Vozni park

Autor Dorijan, Studeni 22, 2007, 08:53:06

NP-549

#30
Citat: mannas  u Ožujak 01, 2008, 14:27:28
Navodno vec ove godine dolazi 9 zglobnih i to kako kazu ljudi upoznati sa tim moguce cak i MAN-ovi  ??? ??? ??? ! Slozene su i ekipe koje bi ih mogli dobiti ! 581 , 582 , 583 , 591 , 592 , 593 , 594 !
Moš mislit šta će ih oni dobit.  Nove će dobit  704, 709, 712 i njima slični,  a ovi gore nabrojani će dobit Citare.
Ista stvar ako dođe još 5 Classica.  (sjećate se Ćirove priče kako je ono bila zadnja nabavka buseva bez klime?), ako je to istina, daj bože,  onda će tih 5 Classica sa klimom dobit 686, 690, 693, 694, 695, 700 a ovih 5 bi mogli dobit ekipe sa 628, 632, 636, 638, 639.   Živi bili pa vidjeli.  Bez brige,  opet ćemo se razočarat.

Edit:  Molio bi nekog kolegu iz grada da napiše točno koje još ekipe (ne prekidne) u gradu nemaju zglobne automatike (436, 437, 452, 454, 466, 499, 513, 562, 566, 569).  Dal ima još neki?

Corny

Citat: Eurobus av120  u Ožujak 01, 2008, 13:17:32
danas vidio autotrolejev MAN Lions Classic u Zagrebu , parkiran kod skretanja za Jankomir sa Zagrebačke avenije, nažalost, nisam bio dovoljno blizu da bih vidio g.b.
mislim da je to bio 683. išli trolejovci negdje na izlet

ikar

Citat: Corny  u Ožujak 01, 2008, 17:33:52
Citat: Eurobus av120  u Ožujak 01, 2008, 13:17:32
danas vidio autotrolejev MAN Lions Classic u Zagrebu , parkiran kod skretanja za Jankomir sa Zagrebačke avenije, nažalost, nisam bio dovoljno blizu da bih vidio g.b.
mislim da je to bio 683. išli trolejovci negdje na izlet

To je onaj "posebno opremljeni"  ;D

Shole

683 je išao u Kranjsku Goru.  Moguće da su išli preko Zagreba.  Čeka se riječ kolege EurobusaAV120 o kojem je busu riječ.

Eurobus av120

100% siguran da je autotrolejev Lions Classic, natpis autotrolej sam vidio tamo gdje inače busevi imaju display-eve sa oznakama linija, a siguran sam da je baš taj bus jer je natpis na boku autobusa bio sasvim dobro vidljiv ;)

NP-549

Je pisalo AUTOTROLEJ zelenim slovima na displeju,  ili na gornjem staklu zalijepljena naljepnica tamo di dođe displej?  Oprosti šta gnjavimo sa ovakvim sitnicama,  ali ipak je nama bitno dal je to neki Classic bio u Zagrebu (malo vjerovatno) ili su opet došli novi (još manje vjerovatno).

Eurobus av120

rekao bih da je bila naljepnica... ali to više nisam 100 % siguran... u svakom slučaju nije bio veliki natpis AUTOTROLEJ kao što sam vidio na nekim slikama tu na forumu... i znam da je bio tip vozila kao recimo u ZET-u oni školski bijelo-žute boje, znači stražnja vrata skroz otraga, a ne na sredini...

NP-549

Nisi ni svjestan kakvu si nam kost bacio.  Sad ćemo glodat do iznemoglosti jer nismo uopće očekivali nekakve nove buseve.  Po informacijama "iznutra" najranije je trebalo krajem godine nešto doć.
A da nije to neki od onih bijelih SÜ313 iz Auto Hrvatske pa su opiturani u narančasto ako ih je Autotrolej odlučio kupit!?  Kolika je bila ona narudžba od koje su Varaždinci odustali?  4 su završila u ATR-u, nešto u Libertasu i nešto u ZET-u. Možda je nešto ostalo!?
Još jedan detaljčić me muči; rekao si da je imao i bočni natpis Autotrolej.  A to obično tek naši zalijepe skupa sa garažnim brojem.
A ništa, ponavljam već izjavljanu molbu:  Molim kolege forumaše sa prebivalištem u Zagrebu da malo vode računa ovih dana o nama i da prate situaciju na MAN-ovim parkiralištima u Hr.Leskovcu i dr.

Eurobus av120

ne ne, za natpis na boku sam mislio na Lions Classic, zato jer je netko pitao jesam li siguran da nije Regio ;) natpis autotroleja je bio samo naprijed di je inače display

NP-549

Onda O.K., nisam shvatio.  Mislio sam da je imao bočni natpis firme.   Znači riječ je o ex SÜ313 kad su zadnja vrata iza.  Jesu sicevi visoki?

shef

Ako je zaista istina, onda je moguće da se ponovila priča o 651, koji je na riječke ulice došao iz neba pa u rebra, bez najava i članaka u NL ili slično.
Inače, tražeći neke dokumente naišao sam na ovo:

JAVNO NADMETANJE br. 04-21-10634
1. (a) Naziv: Komunalno društvo AUTOTROLEJ d.o.o. za prijevoz
putnika Rijeka
(b) Sjedište: 51 000 Rijeka, Školjiæ 15
(c) Telefonski broj: 051/213-221, broj telefaksa: 051/213-816
E-pošta: tehnika@kd.autotrolej.htnet.hr
(d) Matièni broj: 3326080
2. (a) Vrsta i kolièina robe: nabava autobusa za javni gradski pri-
jevoz putnika po grupama: grupa 1. solo gradski autobus
s EURO III motorom: 1 komad/ grupa 2. solo prigradski
autobus s EURO III motorom: 7 komada


Ovo je izašlo u Narodnim Novinama u rujnu 2004. Veeery interesting.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Eurobus av120

riječ je o modelu kakve ima i Presečki, samo što nisu sivi nego jel, narančasti...

NP-549

Pošto se već neko vrijeme priča da će  doć još 2 Regia, možda je to to.  Uz naravno opasku da nije riječ o Regiu nego Classicu  (ex SÜ313).  Možda ovi u garaži čuli da dolaze još 2 "turistička" pa odma krivo zaključili da je riječ o Regiu. 
Nema nam druge nego čekat i vidit dal će šta doć, ili čekat vijesti iz Zagreba.
Ako je istina o Classicima, onda će vjerovatno TAM-ovi i 493 bye bye

Tomek

Da, moglo bi biti da su Classici jer je ZET vratio par svojih koji su bili u najmu(par ih je i kupio) tako da ih se sad MAN importer rješava. Ako je to točno Autotrolej će dobiti popust na godinu- dvije stare autobuse sa ne previše kilometara u vrlo dobrom stanju.
Dobra odluka u svakom slučaju.

NP-549

Baš me zanima koliko bi ih moglo bit.  Mislim da to nećemo saznat dok god ne budu u garaži. Daj bože čim prije.