Libertas - rashod

Autor dulib, Studeni 24, 2007, 14:16:45

Paško

#30
Znači, rashodovat će SL 222, a ostaviti 8 Avtomontaža (+ 2 kabrija)? U kakvom su oni stanju? Izvana definitivno izgledaju jako dobro
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

MAN SU220

meni se čini da su u dobrom stanju vidim ih svaki dan i na gradskim i na prigradskim linijama, a i uredeni su gb. 19 i 25.

automatic

Ma lijepo je imat ih kao oldtajmere za atrakciju i za kabria, ali ti slovenci (man 220 avtomontaže) nisu više za vozit redovne linije. Buka u njima ubija, nemaju klimu, nemogu se oni kao takvi koristit u jednom turističkom gradu osim kao atrakcija. Da ne kažem kako je vozaču u takvom autobusu provest 7 sati smjene. Užas i ludilo je za vozit u ljetnim mjesecima taj bus. Meni je krivo za ove 222 SL, oni su puno bolji i udobniji, samo ih treba uredit . Nama vozačima će biti spas ulazak u EU iz jednog jedinog razloga. A to je da će mnoge stare kante poć u povijest i da će dobit zabranu. Koliko god bilo nama drago vidjet "uređene" starudije na cesti toliko bi plakali kad ih trba odvozit cijelu smjenu. Govorim da oni izvana izgledaju dobro, ali su jako neugodni i za putnika i za vozača. Lijepo ga je vidit kao atrakciju, ali daleko mu kuća 100 kilometara. Treba kupit nove autobuse i treba ustrojit suvremenu radionu koja ima ovlašteni servis i koja će uredno i efikasno održavat taj novi vozni park.

staypp83

#33
Trebalo bi nove cabrio, a ne od autobusa koji su stari skoro 20god. radit bus u kojem bi se samo stranac vozio. Da sam ja stranac i da se vozim u cabriju, imo bi osjecaj ko da sam doso u africku selendru, a ne buduci europski grad..
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

staypp83

"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

Majstor

Hoce li mozda na prodaju izgledaju solidno ?
Samo mi sudite pošteno !

MAN SL222

Majstore,ajde me ti lijepo reci tko će kupiti autobuse stare 16 godina?  buljimir

Majstor

AP Sibenik kupio od Zeta NL manove koji su isto stari a vise vozili
AP Imotski kupili Certusove kante a voze
Pa zašto ne bi Libertas prodao svoje da zaradi malo ne treba puno bolje nego
da ih izrezu ili ?
Samo mi sudite pošteno !

tramvajac 92

Možda i kupi neko.. Al ako ga izrežu neće niko, to je sigurno..

staypp83

#39
Zato ne? Dali bi se oni vozit jos sigurno 5-6 god.  thumbs
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

MAN SL222

u,a ja mislio da ih nitko neće kupit!i ja mislim da je libertasu bolje prodati ih nego pretvorit u staro željezo!usput zaradili bi!bolje prodat nego isjeć 8-8 8-8

221

Nekako i ja sumnjam u prodaju. Gledam danas MAN-ove iza ograde u ZG Dubravi kako trunu, a mogli su još voziti. Ali ih nitko neće!

staypp83

Ah to su zagrebacki nasi su bolji :P Zezam se, vrijeme ce pokazat, ali sto jest jest, mogu se vozit jos jedno 3-4 god.
sigurno ;)
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

MAN SL222

staypp u pravu si,mogu oni vozit najmanje 3-4,možda 5 godina. good_boy


Bocko

Autotrolej bi ih mogao kupiti, čak se ni bojati ne mora.
Makar bi se zamijenili oni iz 70-ih a uvijek fali solo.