Punjenje linija (3)

Autor shef, Svibanj 19, 2013, 16:51:49

kico101

Ako ne bude totalnog logora( citaj lockdowna ), mogla bi se pojavit vecina ovih od danas, osim 113,589,599 i 601 ( iako ni za to nisam 100 posto siguran ). Jedino ce, vjerojatno bit poneki Tokar vise tamo gdje su sada solo.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Zmajhir


kico101

Danas je pojavio 122 na 36. Osim 119 na 15, nista vise malih turcina ne vidim.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

118 je u garaži, 204 je na 5A,  120 odmara u Permanima,  121 normalno za Brseč

Zmajhir

Cicimici se povlače iz prometa ili ostaju?

NP-549

114 je već odjavljen, a i ostali će ubrzo za njim

kico101

#351
Moram priznati da ne razumijem jednu stvar. Danas je nedjelja, kisa pada, nema pasa u busevima, a 16 minibusa stoji u garazi ( ajde dopustit cu da su 113 i 201 negdje vani, jer se ne vide na karti, pa ih je onda 14 na cekanju ). Karampana 111 na 1a, 205 i 206 na 3 i 3a, 118 na 5a, 119 na 15, 120 na Permanima i 122 na 36. Moguce je da je i 121 na 32a, ali ga ne vidim. Svejedno mislim da je danas velika vecina minibusa trebala bit vani.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Ako voze minibusi na 1A,  3, 3A i 8,  ne vidim gdje bi se još mogli stavit ?   

kico101

#353
Zašto ne u prigrad-komplet opatijske, a s obzirom da je kišna nedjelja u travnju i na većinu ostalih riječkih prigradskih osim možda 11,12,18,20,21,26 i 29. Zaista, čemu 20 minibusa uopće za ovaj broj linija i polazaka ( prekrižimo sve minibuse do gbr 118 ). Radnim danom po 1 na KBC, 1B, 4A,5A, školska 11, 12A/16A,15/15A, 17, Permani, 32A/36-to je 10. Neka je još po 1 na 5A, Permani i opatijska, to je 13. Još ostaje 7. Neka su 2 u kvaru, to je još 5. Za razvoz vozača ostaje još 5 + 116 ( zar nije razvoz vozača rano ujutro i kasno navečer , pa se mogu koristiti i vozila koja preko dana voze gradske minibus linije koje većinom završavaju do 17? ).
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Zar nakon 15 godina foruma i 40+ praćenja autobusnih linija ne znas kako funkcionira prigrad i kombinirane linije u smjeni radi optimizacije  broja autobusa. I šta bi trebala Kapena vozit pa da ju svaki drugi krug idu punit ?

Opatijski prigrad ?   Znači napravit 50+ praznih kilometara za zamijenit solo bus minibusom,  i šta si uštedio ?

kico101

Molim bez ljutnje, ali ako je po tebi normalno da cijelu nedjelju solo vozila voze po 2 do 5 putnika ( danas sam malo više bio vani pa promatram ), a minibusi stoje u garaži, onda ok. Valjda se raspored smjena ponekad može i mijenjati ili je to strogo zabranjeno. Ovo sto sam primijetio, to je i napisano.

No, možda je bolje da više ništa ne pišem kada je sve savršeno, a u krajnjoj liniji i čemu kad sam ionako tukac koji ništa ne kuži.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Obzirom da sam to radio, ja stvarno ne vidim kako i šta bi se nedjeljom složilo da možeš uključit još par minibusa umjesto solo

Korisnik linije 34

Citat: kico101  u Travanj 11, 2021, 14:00:00
Molim bez ljutnje, ali ako je po tebi normalno da cijelu nedjelju solo vozila voze po 2 do 5 putnika ( danas sam malo više bio vani pa promatram ), a minibusi stoje u garaži, onda ok. Valjda se raspored smjena ponekad može i mijenjati ili je to strogo zabranjeno. Ovo sto sam primijetio, to je i napisano.

Da se malo uključim u raspravu s konkretnim današnjim brojkama na smjeni 321 (Zvoneća/Permani), gbr 750:
5:30 Mune-Brgud-Matulji-Delta - 9 putnika
6:55 Delta-Saršoni - 1 putnica
7:30 Saršoni-Delta - 7 putnika
11:10 Delta-Rešetari-Brnčići - 4 putnika
11:52 Brnčići-Rešetari-Delta - 4 putnika
13:00 Delta-Grohovo - 5 putnika
13:15 Grohovo-Delta - 0 putnika
14:00 Delta-Matulji-Permani (smjena vozača) - 21 putnik, do Permana ih ostalo desetak, 2 presjelo na 30-ku za Pasjak

S obzirom na ove brojke i raspoložive minibuseve u garaži, moglo se recimo ostaviti 750 da počine na Delti, pa da se ove vožnje za Saršone, Brnčiće i Grohovo odrade s Otokarom, ne bih imao ništa protiv :) Iako generalno ne volim mijenjati buseve tijekom smjene (ne znam tko voli  ;D ) u ovakvoj situaciji bih rado napravio koji kilometar s minibusom... Nešto nafte bi se uštedjelo u svakom slučaju.

shef

Da imamo pristojne minibuse a ne one užasne kočije...možda se u idućoj nabavci zvijezde slože kako treba...
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic