Nesreće i oštećenja Prometovih autobusa

Autor maky, Studeni 30, 2007, 22:18:57

Paško

#660
Na #210 su nastradala četvrta, a na #211 treća vrata.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

RV

#661
Slika sa Šolte od prije nekoliko mjeseci, jedan od Irisbuseva imao zanimljiv susret sa sovom ili možda čak ćuvitom, simbolom otoka Šolte
Na slici je jedan od naših šofera, najveća legenda i svaka mu čast ;D

Sofer122

206 na liniji br. 1 sudjelovao u sudaru u solinu

Paško

#209 je imao neki sudar u trajektnoj luci. Koliko sam čuo, Prometov vozač nije kriv. Osiguranje će isplatiti štetu, a onda će bus u rashod. good_boy
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Lion's Driver

S kim ili čim... vjerojatno kamion ili drugi bus?  umnik2

Lion's Driver

311 imao bliski susret s kamionom... vozač kamiona valhda otvara vrata sklizla mu iz ruke i udarila u bus... slike mi je poslao naš "AnteRegio"


dado1

#666
002 vec par dana s ovim ostecenjem. Cini mi se da nije od nikakvog bliskog susreta vjv slabo zalijepljeno

elez

Ako pratis forum vec par puta je pisano da na nekoliko novih Cityja fali katadiopter. Tvornicki lose zalipljeno
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

XDonald

Neman nista protiv MAN-ova, ali kad pogledas dosta tih manjih stvari na njima su lose izvedene, prvo otpadaju katadiopteri a onda slabe kopce od ratkapa, pa vec nakon misec dana otpadnu i ratkape. Pa na Citarima nisu otpale do prije koju godinu, a Setre 315 NF od Dalmatinca i Prometa Makarska voze skoro 20 godina i sve ih imaju jos uvik ....

Lion's Driver

Ne znam kakve su konstrukcije MANove ratkape al Setrine se vrlo lako vežu plastičnim jesnokratnim lisicama za felgu. Tako to rade kod nas u Promet MA a možda i u Dalmatinca. Možda bi i Promet Split trebao pokušati al sve mi se čini da to nikoga ne briga i previše se često skidaju  >hammer<

Citaro04

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/crna-kronika/3579645/vozac-naglo-zakocio-putnica-ozlijedila-ruku-on-je-zvao-hitnu-a-cura-zbog-koje-se-sve-to-i-dogodilo-pobjegla/?utm_source=vijestiFB&utm_medium=post&utm_campaign=organic

Vozač zakočio, putnica ozlijedila ruku: On zvao Hitnu, a djevojka zbog koje se sve to dogodilo - pobjegla

Stigla je i policija koja je provjerila vozača

Na liniji broj 8 u četvrtak poslijepodne u Zagrebačkoj ulici u Splitu vozač Prometova autobusa morao je naglo zakočiti jer je u tom trenu ulicu pretrčavala jedna mlada  djevojka. Zbog nagla kočenja jedna je putnica ozlijedila ruku.

Vozač je zatim pozvao hitnu pomoć koja je preuzela ozlijeđenu putnicu i pružila joj pomoć, piše Slobodna Dalmacija.

Stigla je i policija koja je provjerila vozača i pritom utvrdila da je vozio brzinom od 36 kilometara na sat, a nitko se od putnika nije žalio za vrijeme očevida.

Vozač je prošao sve provjere i nakon odlaska policije nastavio je vožnju, a mlada djevojka zbog koje se sve ovo dogodilo je - pobjegla.

Paško

#671
https://www.index.hr/vijesti/clanak/foto-dva-autobusa-su-se-jutros-zakacila-u-splitu-ovaj-je-ostao-bez-stakla/2125374.aspx

Citat:FOTO Dva autobusa su se jutros "zakačila" u Splitu, ovaj je ostao bez stakla
G.Š.

TURISTE i prolaznike, pa tako i našeg čitatelja koji nam je poslao fotografiju, jutros je na splitskoj Rivi iznenadio prizor razbijenog autobusa Promet d.o.o. koji inače vozi putnike u javnom gradskom prijevozu.

Iz splitske policije doznali smo da uzrok razbijenih prozora na autobusu nije oštećenje kakvo bi zadala fizička osoba, već se radilo o prometnoj nesreći u kojoj su sudjelovala dva autobusa. 

Prilikom zakretanja udario stražnjim dijelom

Naime, jutros ispred crkve sv. Frane je jedan putnički autobus pokušao zaobići autobus javnog gradskog prijevoza, ali je prilikom zakretanja stražnjim dijelom udario u Prometov bus i uslijed toga su na njemu oštećena dva stakla.

Kako nam je potvrdila glasnogovornica Policijske uprave splitsko-dalmatinske Antonela Lolić, policijski službenici su jutros zaprimili dojavu, izašli na mjesto događaja i obavili službene radnje.

Ozlijeđenih nije bilo.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Intouro


RV


Paško

Jučer navečer imao je prometnu na liniji 37 iza cementare Sv. Juraj, prema Trogiru. Smart mu oduzeo prednost.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!