Nabavke novih autobusa (3)

Autor gorgoroth, Rujan 20, 2019, 20:41:40

LD470

S ovim prostorom za stajanje su manje turistički nego classici koji imaju slične siceve bez tog prostora. Pravi prigradski autobus, samo smo mi u Ri navikli da su nam prigradski zapravo gradski busevi sa puno sjedala.

NP-549

#16
Krajem osamdesetih godina okosnica voznog parka prigrada su bili TAM 260A116P i Sanos S415 sa identičnim ovakvim rasporedom sjedala, bez stajaćeg dijela na sredini, i još sa zadnjim vratima skroz otraga.  Ne moram ni napominjat koliko je tada bilo više putnika i sve je normalno funkcioniralo.  Ako je 480 mogao vozit 15 puta na dan do Marčeji, ili 527 za Hreljin, ne vidim u čemu će bit problem da ovi busevi budu većinom na linijama za Matuljski gornji kraj, Klanu ili Bakar/Kraljevicu.   Naravno da neće vozit isključivo te linije, ali u većini slučajeva da.

kico101

Jučer sam se vozio u 748 na 4-ki i pobit ću sam sebe-bus je taman za ovakve gradske linije. Zbog broja putnika, nažalost.
Sam bus, osim što se zadnji red siceva jako klima je sasvim ok, niš od plastike i poklopaca ne klapa, raspored siceva ok. Meni uvijek fali onih visokih rukohvata uz prozore kod srednje platforme, ali tko bi svih zadovoljio. ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Nemojmo zaboravit da je jučer bila subota, a na četvorki voze od 7:30-14:30  tri busa isto ko i radnim danom, tako da je sigurno bilo malo putnika.  Ali, bus bez problema proguta i puno više. Obzirom da je unutrašnjost koncipirana za bliži prigrad, odlično podnosi i gradske linije. Da je bio planiran za grad imao bi naprijed prva dva reda sjedala za pršonu i pol pa bi odmah prolaz bio puno širi nego sad.

gorgoroth

Još par fotki zadnjih novitete















Boky719

Naljepnice su tu.

Pozdrav svima


gorgoroth


NP-549


gorgoroth

Citat: NP-549  u Rujan 24, 2019, 20:57:24
Krajem idućeg tjedna

Hoće li opet biti manekeni na Korzu

mivano

Vjerojatno. Treba im dobrog PR-a.

Boky719

Napokon registrirani.

Pozdrav svima


NP-549

#26
Nastavljaju se na MAN-ove


gorgoroth


NP-549

Ticketing i poništivači karata su još za montirat. Instalacija je tu, samo montaža fali.

Boky719

Slijedeći tjedan u rijeci.

Pozdrav svima