Dizajn autobusa

Autor LukaS, Ožujak 11, 2016, 22:00:30

LukaS

Pozdrav svima, zovem se Luka, 18g. iz Osijeka, i bavim se inače 3D modeliranjem.
Zanimam se u autobuse od malih nogu i spojio sam dvije stvari koje najviše volim i došao sam do ovoga.
Ovo je, ako dobro pamtim, negdje 4 ili 5 autobus koji sam pokušao dizajnirati i konačno počinjem biti zadovoljan rezultatima pa sam ih odlučio podijeliti s vama, kako bih dobio povratne informacije i konstruktivne kritike koje će mi pomoći da ga usavršim.

Ako imate bilo kakvih pitanja vezana uz moj rad, rado ću ih odgovoriti


Teutonic

Ovo sjajno izgleda,možda bi se mogao i okušati u kreaciji autobusa za OMSI 2  8)

Što se tiće samog dizajna mislim da bi se bus mogao mrvicu povisiti,a sad ako je do mog osobnog ukusa ja bi uklonio ove pokrivače ili kako se već zovu iznad kotača.ali što se tiće samog modela sjajno je napravljen  ;)

LukaS

 Evo još jedne slike, ovaj put s prednje strane

XboX

Ti si ovdje napravio kineskog starlinera tj. Zondu

prometnik

odlično, i meni bi bolje izgledalo da je bus malo viši
kupi kartu spasi Promet

NP-549

Ratkape od Neoplana,  gornji dio prednje stjene također od Neoplana (Starliner) ili pak od njegove kineske kopije. 

Poklopac preko druge osovine je od MAN Lion's Stara,

Premala zadnja hauba.  Ovo nije niskopodni bus pa je motor postavljen skroz dole lijevo.

Prednji prevjes definitivno prevelik.  Gledajuć ovako u kompletu,  ovakve prevjese može imat samo 15 metarski autobus, a njih je jako malo.


Nego, da ne ispadne da samo pljujem,   svaka čast na trudu i smislu za dizajn,  al ako smijemo ovdje komentirati,  s obzirom da voliš autobuse i da imaš mota i znanja za dizajnirat ovako nešto onda biš si trebao dat puno više slobode.  Upravo iz tog razloga sam naveo ove gore stvari.  Previše tog "kopiranog".  Mislim da ti možeš i puno bolje i originalnije


sniff

#6
Vidim da si tražio inspiraciju na Starlineru II.
Taj Neoplan se proizvodi već 11 godina (ispravite me ako griješim),a izgleda kao da su ga jučer počeli proizvoditi.

Trebaš dobro promotriti svaki dio i modernizirati ga,što nije baš lako.

Svjetla sa bočne strane su ok,maglenke na prednjem djelu busa također.

big_boss
Stražnja svjetla napravi kao jednu cjelinu i produlji.
Prednja svjetla doradi,i retrovizore.
Dio između stakla i vrha bunkera smanji,jer putnici neće moći vidjeti van. ;D

Sve u svemu - dosta dobro thumbs

gospardbk

Svaka čast ... samo naprijed  thumbs
"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

LukaS

Hvala vam svima na komentarima i kritikama, puno mi pomažu jer kritike vezane uz autobuse gledano sa tehničke i dizajnerske strane ne mogu dobiti na nekim drugim mjestima :)

Citat: Teutonic  u Ožujak 11, 2016, 22:14:08
Ovo sjajno izgleda,možda bi se mogao i okušati u kreaciji autobusa za OMSI 2  8)

Ja sam se počeo baviti ovim bas zbog OMSI-ja... htio sam voziti Skylinera a pošto nije bilo odlučio sam ga napraviti(i failao sam žestoko, ali nešto sam barem naučio)


Citat: NP-549  u Ožujak 11, 2016, 22:59:44
Ratkape od Neoplana,  gornji dio prednje stjene također od Neoplana (Starliner) ili pak od njegove kineske kopije. 

Poklopac preko druge osovine je od MAN Lion's Stara,

Premala zadnja hauba.  Ovo nije niskopodni bus pa je motor postavljen skroz dole lijevo.

Prednji prevjes definitivno prevelik.  Gledajuć ovako u kompletu,  ovakve prevjese može imat samo 15 metarski autobus, a njih je jako malo.

Dap, sve je na mjestu, i nemas potrebu osjecati se da pljujes. Ovaj bus sam i u pocetku zamislio kao neki redizajn starlinera, pa sam i vukao neke stvari koje nisam imao ideju kako sam napraviti.