Cijene goriva

Autor stipe15, Svibanj 16, 2008, 02:04:47

goranxxx

Citat: busfan  u Listopad 29, 2008, 09:09:19
Danas 2,17KM
Ali zato je BiH jedina drzava u kojoj mafija odredjuje cijenu goriva
I sta sad 10 feningi i bice 2,07 a treba biti mozda 1,60-1,70
Najbolje nek litar bude 5 maraka mater im mafujasku j... valjda ce im to biti dovoljno
A di mafija ne određuje cijene?  čitao sam negdje da bi realna cijena da SAD nema monopol na naftu bila jedva 20 dolara po barelu, ma moramo malo njihovoj mafiji pa malo ruskoj pa tam nekoj azijskoj pa našoj i eto ti ove cifre koju moramo plaćati, a oni su svjesni da oni određuju cijene i da će ljudi plaćati koliko god da poraste cijena :-X :-X
SETRA 417 HDH

busfan

#46
Pa ako je u Slo, HR i Srb ispod evra zasto ja placam 1,12 eur. Mozda zbog puteva ili extra kvaliteta goriva ;D
Cuo sam od danas da pojeftinjuje pa cemo viditi koliko, al daj Boze da bude ispod 1 evra
I zamislite slusam vijesti na jednoj lokalnoj tv i lik kaze "nakon sto se cijena na svjetskom trzistu skoro prepolovila"  pa ako je 62 od 147 vise od pola ;D

Servis

Citat: LuckyLooser  u Listopad 28, 2008, 06:19:21
Sramota i najobičnija pljačka naroda.
Cijena nafte je pala za preko 50% (sa 149 na 62 USD), a INA je spustila cijenu za jedva 20-tak %.  U Sloveniji je cijena eurosupera već 2 tjedna oko 7 kn, a naši lopovi tek jučer POJEFTINILI!!! na 7,5 kn. Ali zato kad cijena sirove nafte počne rast, onda redovito prate porast cijene.

Inače, za sve one koji ne znaju kako se formira cijena goriva:

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/0198.htm

busfan

Moram reci da je danas u Brckom pojeftinilo gorivo, dizel je 1,95-1,99km osim na OMV gdje je i danas posle podne bilo 2,17(ali morace i oni ili mogu da zatvore ;D)
Ali u RS i dalje iste cijene >:(

manoplan

Citat: prljavibluzer  u Listopad 31, 2008, 21:33:30
Inače, za sve one koji ne znaju kako se formira cijena goriva:

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/0198.htm

Na žalost, na cijene goriva sve više utječu Mađari (MOL),koji su izgleda večinski vlasnik INE.Evo strukture prvih deset dioničara ''naše'' INE.


1.   ZAGREBAČKA BANKA D.D./UNICREDIT BANK HUNGARY ZRT, ZA RAČUN MOL ZRT, HUNGARY   4.715.538   47,15   Skrb. račun
2.   RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV   4.483.552   44,84   Osnovni račun
3.   ZAGREBAČKA BANKA D.D./CITIBANK N.A.   42.260   0,42   Skrb. račun
4.   ZAGREBAČKA BANKA D.D.   15.982   0,16   Skrb. račun
5.   HPB D.D.   15.203   0,15   Skrb. račun
6.   SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND   14.620   0,15   Skrb. račun
7.   PBZ D.D.   6.597   0,07   Skrb. račun
8.   ZAGREBAČKA BANKA D.D.   5.954   0,06   Skrb. račun
9.   RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB   4.720   0,05   Skrb. račun
10.   SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ABN AMRO BANK N.V. LONDON BRANCH   3.910   0,04   Skrb. račun

nina

EVO ISPRAVLJAM SE I STAVLJAM OVE INFORMACIJE NA ZA TO PREDVIĐENO MJESTO:

OD NOĆAS JEFTINIJE GORIVO

SUPER 95       7,15Kn/l
EURODIESEL  7,69Kn/l
DIESEL           7,40Kn/l

NIJE NEKO SMANJENJE (20 lipa) ALI NA DOBROM SMO PUTU
MI SMO VOZAČI SVUDA U SVIJETU GDJE GOD DOĐEMO - ONI SU ŠEFOVI SAMO U FIRMI U SVOM MIKROSVIJETU

man134


manoplan

Opet nas očekuje pojeftinjenje naftnih derivata, što je bilo i očekivano s obzirom da je cijena nafte na svjetskim tržištima u konstantnom padu. Eurodiesel bi trebao od ponoći biti jeftiniji za 6.3 posto. Baš me zanima tko će prvi od prijevoznika uskladiti cijene prijevoza sa novim cijenama, s obzirom da su iste munjevito rasle na krilima poskupljenja.  ;)

CroHerc


Gorivo  jeftinije


Cijena Eurosupera 95, koja je na početku 2008. iznosila 8,09 kuna po litri, na početku ove godine niža je za gotovo 24 posto, a cijena Eurodizela niža je za 21,4 posto.



http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/01/05/0239006.html

manoplan

Evo, napokon se pad cijene nafte odrazio na cijene karata...
Iako se u članku govori samo o relaciji Split-Zagreb (i obrnuto), u Slobodnoj Dalmaciji je slika zadarskog autobusnog kolodvora na kojoj je vidi dio Liburnijinog voznog parka.

  http://slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/39629/Default.aspx   

CroHerc

Sve se pomalo vraća na staro . Opet benzin skuplji od dizela.



http://www.rtl.hr/index.php?cmd=show_clanak&clanak_id=4038

erobuss

Cijena benzina skočila na 9,30 kuna u vrijeme kad je cijena barela 40 $.
Prije dvije godine taj isti barel je bio 135 $, ali nije litar bio 25 kuna!!!  >hammer< >hammer< >hammer< >hammer< >hammer< >hammer<

Tomek

Naravno, zanimljivo da drzava da bi pomogla jadnom puku ne zaboravi malo smanjiti trosarine koje debelo placamo prilikom svake posjete pumpi...

telige

Ne znam da li je ovo moje pitanje baš za ovo temu,ali djelomično sigurno je. Zanima me u kojem postotku sudjeluje gorivo u cijeni autobusnih karata, dnevnih i mjesečnih na razini županija. Barem okvirno, ne mora biti sa podatcima koje linije i koji prijevoznici, već samo podatak koji je to postotak.
Nema me.

jesrib

ovo je dobra tema, gdje su ona vremena kad je bila cjena km/2 litre nafte...? pa je kasnije spala na km/1litra nafte... a evo danas vidimo da cjena km nepokriva ni 0,75 litra nafte... zanima me kad če se pojedini prevoznici - gazde opametiti pa da nam se vrate stara dobra vremena kad su i vozači i gazde imali pune đepove para.
kvalitetno odrađen posao traži kvalitetne uslove rada!