Putne karte

Autor Boki651, Prosinac 03, 2007, 13:35:11

Boki651

Evo jedne stare, nemam pojma koja bi to godina mogla bit


gaspa

Iako je cijena u dinarima, nije to tako stara. Ček' da ti ja nađem stvarno staru (ako su preživjele?)

nukleusri

Iz stare teme:
Putne karte
Post by kico101 on 18 Apr, 2007, 8:05

Primjer putne karte Autotroleja za dvije voznje:

Ukucani brojevi znace:
258 - sifra PEL ponistivaca u vozilu
B1 - smjer kretanja B ( zapad-istok ), zona 1
007 - linija 7 ili 7A
03 03 - datum voznje
11 10 - vrijeme otiska
Za prigrad smjer A oznacava putovanje od terminala prema van, a B prema terminalima.
Ako netko ima primjere drugih vrsta putnih karti Autotroleja moze ih postaviti ovdje.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by ikar on 18 Apr, 2007, 11:07

Zapravo B se ispisuje, na pPELu je to broj 2 kad se namješta.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by shole on 19 Apr, 2007, 8:35

imao sam ja negdje jednu karticu cvikanu u 453, 224B1 002 0505 1260.

To je valjda jedan popodne.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kobler on 22 Apr, 2007, 13:43

Šta samo cvikalice ili i mjesečne i druge stare?
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by shole on 22 Apr, 2007, 15:12

Ma sve

--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kobler on 23 Apr, 2007, 0:01

Moja najstarija karta:

Nemam pojma iz kog je doba točno.
PS. Jel' netko sakuplja riječke (&sušačke) bus-karte?

--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by Volvo 7700 on 25 Apr, 2007, 7:52

Cinimi se da je to pre raspada Jugoslavije cim pise da su dinari a ne kune
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kobler on 25 Apr, 2007, 22:00


25 Apr, 2007, 7:52, Volvo 7700 wrote:Cini mi se da je to pre raspada Jugoslavije cim pise da su dinari a ne kune


Da, naravno. Treba bit negdje 50 ili 60-tih godina prošlog stoljeća.
Ponovo molim: skuplja li itko karte javnog prijevoza (bus, tramvaj, trolej ...) pa možda još i riječke? Pliz javite se.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by Volvo 7700 on 26 Apr, 2007, 7:46

Ja ne skupljam ali uskoro cu poceti
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kobler on 28 Apr, 2007, 11:43

Evo sad slavni žeton za bus.
Ovaj primjerak je iz moje zbirke.

--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kobler on 28 Apr, 2007, 12:24

Dodajem još dvije karte iz 1976. Kvaliteta je bijedna, jer ih je šole sam klikao na onu makinicu, koja izgleda kao deda od digitrona. Rabili su je i na međugradskim busevima.
Autotrolej od 17. 9. 1976.

Ovo je Autotransova od 16. 6. 1976.

Drugi datum (19.6.1976.) je netko otisnuo pečatom. To nema veze s vožnjom.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kico101 on 28 Apr, 2007, 21:10

Mali presjek kako se kretala inflacija pocetkom devedesetih do uvodjenja kune. Sve kartice su prva zona:

Na onoj karti od 4100 HRD vidi se pecat sa jednog TAM260A119 ( bio je to 576 na 25-ici za Podolu negdje 1994. ).
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kico101 on 28 Apr, 2007, 21:24

Jos malo cvikalica iz devedesetih:

--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kobler on 29 Apr, 2007, 1:49

Fala Bogu nisam sam. Možda nisam ni puknut?
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kico101 on 29 Apr, 2007, 9:11

Ima nas jos. Jedan, dva, tri, cetiri.....
Ovo je ipak dio povijesti javnog prijevoza u Rijeci, pa nema razloga da to ne sacuvamo ovdje.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kobler on 7 May, 2007, 23:05

Ovo su četiri ljepotice iz 1953. (13. veljače do 2. travnja)

Tri su od troleja, a jedna od tramvaja. Ni jedna od troleja nema označenu cijenu. Nemaju ni oznake datuma. Dataciju točno znam po drugim stvarima.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kico101 on 23 Jul, 2007, 21:03

Molim kolege forumase da mi razjasne sto znace brojevi na putnoj karti za 3. zonu koju sam danas iskoristio u Regiooima gbr. 681 i 685:

Za ono 2307 mi je jasno, ali sto znace ostale oznake. Gdje je smjer, zona?
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by shole on 24 Jul, 2007, 4:34

Ima jedna znamenka više nego bi trebalo bit. Na onoj od 685 je to 020 (linija) dok je kod 681 samo 20 pa je na kraju prazna (imaš na pečatu za vrtit 1234567890/- i prazno.
A brojke inače znače:
222023071700
2 - smjer vožnje - na aparatima ostane B iako je naprijed kod vozača isto 2
2 - zona (vjerovatno je tvoj vozač odmah prebacio da ne zaboravi u Mavrima)
20 - linija
23 07 - datum
17 00 - vrijeme

ili 1102023071615
1 - smjer (A)
1 - zona 1
020 - linija
.....


