AP Varaždin - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 13:59:47

maky

Danas jedan njihov AV 120, zaboravio sam g.b., mislim 393, ostao u kvaru na autobusnoj stanici u Splitu...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

brzi

Citat: maky  u Srpanj 05, 2008, 21:01:41
Danas jedan njihov AV 120, zaboravio sam g.b., mislim 393, ostao u kvaru na autobusnoj stanici u Splitu...

... i po putnike  došao drugi, također Eurobus AV 120  :)

Eurobus av120

Citat: Tomek  u Srpanj 05, 2008, 18:57:03
Najčešće za Vir AP VŽ šalje provjerene Eurobuse AV120 što će se tebi vjerojatno svidjeti..
Inače jučer vidio i njihovog AV120 na sezonskoj liniji za otok Ugljan iz Zagreba..

o pa naravno da će mi se svidjeti ;) hvala puno na odgovoru  :)


maky

Da, upravo smo o tome govorili ja i vedro jer smo se  baš tada našli na tom mjestu u jednom od ona 3 autobusa "Prometa".

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Inače, žao mi je jer sam zaboravio o kojem se g.b.-u radi, ali jedan od srebrnih AV 120, registracije KC ima malih problema. Autobus je u globalu dobar, ide on lijepo i udoban i sve. Međutim, usred vožnje ja čujem kako vozač psuje. Pogledam malo u čemu je problem, kad ono on cijeli mokar (a vozio sam se u vrijeme velikog nevremena, ono kad je tuča i kiša napravila štetu u cijelom Zagorju). Podignem pogled gore, a ono na njega lijepo teče voda svaki puta kada počme kočiti  ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

tomekk

Danas, nema ni 15 minuta idem doma i kraj tvornice Levi's naletim na malog šarnog Isuzua od Ap-a koji ide po radnike u spomenutu tvornicu, no nista mi nebi bilo cudno da bus nije vozila žena. Iako su prije nekoliko godina žene vozile u Ap-u( žena i kćer od Vinceka) već dugo nisam vidio da bi žena vozila u Ap Varaždin autobus. Sad ne znam dal je ona vozila za Varaždin bus il je nova.Ima li možda tko kakva saznanja pošto se ne može tako često vidjet neku ženu za upravljačem autobusa?
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

vozac

Vjerojatno Vincekova žena, jer još uvijek radi u AP-u

erobuss

Umalo zaboravih prenijeti info.  ;D
Jučer viđen još jedan sređen bijeli AV120 VŽ tablica. Možete li saznati o kojem se točno radi? AP radi odličnu stvar što uređuje ove autobuse!!!

Eurobus av120

ja se još nisam imao priliku voziti u nekom sređenom av120, pa me zanima uređuju li samo limariju i motor, ili se i unutrašnjost uređuje novim sjedalima i zavjesama ... ?

erobuss

Trebali bi ih tapecirati iznutra i eventualno zamjeniti sjedala, jer su ona Eurobusova avionska i poprilično neudoba.
Dobro bi im stajala ona od posljednje serije Setre 300. Isto tako, kad sve urade nek im stave i nove retrovizore. Jadno izgledaju sa originalnim. Super bi im došli sa MB Tourisma predzadnje generacije.  :)

Nakon tog sređivanja imaju bus za još 5-7 godina, a budući da se radi o Volvu i za još koju godinu preko.

Jedna zamjerka ovima u Mostaru je što prilikom farbanja busa ne skidaju one plastične dijelove VOLVO, B12 i sl, nego farbaju preko njih, ili ako poneki skinu nakon farbanja ga vrate pa to tako ružno izgleda jer su 'isprani'. Mislim da onaj natpis VOLVO od kroma dođe 20 €, ne znam što se s tim provaljuju.

tomekk

Danas sam se vozio u sređenom av 120, gb 405, vž-685 bp.  To je osim vž-613 ge drugi  sređeni bus. Inače, izvana je pofarban u bijelo + ap logo dok je iznutra dobio tapeciranje sjedala, tapecirung po sredini i oko lampica za čitanje u ljubičastoj boji, a mislim da su i bočne strane nanovo pretapecirane te nove rolete il bar izgledaju ko nove. Na žalost sjedala su ona starija, plastična sa zadnje strane pa su dosta izgrebana. Sve u svemu ima još manjih nedostataka, al je u redu.
Ako se ne varam bus bi sad trebao voziti svaki drugi dan na liniji čk-vž-zg s dolascima u vž u 12:40 i 18:55. Ako možda ima netko slike nek stavi jer nisam zadovoljan kvalitetom slika na mobu pa nisam ni slikao.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

manoplan

#42
Prije svega zahvaljujem kompi iz Varaždina na ovim slikama.
Dva Eurobusa 120 u potpunosti su dovršena i dobili su garažne brojeve 619 i (vjerojatno 620).
Radi se o nedovršenim Volvo-ima iz Eurobusa koji su ovih dana dovršeni u Varaždinu i čekaju registraciju..Dakle imaju 0 kilometara. 8)
Tu je i slika kostura AV 120D koji je odšlepan i Croatie busa i na žalost neće biti dovršen


Ivan1983

E ovo je za svaku pohvalu ;)

erobuss

Dva AV120L??? Ovo će registrirati kao nov bus ili? Joj skočio sam do plafona od radosti :D

Šteta za katnicu  :'(