registrirao je poduzeće TTP Zovko i gradi prvu svoju benzinsku crpku u Brankovićima kod Žepča. Danas Zovko ima 13 benzinskih crpki u BiH. Ondje zapošljava 400, a u Hrvatskoj, gdje posluje od 1992., 120 ljudi.

Osim maloprodajom naftnih derivata, Zovko se bavi i prodajom ostalih vrsta robe, ulja i maziva, te veleprodajom robe široke potrošnje i autodijelova. Njegova tvrtka proizvodi antifriz, sredstvo za pranje vjetrobranskog stakla, destiliranu vodu. U sklopu tvrtke su i Sektor građevinske operative i Sektor tehničkog pregleda motornih vozila te Zovko osiguranje. U Hrvatskoj ima pet benzinskih crpki, u Splitu, Mariji Bistrici, Zagrebu, Čakovcu i Đakovu.

manoplan

Malo sam skeptičan prema novoj Zovkinoj akviziciji.Prijevoz putnika nije baš visokoprofitna djelatnost na koje je on navikao.Najbitnije pitanje je da li je dionice dobio na osnovu nekakvog zaloga (duga) ili ih je kupio?

erobuss

Citat: manoplan  u Prosinac 13, 2007, 08:58:53
Malo sam skeptičan prema novoj Zovkinoj akviziciji.Prijevoz putnika nije baš visokoprofitna djelatnost na koje je on navikao.Najbitnije pitanje je da li je dionice dobio na osnovu nekakvog zaloga (duga) ili ih je kupio?

Do sada mu ni jedan posao nije propao, tako da nisam skeptičan nakon ovog preuzimanja.
Kao distributer naftnih derivata, svojoj novoj tvrtki može po nižoj cijeni nabavljati naftu, a danas je to biti ili ne biti.  ;)

manoplan

Citat: erobuss  u Prosinac 13, 2007, 09:04:46
Citat: manoplan  u Prosinac 13, 2007, 08:58:53
Malo sam skeptičan prema novoj Zovkinoj akviziciji.Prijevoz putnika nije baš visokoprofitna djelatnost na koje je on navikao.Najbitnije pitanje je da li je dionice dobio na osnovu nekakvog zaloga (duga) ili ih je kupio?

Do sada mu ni jedan posao nije propao, tako da nisam skeptičan nakon ovog preuzimanja.
Kao distributer naftnih derivata, svojoj novoj tvrtki može po nižoj cijeni nabavljati naftu, a danas je to biti ili ne biti.  ;)

Sve to možda stoji,ali,kažem,bitno je da li je dionice dobio zbog nekog zaloga (duga) ili ih je otkupio.(termin 'stekao' je prilično neodređen).
Ako ih je dobio zbog nekog zaloga (Biškupovi dugovi !) ,vjerujem da će ih se brzo riješiti,a ako ih je kupio radi širenja poslova,onda svakako slijedi nekakva perspektiva za AP.

tamlover

Citat: erobuss  u Prosinac 13, 2007, 07:07:158. siječnja 1990. registrirao je svoje prvo poduzeće PP Stella i iste godine kupio pet autocisterni te se počeo baviti prijevozom nafte i naftnih derivata

Jako dobro se zna što ovo znači i nije problem zaključiti zašto je danas Zovko bio u mogućnosti kupiti AP Varaždin!
Mislim da je prijevoznički div (posrnuli, al svejedno) došao u ruke hoštaplera željnog brze zarade. Nikakve tu budućnosti nema za tvrtku kao cjelinu. Iz nje će izvuć ono što mu je zanimljivo za dodatni profit, a ostalo će na bubanj. Bože me sačuvaj njega i njegovog vođenja AP Varaždina!

S obzirom na dužničko ropstvo samoubojice (zna se o kome pričam jelda?) ne bih se čudio da su dionice čista naplata duga. Uz tko zna kakvu kamatu!? Nažalost to bi mogao biti samo jedan d razloga više zbog čega g. Zovko posrnulog diva neće pokušati vratiti na zdrave noge nego rastrančirati i pozvati "prijatelje" (ili rodijake) na kolinje.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

erobuss

Zaposlenici iznenađeni jer je AP Varaždin umjesto rekonstrukcije prodan

Zovko-Zagreb d. o. o. iz Sesveta postao je ovog utorka većinski dioničar javnog dioničarskog društva Autobusni promet Varaždin sa 56,6618 posto dionica temeljnoga kapitala. Temeljni kapital AP Varaždin je 36,866.100 kuna, a novi vlasnik stekao je 69.630 dionica, čija je nominalna vrijednost 20,888.995,84 kune.

Pošteno kupili dionice
Svaka dionica vrijedi 300 kuna i nosi jedan glas, a novi je predsjednik uprave društva gospodin Ivica Zovko. Neslužbeno doznajemo da su zaposlenici vodećeg autobusnog prijevozničkog poduzeća u Hrvatskoj ostali zatečeni takvim iznenadnim promjenama vlasništva za koje su doznali preko noći.

Zatečeni su i mnogi građani, tim više što je prije nešto više od mjesec dana uprava AP-a Varaždin na konferenciji za novinare, uz podršku varaždinskoga gradonačelnika dr. Ivana Čehoka i župana Radimira Čačića, iznijela plan rekonstruiranja tvrtke i najavila do kraja iduće godine pozitivne rezultate.

U AP-u Varaždin kažu da više nisu ovlašteni za davanje bilo kakvih informacija pa su nas uputili izvršnom direktoru novog vlasnika Ivici Bodrušiću, koji je potvrdio kako su oni postali većinski vlasnici AP-a te da su dionice kupili pošteno s časnim namjerama.

Skupština u siječnju
Do skupštine društva, koja bi se trebala održati u siječnju iduće godine, ne mogu davati nikakve informacije u javnost. Neslužbeno doznajemo da je AP Varaždin imalo velik dug za gorivo tvrtki Zovko-Zagreb jer im je ta tvrtka isporučivala gorivo kada nitko drugi, zbog neplaćanja, to nije htio.

Nagađa se i da će novi vlasnik uložiti u modernizaciju autobusa, a neki su doista prestari, pogotovo za duge relacije za kakve se sada koriste. Novi vlasnik zainteresiran je za kupnju preostalih dionica AP-a, za koje će se, neki možda, odlučiti na skupštini idućeg mjeseca.

www.vecernji.hr

Servis


Krpan

Što je s onim TAM-om 331A119 gbr.382, ako se ne varam, što stoji bez registracija na zagrebačkom autobusnom kolodvoru?

kriticar

Citat: Krpan  u Ožujak 05, 2008, 15:38:48
Što je s onim TAM-om 331A119 gbr.382, ako se ne varam, što stoji bez registracija na zagrebačkom autobusnom kolodvoru?
Ne znam što je s njim ,ali danas ima zagrebačku registraciju
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

Krpan

Hvala na fotki! Ma cini mi se da on i ono Globturovo čudo iza stoje na istom mjestu bar mjesec dana ako ne i više. Pobojao sam se da je otpisan, ali valjda ako je dobio reg. nije.

vozač