VBZ Zürich

Autor tomobrad, Prosinac 01, 2007, 13:06:11

citaro

Okretiste Heizenholz


citaro


citaro

#62
Grad Zürich i VBZ u sklopu projekta elektrifikacije ''eBus VBZ'' testiraju od listopada elektricni minibus proizvodjaca SOR. Osim toga ici se se i u elektrifikaciju linija 69 i 80 izmedju 2019 i 2022 godine (odnosno prelazak na trolejbuse na tim linijama),a buduci da se zglobni Volvo hibrid, koji je na testiranju vec godinu i pol, pokazao uspjesnim, odnosno donosi ustede od oko 25% u usporedbi s najnovijim dizelasima, nabavit ce se i hibridi, cije se pustanje u promet ocekuje sredinom 2017 godine.

citaro

Kupljeno je 11 Volvo-Hibrida.

citaro

Malo detalja... Dakle cijena je prilicno paprena, 14,6 milijuna SFr. za tih 11 buseva, ukljuceno u cijenu je priprema za ugradnju sustava za prodaju karata u 5 komada, zamjenski dijelovi, servisna oprema i troskovi obuke vozaca.

citaro


citaro

Citaro #418, Meierhofplatz



citaro


citaro

Od proslog petka u prometu ce jedno vrijeme biti novi probni bus - elektro midi bus SOR EBN 8. Danas sam ga uspio uhvatiti na liniji 35 i snimiti voznju u njemu. Ako proba bude uspjesna, ubuduce ce se kupovati iskljucivo elektricni midibusevi.

Inace, meni osobno je bus jako dobar, izvana je jako tih, iznutra neznatno manje od midi dizelasa. Jako je udoban i zavrsna obrada je izvrsna. Jedina mana koju sam primijetio, a na sto se zalio i vozac, je da treba dulje da se mogu otvoriti vrata od trenutka kad vozilo stane. Ali sve u svemu cini mi se kao jako dobar bus.



citaro

VBZ je dobio jednog zglobnog citara 1. generacije od firme VZO (Verkehrsbetriebe Zürichsee und Oberland) i navodno 2 VBG-busa (pretpostavljam da se isto radi o zglobnim citarima 1. generacije, jer je VBG kupio nove zglobne citare). Cini se da je usfalilo buseva... VZO-Citaro je danas bio na liniji 61/62, fotka je nikakva, ali stavljam je cisto jer je neobicna situacija. Bus je dobio i VBZ-ov logo, tako da pretpostavljam da se ne radi o posudbi, vec da bus(evi) ostaju.


citaro

Ulovio sam i jednog od 2 ex-VBG busa. 3 busa su stara 15 godina i zajedno su kostali 70'000 SFr., oko 450'000 kuna. Takodjer sredinom ove godine ce polako stizati zglobni volvo hibridi, 13 komada (ne 11 kao sto sam napisao par postova prije) + 1, ovaj probni, koji je vec kupljen.

Zürich, Köschenrüti

citaro

Killwangen-Spreitenbach, Bahnhof


citaro

C2 kao zamjena za trolejbus na 31


citaro

Danas oko 9 sati ujutro izmedju stanica Friesenberg i Schweighof pucano je na bus koji je prometovao na liniji 89. Radi se o solo citaru 606. Nastala je samo materijalna steta u obliku popucanih stakla, nitko nije ozljedjen. Pocinitelj je isto ubrzo uhvacen, a bus je popravljen isti dan i popodne vracen u promet (vozio sam se u njemu navecer na istoj liniji).


citaro

Danas sam snimio svoju kvartovsku 38-icu u midiju MAN A 35  :)