Samoborček - novosti i rasprava

Autor Tomek, Studeni 21, 2007, 01:09:41

415 ul

Dal su mozda Setre 121-126 na prodaju posto je 122 viden u Rijeci bez ikakvih natpisa

sniff

Jedna nelogičnost: bus koji kreće iz Zagreba za Split u 16:30, kreće nazad iz Splita za ZG idući dan u 13:15, a bus za Split u 20:00, kreće idući dan u 8:00 prema Zagrebu. Razlika u pauzi između linija 5:30 naspram preko 14 sati. Al i to je bolje od sat i pol pauze kod polaska iz ZG u 8:30, s povratkom u 16:15  ;D

tramvajac 92

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ekoloski-incident-u-samoboru-lokve-motornog-ulja-na-svim-peronima-autobusnog-kolodvora-godisnje-se-ovdje-izlije-i-do-400-litara-tog-zagadivaca/9453470/
Najbitnije iz članka:

Citat:O ekološkom akcidentu obaviješten je u četvrtak poslijepodne i Županijski centar 112, a u petak je na teren izašla i Inspekcija cestovnog prometa. Također, doznajemo kako je komunalno redarstvo izdalo nalog tvrtki Komunalac, koja upravlja kolodvorom, da saniraju stanje, što je i učinjeno, no to je samo privremena mjera jer iz autobusa je već za nekoliko sati ulje ponovno iscurjelo na perone, javili su nam čitatelji.
I još:
Citat:Odgovornost odbacuju i u Samoborčeku, jednom od koncesionara samoborskog kolodvora.

- Svi naši autobusi tehnički su ispravni, a najstariji ima tek nešto više od deset godina. Sigurni smo da ulje ne curi iz naših vozila, jer da je tako bilo bi riječ o vrlo ozbiljnom kvaru i takve autobuse ne bismo stavljali u promet - decidirano nam je rekao direktor te kompanije Božo Grgurić. U poduzeću Autoturist, koje je također koncesionar, u petak nitko nije odgovarao na naše opetovane pozive.

Direktor laže. Najmlađi prigradski autobusi su Setre S 419 UL, pazi sad, iz 2007. godine. Kod Autoturist je nešto bolje stanje po godištu, Crosswayi su stari nekoliko godina, ali one olupine od MANova SL sve kvare.

415 ul

Haha,najstariji ima nesto vise od 23 godine,al ga laze

415 ul

Kaze jedan kolega sa foruma da su neke Setre NF rashodovane,dal je kupljeno nesto drugo ili su samo tako rashodovane

C2

Netko od vas je izjavio da je par komada kupljeno samo za dijelove. Da nisu to onda ti primjerci koji stoje poluraskopani na dvorištu?

415 ul

Jedino ako nisu te nf izrezane,poskidano sa njih sta valja i ostatak u otpad

Majstor

Poskidali kako se kvarili sklopovi i izrezani
Uglavnom bez klime pa se iskorišteni neki dijelovi ostalo smeće
Samo mi sudite pošteno !

415 ul

Aha,bilo je govora o dolasku nekih 415 nf no jos nista od toga

sniff

Pitanje je i što se događa s #188, da li je uopće vozila (bila na tehničkom) ove godine ?

415 ul

Mislim da sam ju nedavno vidio kod Inine zgrade u N.Zagrebu

FitzTN

#1106
Jasno je meni i da nema baš para i da su gužve i da su vozači nervozni i sve skupa, ali da ne možete srediti buseve barem toliko da kiša ne para po ljudima unutra? :D

U vrijeme kad sam se ja redovito vozio u pogonu su bili stari G&S i zglobni MAN-ovi pa se takve stvari nisu događale.

sniff

417ice 4590DO i 9320DE, zajedno sa 415icama 7181DN i 1036BM postavljene na stranicu Autoline Hrvatska, neke pojeftinjene i preko 20 000€...

415 ul


bonaparte12

Danas sam vidio katnu bijelu 4-ku i na njoj ski-kofer Samoborcek, na relaciji Gyor-Bratislava. Nesto novo ili...?
POLAKO I SIGURNO