--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kico101 on 24 Jul, 2007, 7:01

Grazie.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by Lion on 4 Aug, 2007, 18:46

A kad ćemo mi dobiti nove karte?  Nedavno sam bio u Dubrovniku i oni imaju karte sa magnetskim trakama  koje očitavaju kad se karta iskoristila i ne možeš istu kartu koristiti dvaput! Kod nas možeš staviti malo Domestosa na krpu i obrisati ono gdje piše kod kad cvikaš kartu!  Nitko neće ni primjetiti!
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kiki273 on 4 Aug, 2007, 22:29


4 Aug, 2007, 18:46, Lion wrote:A kad ćemo mi dobiti nove karte?  Nedavno sam bio u Dubrovniku i oni imaju karte sa magnetskim trakama  koje očitavaju kad se karta iskoristila i ne možeš istu kartu koristiti dvaput! Kod nas možeš staviti malo Domestosa na krpu i obrisati ono gdje piše kod kad cvikaš kartu!  Nitko neće ni primjetiti!


U Puli isto imaju magnetne karte,a što se tiče domestosa hehe,pravom bakuli ništa ne promakne.........
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kico101 on 4 Aug, 2007, 22:39

Neka Ciro malo odrijesi kesu i neka im kupi fluorescentne lampice, pa da vidis cuda na terenu.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by Lion on 21 Aug, 2007, 15:15


4 Aug, 2007, 18:46, Lion wrote:A kad ćemo mi dobiti nove karte?  Nedavno sam bio u Dubrovniku i oni imaju karte sa magnetskim trakama  koje očitavaju kad se karta iskoristila i ne možeš istu kartu koristiti dvaput! Kod nas možeš staviti malo Domestosa na krpu i obrisati ono gdje piše kod kad cvikaš kartu!  Nitko neće ni primjetiti!

Ovo su magnetne karte iz Dubrovnika:

Slika baš i nije najbolja...
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by kobler on 11 Sept, 2007, 19:38

Jučer sam imao dobru lovinu: godišnja iskaznica za kupovanje mjesečnih kupona Autotroleja.
Ovo je prednja strana:


Kao što se vidi iz napomene, oni mjesečnu markicu zovu "predbrojka". Treba se sjetiti da postoji stari izraz "predbrojnik" što je danas "pretplatnik". Dakle, ustvari, legitimacija je davala pravo na kupnju pretplatne karte tj. mjesečnog pokaza.
Inače, broj iskaznice je (ne vidi se dobro, jer je tinta razmrljana) 8854, a korištena je od 6. do 9. mjeseca 1955.
Još nešto - vidi datume kupovine: ne vrijedi, kao danas, od prvog do zadnjeg u mjesecu, nego on kupuje 13. 7. i 8. ili čak 19. 9.
--------------------------------------------------------------------------------
Re: Putne karte
Post by Lion on 11 Sept, 2007, 21:36

Stvarno, dobra lovina. Čestitam.
Mi smo sami protiv svih, a oni nikog se ne boje

gaspa

Karta po 40 dinara mogla bi biti negdje iz prve polovice šezdesetih. Naime, u to vrijeme i ZET je imao tu cijenu za jednu vožnju. U pedesetim je cijena bila 20 dinara. Kad je došlo do uvođenja tzv. novog dinara (1965.) na voznim kartama je, umjesto 40 dinara pisalo 0,40 dinara - dakle, dinar je denominiran tijekom valjanosti ove cijene.

Jean

Ima li itko na životu onu kartu (ili barem sliku) sa početka osamdesetih - onu za dvanest vožnji koja se cvikala u aparatu odozgo, pa bi aparat otkinuo komadić karte na kojem je pisao broj i opalio žig sa vremenom cvikanja, a otkinuti komadić karte padao bi u prozirni pretinac na dnu aparata za poništavanje... Ja sam do prije par mjeseci imao jednu među starim fotografijama, ali mi je netragom nestala... (a imao sam još 4 neiskorištene vožnje na njoj...)

NP-549

Ja bih zamolio u ime svojih kolega nekoga iz Autotroleja da istakne na vidljivom mjestu na Delti, a može i ovdje ako nije problem, kakve sve pokazne karte postoje !

Problem nije u školska/studentska/radnička jer je na njima uredno istaknut mjesec koji je svaki put druge boje.  Problem su oni koji se voze džabe sa svom silom raznoraznih tipova besplatnih karata.  SOCIJALNE ili kako se već zovu.  Kako neko može imat besplatnu  kartu za zone 1-5 kad Autotrolej ima samo 4 zone? Dali im važe za sve linije ili je naznačeno za koju? Zašto su neke roza, neke ljubičaste, a neke pak zelene?  Molim da se to negdje objavi pa da znamo jednom zauvijek koga nesmijemo ništa pitat jer oni koji plate 500kn pokaznu uredno ulaze u bus i pozdravljaju i sbaki dan pokazuju kartu, dok ove propalice, pijanci i ostali sa ruba društva koji imaju te SOCIJALNE nesmiješ ništa pitat jer ti momentalno spomene cijelu familiju kako se ti usuđuješ njega nešto pitat.

Osim socijalnih, tko se još smije vozit džabe na raznorazne iskaznice?  Policija, vojne osobne - dal samo djelatne ili svi, vojni invalidi ??????

dragec52

#6
Policija se vozi sa ČLANSKIM ISKAZNICAMA  _ ČLAN SINDIKATA POLICIJE - jer nemaju policijske značke. To su obični kancelarijski pacovi koji su dobili kune za pokaz ali na ovaj se način koriste javnim prijevozom, računajući / i uspijeva im/ na naš stav bolje ne diraj u govna jer češ i sam zasmrditi ako te dohvati.
>rigoleto< >rigoleto<